تحلیل خبر

آیا گیاهان قاتل برای محافظت گیاهان مظلوم رشد کرده اند !

گیاهان قاتل

آیا گیاهان قاتل برای محافظت گیاهان مظلوم رشد کرده اند !Reviewed by مدیر سایت تاتیرو on May 17Rating: 5.0آیا گیاهان قاتل برای محافظت گیاهان مظلوم رشد کرده اند !آیا طبیعت برای مراقبت از گلهای مظلوم ، گلهای قاتل را رشد داده است . خدا کنه تیر طبیعت به سنگ نخوره وگرنه این انسانی که معرف تمام انسانهاست

آیا گیاهان قاتل برای محافظت گیاهان مظلوم رشد کرده اند !

یک پست گیاهی !

 

بچین بچینه بچین !

گلها چوب زیبائی شون رو میخورند . طفلک ها کارشون اینه که به محیط سربی و خشک و سرد طبیعت ، رنگ و بوی تازگی و زندگی بدهند . اما مگه میذارند . بابا جون گلها رو لگد نکنین ! به هر بهانه ای دستی بر شاخه ای رفته و گلی میچیند ! طرف عاشق میشه ، میچینه . تقویم میگه روز معلمه ، میچینه ! تقویم میگه روز پرستاره ، میچینه . تقویم میگه روز مهندسه ، میچینه . تقویم میگه روز دکتره ، میچینه . تقویم میگه روز کارگره ، نه این یکی رو کسی نیست که بچینه ( بیچاره کارگر که گل هم براش حرومه ! )

میگه خار داره ، میچینه . میگه خار نداره ، میچینه . میگه بو نداره ، میچینه . میگه بو داره ، میچینه . میگه خوشرنگه ، میچینه . میگه بد رنگه ، میچینه . میگه مگه دل نداری ، میچینه . میگه مگه احساس نداری ، میچینه . میگه مگه خواهر نداری میچینه . میگه مگه مادر نداری ، میچینه . میگه مگه …لااله الا الله !

میره خواستگاری ، میچینه . میره عروسی ، میچینه . میره پیشواز ، میچینه . میره استقبال ، میچینه . میره برای تولد ، میچینه . میره برای فوت ، میچینه . واسه عکس ، میچینه . واسه فیلم ، میچینه . واسه فیگور ، میچینه . واسه رفع کرم ، میچینه ! آخه بعضی ها الکی میچینند که اصطلاحا به اینا میگن مگه کرم داری میچینی !

 

گل هم صاحب داره !

گلها هم صاحب دارند . نخیر منظور باغبون نیست . ایشون که صاحب نیست ، تاجره و کاسب . صاحب یعنی دلسوز و اونم کسی نیست جز طبیعت . طبیعت به فکر پروانه ها هم باید باشه . طبیعت به فکر شاپرکها هم باید باشه . طبیعت به فکر قاصدکها هم باید باشه . طبیعت به فکر لطافت هوا هم باید باشه .

طبیعت باید به فکر رنگ خدا هم باید باشه . پس طبیعت فکر میکنه اگه روزی حریف بچین بچین نشد و گلها پژمرد ، چیکار کنه ؟ پس گلهائی رو تربیت میکنه که بهانه چیدن رو نداشته باشند . مثل چی ؟ مثل اینا !!

 

این گلها همیشه خوشند !

 

گل شوکران آبی :

این گل با ظاهری بسیار فریبنده و زیبا، یکی از سمی ترین گلهای روی زمین میباشد . سم موجود در این گیاه که در تمام اندامش جاری میباشد ( سم سیگواتوکسین ) نام دارد . این سم قدرت رعشه انداختن بر بدن و حتی مرگ را دارد . سم موجود در گیاه شوکران آبی ، بیشتر در قسمت ریشه است . ( راست میگی حالا بچین )

 

چشم خرچنگی :

این گیاه زیبا سمی به نام ( آبرین ) در خود دارد که کمتر از 3 میکرو گرم آن بسیار خطرناکتر و کشنده تر از سم رایسین است . اینسم در غلاف گیاه وجود داشته که با شکسته شدن غلاف بیرون می آید . ( راست میگی حالا بچین )

گل خودکشی :

میوه مرگبار این گیاه سمی به نام سربرین دارد که خاصیت ( گلیکوزید قلبی ) آن باعث کاهش ضربان قلب میشود . عاقبت مصرفدانه های این میوه مرگ خواهد بود .

گل مار سفید :

گل این گیاه اگر توسط یک دام ، خورده شود دچار بیماری ( شیر) میشود . شیر و گوشت این حیوان ، حاوی سمی به نام ( ترماتول )شده که مصرف کننده را دچار فلج عضلات ، تهوع و در نهایت مرگ میسازد . ( راست میگی حالا بچین )

کرچک :

با اینکه روغن کرچک که از این گیاه گرفته میشود وبه خاطر مصرف داروئی مفید است اما ، دانه های ریز کرچک حاوی سم رایسیناست که خوردن دانه پردازش نشده آن موجب خونریزی داخلی ، تهوع و اختلال در گردش خون میشود . ( راست میگی حالا بچین )

گل تاتوره :

به این گل اسلحه شیطان هم گفته میشود . این گیاه از خانواده شابیزک است . خوردن آن باعث تشنج وفرو رفتن در کما میشود . سم اینگیاه ( آلکالوئید ) نام دارد که توهم زاست .

گل سیبچه مرگ :

فقط کافیست به این گل یک تماس ساده بگیرید تا بوسیله مخلوطی از سموم موجود در آن مسموم شوید . فقط یک گاز از میوه آن کهشبیه سیب است ، بلافاصله دهان به تاول بزرگی مبتلا میشود . شیره این گیاه روی پوست تاثیر مخرب دارد .(راست میگی حالا بچین)

گل شابیزک :

سم این گل میتواند بلافاصله بدن انسان را فلج کند . حتی سم موجود در شابیزک ، میتواند به قلب و روده و عضله ها ، هم آسیب برساند.یک انسان بالغ با خوردن ده بیست دانه از این میوه به خطر مرگ میرسد .  ( راست میگی حالا بچین )

گل اقونیطون :

سم موجود در این گل ( الکالوئید ) نام دارد که باعث بیحسی در بدن میشود . گل این گیاه بسیار شبیه ترب کوهی بوده که همین تشابهباعث مصرف غلط آن میشود . خوردن این میوه منجر به اسهال و تهوع شده و فشار خون نیز بالا میرود .(راست میگی حالا بچین)

گل خرزهره :

گل این گیاه در نوع خود بدترین در میان گیاهان قاتل میباشد . خرزهره از ریشه تا گل ، آلوده به سم ( اولیاندرین ) میباشد . مصرفیک برگ این گیاه کافیست تا  یک انسان بالغ  به تهوع با ضربان قلب نامنظم و مرگ دچار شود . ( راست میگی حالا بچین )

 

شمع و گل وپروانه !

آیا طبیعت برای مراقبت از گلهای مظلوم ، گلهای قاتل را رشد داده است . خدا کنه تیر طبیعت به سنگ نخوره وگرنه این انسانی که معرف تمام انسانهاست ، چند وقت دیگه برای تنوع و به رخ کشیدن خودش هم که شده ، برای مناسبتهای مختلف ، به جای گل میخکو گلایل و اطلسی ویاس و غیره ، سفارش این دسته از گیاهان رو میده .

مثلا به نامزدش که میرسه میگه :

عزیزم تولدت مبارک این شاخه گل ونوس مگس خوار، تقدیم تو !

یا شاگرد به معلمش میگه : خانم اجازه ! خانم این شاخه گل خرزهره قابل شما رو نداره ، روزت مبارک !

یا کارمند به رئیسش رسیده میگه : قربان این شاخه گل تحفه درویشه قابل شما رو نداره ، یک شاخه گل چشم خرچنگی تقدیم شما !

به هر حال هوای طبیعت رو باید داشت . حداقل به شاعر احترام بذاریم که گفته : شمع و گل و پروانه با هم به گوشه میخانه با هم

طوری نباشه که پروانه رو خشک کنیم بزاریم لای آلبوم و گل رو هم جلوی پای یار ریز ریز کنیم و شمع رو هم … از این بگذریم سانسورش میکنیم !

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن