هشدار کودک

کور بشید ، لال بشید ، کودک گوشت قربونی نیست !

کودک

کور بشید ، لال بشید ، کودک گوشت قربونی نیست !Reviewed by مدیر سایت تاتیرو on Jun 1Rating: 5.0کور بشید ، لال بشید ، کودک گوشت قربونی نیست ! والدین باید بدانند مرحله بعد از این شرایط و آشنا شدن کودکانشان با مسائل بلوغ ، دیگر با کودک سابقشان در ارتباط نیستند و آنها را به عنوان فردی قابل اعتنا و اتکا باید بپذیرند . پس اگر در این مهم از والدین کوتاهی و بی تفاوتی دیده شود

کور بشید ، لال بشید ، کودک گوشت قربونی نیست !

یک پست تجاوزی !

 

اول همه فن حریف بشو ، بعد حامله !

عجب دنیائی شده ، چه دوره و زمانیه ای شده ! دیگه داشتن اصول تربیتی کودک ، برای والدین کافی نیست ! دیگه داشتن اشراف به چگونگی غذای کودک ، برای والدین کافی نیست ! دیگه داشتن پشتوانه اقتصادی برای کودک ،کافی نیست ! دیگه داشتن نگاه نظارتی بر امور درسی کودک ، کافی نیست !

اگه روزگار اینجوری پیش بره و یک سری معلول مغزی ، نگاه پلیدشان رو به اهریمن شهوت اجاره داده باشند ، چه باید کرد ؟ !هیچی خیلی ساده !  ازین پس ، والدین باید تمام دوره های پلیسی رو بگذرونند .

گذروندن تمام دوره های کلاه زردها و کلاه قرمزها و تمام کلاه رنگی های دیگه هم برای بزرگ کردن کودکشان لازمه ! گذروندن تمام دوره های کماندوئی و رنجری و تکاوری برای بزرگ کودک هم ، لازمه !

آخه شوخی نیست که ، صحبت از کودک داشتن و کودک بزرگ کردنه ! با این اوصافی که این روزها میشنویم و گوشهایمان شرمنده میشه واقعا ، یه قشون لازمه تا آدم دو تا بچه بزرگ کنه وبفرسته تو اجتماع !

 

اینجا و اونجا نداره نگاه پلید باید کور بشه !

پیش خودت میگی نمک که نمی گنده ، میگردی دنبال کوه نمک و دو تا نمکدونت رو میبری و با خیال راحت میذاری وسط نمک !

یهو خبر میرسه که ای بابا در دشت و کویر نمک هم ، به نمک  زیاد اعتمادی نیست !

موضوع انحرافات جنسی تو کانون محافلی است  که به خدا نزدیک ترند ! فرقی نمیکنه قاری قرآن باشه یا کسانیکه ردای صلیب نشان داشته باشند ! دیگه کشیدن نمادین صلیب روی سینه هم کج و معوج شده !

به گزارش خبرگزاری رویتر دو کشیش کلیسای کاتولیک آرژانتین به اتهام تجاوز به کودکان ناشنوا به چهل سال زندان محکوم شدند !از اونطرف هم گویا باغبان کلیسا که دیده شهر شلوغه وکشیشان خدا پرست بی خیال خدا شدند ، اونم بی خیال خدا شده و به چندکودک و نوجوان کر و لال تعدی میکنه !

البته باغبون هم هفده سال حبس میگیره ، اما درد که درمون نمیشه ! در مکانهای دیگر هماین اخبار شنیده میشه به طوری که بزرگان دینی هم آزرده شده اند ! حالا اگه این اتفاقات ، در سطح جامعه و به وسیله آدمهای معلولمغزی دیده بشه زیاد شگفتی نداره اما در مراکز دینی دیگه چرا ؟!

البته این نگاه کثیف جنسیتی ، از دیر باز بوده ! اما اینکه در این مقطع از به اصطلاح هزاره سوم ، رواج پیدا کرده ، جای تامله !

 

همه جای دنیا سرای این بیماران معلول مغزی شده !

دنیای بدی شده ، دوره بدی هم شده ، خدا مسببش رو نابود کنه ! واقعا دنیا منحط شده ؟یه زمانی فیلمی اومد به نام (رم شهر بی دفاع)اما مثل اینکه باید فیلمی ساخته بشه به نام ( دنیا ، جهان بی دفاع ! ) . قضیه تجاوز به کودک و نوجوانه !

کم بدبختی دور و بر آدما رو گرفته ، آدم نمیدونه این رو کجای دلش بذاره ؟! از در و دیوار بلا داره رو سر این آدمای پر مدعا نازل میشه ، اما کو درس عبرت !

شاید هم به خاطر همین سقوط اخلاقیه که دنیا آبستن این همه معضل و مشکل شده !؟ قضیه تجاوز به کودک و نوجوانه !البته این نگاه بیمارگونه از قدیم الایام بوده اما در این مقطع زمانی با این تغییرات شگرف در عرصه علم وتکنولوژی ، قدرت رسانه ای و شناخت و آگاهی بشر تا دل فضا ، وقوع این حوادث جای تعجبه !

 

توجیهات مسخره و وحشتناک آدمهای هیولائی !

آقا نگاه تجاوزگرانه به خاک و مال همدیگه ، کافی نیست که یه سری آدم نمای منحرف ، تجاوز رو به دنیای کودک و نوجوان هم کشوندند ؟ آدمائی که در مقابل این سئوال که : آخه چرا ؟ فقط یک جواب و توجیه مسخره دارند (چون ما عقده کودکی داریم آخه در کودکی هم توسط فلانی و بهمانی به ما تجاوز شده پس باید ما هم تلافی کنیم ! )دلیل واهی و دروغ ! بالاخره یکی آغاز گر این کجروی اخلاقی بوده یا نه ؟!

این بیماری جنسیتی که در سراسر دنیا تبدیل به یک اپیدمی زجر آورشده ، گویا از هر طبقه و اندیشه ای ، متاسفانه مشتری هایخودش رو ، داره .

از آدمای مذهبی تا لائیک وحتی  تمام آدمهائی که تابع ایسم های متداولند . حتی دراقشارهنری ازذیل تاعرش این جریان پر زرق وبرق! که  متاسفانه گندش در جشنواره های معتبر جهانی هم ، در میاد !

از و کشیش و مقامات مذهبی بگیر تا هنرپیشه و کارگردان ورزشکار. حتی تو آدمای عادی در سراسر دنیا هم ، وول میزنند .که نزدیکترینشان به ما ، ماجرای تجاوز به نوجوانان شوشتری بود !

 

چگونگی آموزش حریم خصوصی  به کودک و نوجوان

آیا والدین میتوانند موضوع جنسی را با کودکان خود با زبان مختص سن و سالشان توضیح دهند . اصلا والدین چقدر آشنائی با این مهم را دارند ؟! برای والدین ناآشنا چه کسانی یا چه نهادی میتواند ، آموزش بدهد ؟

آیا ورود به این حوزه واقعا تابو است ؟ برخی از والدین اصلا وارد این بحث نمیشوند و معتقدند که کودکانشان پررو میشوند ! چه کسی میتواند نوجوانان و کودکان را با التهابات این مقطع سنی ، آگاه سازد ؟

چقدر والدین میتوانند در مقابل فضای مجازی ، مقابله کنند ؟ برای بلوغ زودرس که بحران این روزهای نوجوانهاست ، چه راهکاری مناسبتر است ؟ و هزاران سئوال …………….

والدین و جامعه ، پاسخی دارند ؟

برای والدین که کودک رو به رشد یا نوجوانی لب مرز دارد ، بهترین مسیر ، یافتن زبان مناسب ارتباطی با فرزندش میباشد و حتی خود در مقام یادگیری نزد کارشناس یا نهاد کاربلدی قرار گیرد .

یکی از مشکلات عدم ارتباط والدین ، تابو ساختن مسائل جنسی فرزندان خود میباشد . این تابو سبب شده تا این قضیه به شکل غرورو به اصطلاح حفظ حرمتها ، دیواری محکم و سخت ، بین نسلها بخصوص این دسته از والدین ، قرار بگیرد .

 

بهره بردن از داستان سرائی

چه بسا اگر از روز آغازین لحن گفتاری و نوع رابطه والدین و کودکان ، به گونه ای رفیقانه و صمیمی شکل بگیرد ، در این مقطع خیلی راحت مسائل برای طرفین حل میشود .

شاید بتوان از تکنولوژی یا از رسانه های مکمل ، کمک گرفت ، یعنی پیامها و آگاهی های لازم در قالب داستان ، فیلم ، انیمیشن و شعر به نوجوانها انتقال داد .

 

غریبه های آشنا نما !

نظارت نا محسوس از تغییر رفتارهای کودک  بسیار ضروری میباشد . ارتباطات فرزندان با غریبه ها در این سن شاید باعث بروز حوادث و معضلات درد سر ساز بشود . واژه غریبه حتما فردی نا آشنا نیست ، منظور غریبه شاید در همین نزدیکی حتی از اقوام باشد که با اعتماد سازی به حریم خصوصی کودک ، ورود کنند . هر آشنائی قابل اعتماد نیست !

مهارتهای والدین باید به گونه ای باشد که کودک با روشی ساده و تاثیر گذار با پدیده کودک آزاری و ورود غریبه های مغرض به حریم خصوصی آنها ، آگاه شوند .

 

والدین اولین مربی ، رفیق و آموزگار کودک !

والدین باید در نظر داشته باشند حساسیت به آماده سازی فرزندان به مسائل و بحرانهای دوران بلوغ ، به همان اندازه ضروری است که نظارت به سلامت جسم و روح و روان کودک ، لازم و ضروری است . در کل هزاران راه برای ورود به این مرحله حساس وجود دارد که باید بهترین آن انتخاب و استفاده شود اما به هر حال باید والدین حضور داشته باشند .

والدین باید بدانند مرحله بعد از این شرایط و آشنا شدن کودکانشان با مسائل بلوغ ، دیگر با کودک سابقشان در ارتباط نیستند و آنها را به عنوان فردی قابل اعتنا و اتکا باید بپذیرند . پس اگر در این مهم از والدین کوتاهی و بی تفاوتی دیده شود ، مطمئنا باشند کسانی در جامعه هستند که مترصد سوء استفاده از این خلل میباشند .

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا