دسته‌بندی نشدههشدار کودک

کودک که کودکه ، ما هم کودکیم ؟

کودک

کودک که کودکه ، ما هم کودکیم ؟Reviewed by مدیر سایت تاتیرو on Jul 16Rating: 5.0کودک که کودکه ، ما هم کودکیم ؟باور اینکه کودکان ، قدرت تمیز دادن خوب و بد را ندارند ، به ما این وظیفه را میدهد تا بیشتر چشم و گوش باز کنیم . یعنی کودکان در جاده پر خطر حرکت میکنند ، آیا ما برای این جاده ، و مراقبت از کودکان گارد ریل کشیده ایم یا برای سقوط به دره زندگی ، موانع را برداشته ایم ؟

کودک که کودکه ، ما هم کودکیم ؟

یک پست کودک شناسی

 

کودکان را با کرونا آشنا کنیم اما کودکانه !

 

حتما و حتما کودکان ، قدرت تمیز دادن خوب و بد را ندارند . حتما و حتما وظیفه ماست تا بیشتر چشم و گوش باز کنیم .حتما و حتما کودکان مسافران جاده پر خطرند  .  آیا ما در این جاده پر خطر در جهت مراقبت از کودکان ، گارد ریلکشیده ایم یا موانع را برداشته ایم تا خواسته یا نخواسته به دره زندگی سقوط کنند ؟

به خصوص این روزها . این روزهای تلخ . روزهای کرونائی . برای معرفی بیماری ویروس کرونا به کودکانمون ، چه آموزه ای داریم ؟ دنیای آنها پر آشوب شده از ترس کرونا ! دنیای آنها پر از هیولا شده از هیولائی که ما با رفتارهایمان از کرونا ساخته ایم . در هر شرایطی سعی کنیم کودکان در دنیای خود کودکیشان را بکنند . پس اول باید تکلیف خودمون رو با شناخت کودکان آشنا کنیم !

اول فکرش رو بکن بعد به کودک بفرما بزن   !

تا حالا فکر کردیم ( الکی نه ها . درست و واقعی و عمیق ) بله تا حالا فکر کردیم کودکان در زندگی برای ما چه تعریفیدارند ؟ سرمون گرم شه ؟ عروسک بازی کنیم ؟ یاورمون بشن ؟ البته از نوع یاور همیشه مومن ! به همه بگیم ما هم اینیم؟یا  نسل مون حتما باید باقی بمونه ؟ البته در این تفکر اولویت با پسر شدنه ! ؟

نقش سرمایه رو داشته باشن ؟ فعلا باشن تا بعدها جاشون معلوم شه یعنی ببینیم چی میشه !؟ یا همه اینها یا برای مقصودی دیگر ؟ ولی با  تمام این اوصاف ، تا به سرانجام مقصود باید از کودکان مراقبت کرد . مخصوصا که امروز که کرونا هم اومده کنار همه حدسیات ! خب  ( حالا چیکار کنیم ؟)

 

 کودکمان را به چه صورت وزن میکنیم .

گروهی مغز منجمد و مخ تعطیل کودکان را فقط برای امیال سیاه ( سیاسی )خودشان میخواهند . البته خودشون هم سیاست رو ، فقط بلدند بنویسند صیاصت ما عین ثیاثت ماست  ! یعنی در دنیای سیاست هنوز دهنشون بوی شیر میده !  بعد این جونورها ، از کودکانشون ، ابزار ساختند !

  این دسته از آدمای سیاه دل  برای مقاصد سیاسی مسخره شون حاضرندگند بزنند به دنیای کودکانشون ! این مخ کوچولوها کودکشان را از یک کیلو گوشت آبگوشتی هم کمتر میبینند ! یک نمونه والدین قراضه این کودک ده ساله ! این کودک ده ساله در میانه تیرماه ، فرستادنش عروسی در افغانستان ! نه اینکه دلش باز بشه ها ، نخیر !

 

عروسی خوش بگذره عزیزم !

حتما بهش گفتن کودک نازنینم ، خودت رو که رسوندی عروسی . اول خوب میوه بخور . بعد خوب بستنی بخور . باز بعد تر یه شیکم سیر ، سور چرونی کن . از هرچی دوست داشتی خوب بخور !

وقتی سیر شدی ، حواست باشه ، یه علامت رمز بین ماست ! اون علامت رمز ، آروغ زدنته ! هر وقت آروغ زدنی عزیز من ، حواست باشه امید فردای من !!  بله وقتی آروغ زدی ،این کلید روی کمربندتو، فشار بده ! همین .

فردای آنروز خبری از یک مجلس عروسی خونین بیرون آمد . در یک عملیات انتحاری ، کودکی خود را منفجر کرده که باعث مرگ و زخمی شدن بیش از سی نفر شد ! همین ، خب این کودک فقط کودک بود ، فارغ از درک مسائل سیاسی ، پس صرفا نقش ابزاری داشت .بعد ما توقع داریم بسیار لطیف و غیر مستقیم کودکش را به بیماری کرونا آشنا کنه ! مسخره نیست ؟!

 

کودکی کردن گناه نیست .

در کل همه بچه ها ، فقط کودکند و در دنیای خود کودکی میکنند ، پس بزرگترها باید چشمهای بینای آنها  باشند. اگر کاری کردند که بزرگترها رنجیده شوند ، گناه از بچه ها نیست .

به گزارش خبر گزاری ( مترو ) شیرین کاری یک کودک باعث شد تا ساعتها ، پدر در فرودگاه کره جنوبی ، حبس شود ، چرا ؟چون این نازنین پسر ، هر کاری دوست داشت ، روی پاسپورت پدرش انچام داد !

وقتی پدر پاسپورت خود را تحویل مامور گیت داد ، مامور پدر را بازداشت کرد و یک نمره بیست بابت نقاشی های روی پاسپورت به پسر داد !

حالا چه معضلاتی پدر کشید بماند،  اما چرا پاسپورت که این روزها هم در همه جای دنیا ، بسیار امنیتی هم شده  ، دم دست پسر بچه باید باشه ، حالا مقصر کیست ؟ البته والدین کره ای ثابت کردند به درستی کرونا رو به کودکانشان معرفی کرده اند ، حالا پاسپورت زیاد مهم نیست !

 

بی مبالاتی خود را تقصیر کودک نیاندازیم .

به گزارش خبرگزاری ( میرور ) یک پسر بچه شیطون کاری کرد کارستون ! چرا باید از کرونا هیولا بسازیم که ناخودآگاه شیطنت کودک ما سرکوب بشه ؟!

این کودک ناز ، آنقدر رمز اشتباه در گوشی پدرش وارد کرد که گوشی برای پنجاه سال قفل شد !وقتی بخاطر دل گندگی پدر ، گوشی دم دست پسرش قرار گرفت . با هر بار رمز اشتباه ،به طورتصاعدی به مدت قفل شدن اضافه میشد . مجموع این اضافات ( 25میلیون و 536هزار و 442دقیقه ) شد !

یعنی پدر باید بیش از پنجاه سال تحمل بکنه تا گوشیش زنگ بخوره .ماشالله به پشتکار پسر بچه شیطون . پدر بیچاره با  50 سال انتظار چه میکنه . حالا مقصر کیست؟

 

کودک بیچاره ای که با کرونا شارژ خواهد شد !

به گزارش خبرگزاری ( میرور ) یک کودک چهار ساله لندنی ، به نام ( بک وایت ) اسیر انتخاب غلط والدینش شد . والدین  او نتوانستند تشخیص دهند ، برای سن کودکشان ، چه اسباب بازی مناسب است .

این کودک بی گناه در اثر غفلت والدین ، سیزده قطعه آهن ربای  اسباب بازی خود را بلعید .

در نتیجه  ( بک وایت ) بیچاره به اتاق عمل منتقل شد و متاسفانه پزشکان مجبور شدند ،قسمتی از روده او را جدا کنند .خب غرامت این بی توجهی را چه کسی تقبل میکند ؟ آیا این کودک در بزرگسالی به مشکل گوارشی مبتلا نخواهد شد ؟ حتما چنین خواهد شد ! حالا مقصر کیست ؟ مطمئنا پدر و مادری که در انتخاب اسباب بازی قابلیت ندارند ، چگونه میشود توقع داشت تا ویروس کرونا را برای کودکشان ، حلاجی کنند ؟!

 

باز بی توجهی والدین لندنی !

به گزارش خبرگزاری ( میرور ) باز در لندن یک کودک دو ساله به نام ( ابیگیل ) بر اثر غفلت والدین ، باطری ساعت مچی پدرش را بلعید . ( والدین لندنی در تب کرونا خوابند ؟! )

بیچاره ابیگیل قبل از رسیدن به بیمارستان ، مرتب ماده سیاهی بالا میاورد چون باطری در معده باز شده  و مواد اسیدی ، در دستگاه گوارشی کودک پخش شده بود .

وقتی کودک به بیمارستان میرسد در آستانه مرگ قرار داشت . اما با تلاش پزشکان خطر از بیخ گوش خانواده محترم ابیگیل گذشت . آنهم در بیمارستانهائی که در تلاطو کرونا میسوزند !

آخه باطری که شکل یک قرص زیباست باید در دسترس کودک باشد ؟ خب پدر و مادرگرامی ، کودک مثل جارو برقی هر چی را میبلعد ! کودک دوست داره هر آت و آشغالی رو ، در دهان بگذارد .

 

کودک ، تنها روش تشخیص وسائل پیرامونش را ، با دهان میسنجد و چه بسا بابت این امتحان تا لبه مرگ هم برود  . چنانچه ابیگیل رفت ! حالا مقصر کیست ؟ به هر حال دنیای امروزی دنیای غریبی شده و هر کودک به جای یک جفت پدر و مادر ، نیاز به یه دوجین داره مخصوصا با خرد و درایت که آموزه های هجوم این روزها رو بتوانند پیش خود ، بشکافند !

 

حرفی برای تمام این روزای والدین دنیا !

از این فاکتها بسیار است اما برای رسیدن به جمله آخر کفایت میکند .

کودک داشتن یک باور است با بی توجهی ، باورها را بی باور نکنیم . باورهای امروزی ، باورهای کرونائیه ! اما نیاز نیست که آنطور که ما کرونا را میشناسیم ، کودکانمان هم بشناسند . کرونا را چون یک اسباب بازی معرفی کنیم تا دچار استرس نشوند . اگر کودک با اضطراب و تشویش بزرگ شود ، در آینده به مشکل خواهد خورد . فقط به دقت باید مراقبش بود . برای شستن بیست ثانیه ای با صابون ، یک آیتم سرگرم کننده فراهم کنیم ! و مابقی ماجرای کرونائی هم چون این !

سایت تاتی رو فقط یک فاکتور دارد ، کودکم ( نترس این کروناست اخه اخه تف کن عزیزم )

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن