هشدار کودک

کرونا هم مستقیم حال میده هم غیر مستقیم

کرونا

کرونا هم مستقیم حال میده هم غیر مستقیمReviewed by مدیر سایت تاتیرو on May 3Rating: 5.0کرونا هم مستقیم حال میده هم غیر مستقیمخدایا اگه این آدمای غافل ، قول بدن که زین بعد با طبیعت ، آدم باشند . با دیگر آدمها آدم باشند ، با محیط زیست آدم باشند ، با زمین و همه زیبائی های فراموش شده اش ، آدم باشند . به کرامتت و به عنوان یک عجز، قولشون رو مورد تفقد قرار میدهی ؟

کرونا هم مستقیم حال میده هم غیر مستقیم

یک پست بازتابی

 

اینجا کرونا اونجا کرونا همه جا کرونا !

ویروس کرونا هنوز راس خبرهای رسانه ای از و نقل هرمحفل سرپوشیده و سربازیه ! هر جا میشینی همه از تاثیرات مخرب اینویروس منفور حرف میزنند . از کشتار تا نابودی اقتصاد و هنر و ورزش و فرهنگ و سیاست و وهای دیگر !

حتی از به هم ریختن اعصاب کل آدمای دنیا در سطح کلان ! به طوری که میشه اسم دنیا رو گذاشت دنیا المجانین ! البته میشه گفتهمه بر اثر حال دادن ویروس کرونا و به خاطر حضور مستقیمشه !

 

پس تغییر غیر مستقیم ، اینه ؟!

شاید برخی بگن آمدن ویروس کرونا لازم بود. شاید لازم بود تا ما آدما کمی به خودمون بیایم که ببینیم تا به حال چه بلائی به سرخودمون آوردیم !  با خودمون ، با دیگرون با  دنیا با محیط زیست با حیوانات و…. !

 به گزارش خبرگزاری یورونیوز، بر اثر عدمحضور بشر در طبیعت ، البته بر اثر ترس از کرونا و گذران اجباری دوران قرنطینه ، فقط در اروپا یازده هزار نفر کمتر از آلودگیهوا فوت کرده اند !

در پارکها و تالابها و حتی برکه های کوچک ، سر و کله پرندگانی پیدا شده که همه فکر میکردند که نسلشان منقرض شده ، اما معلومنیست این بیچاره ها از ترس این موجود دو پا تا الان تو کدام سوراخ و سنبه ای گوشه عزلت در بغل گرفته بودند ! اما امروزه چهآزاد و رها ، هر جا که دوست دارند ، حضور دارند !

 

رد پای کرونا ، در جائی که اصلا جاده نیست !

 شاید بعضی ها این تغییر رفتار طبیعت را ، تاثیر غیر مستقیم حضور ویروس کرونا بدانند ! شاید واکنش زیبای طبیعت به خاطرکرونا و دور شدن آدمها از طبیعت باشه ، اما منظور از تاثیرات غیر مستقیم کرونا حوادث دیگه ای میباشد . حوادثی که شاید کمدیشاید تلخ و شاید عبرت آموز باشه !

زمانی که چشمها باز میشه !

مثلا به خاطر زندگی اجباری در منازل و تحمل اجباری اعضای خانواده از هم ، ماجراهائی عجیب و غریبی اتفاق می افته !تازه خیلی از زن و شوهرها فهمیدند که مثلا دماغ زنشون یه کم تو آفسایده ، یا طرف فهمیده شوهرش بیش از اندازه انگشتش تو سوراخ دماغشه ، همین بهانه میشه برای اره دادن و تیشه گرفتن . این حوادث برای اینه کرونا گفته برین تو خونتون تا من نگفتمبیرون پیداتون نشه !

البته اخبار این واکنشها در سراسر دنیا شنیده میشه . مثلا خبر رسیده بعضی از فوتبالیستهای بزرگ باشگاههای دنیا چندین و چند باربا نامزد یا همسرانشان به تیپ هم زدند البته با مشت و لگد !

یا طرف که فوتبالیست معروف یک باشگاه اسپانیائیه و  تا به حال همنمیدونست قمار چیه ، اما این روزا همش سرش توی این قمارخونه های آنلاینه و حتی شنیده شده شاید دادگاهی و جریمه و حتیاخراج شوند !  از این خبرها زیاده که تاثیرات غیر مستقیم ویروس کروناست ،

یک قصه کرونائی با چاشنی سوزش دل !

حالا زیاد کاری به این  فوتبالیستهای پر طمطراق نداریم چون امکان داره از پول زیاد آمپر چسبوندن ! درد بیشتر اونها اینه که ، پسکی بزنیم بیرون و خرجشون کنیم ؟!

اما با خبر های تلخ دیگه چه کنیم جز تحمل سوزش دل !در خبرها آمده بود که باز خانواده ای در قرنطینه بودند . و باز مرد خانواده زیر فشار، فشار دو فرزندش که دیگر تحمل دیدندیوارها را نداشتند !

و باز پیشنهاد تلخ والدین برای فرار از فشار کودکان !  پدر تصمیم میگیرد تا برای تنوع و تغییر روحیه ، بچه هارا برای اندک زمانی روی بام ببرد . بچه ها روی بام خود را به باد عصرگاهی سپردند . چست و خیز کردند . مادر خانواده با تشت لباس به جمع اضافه میشود .

مادر قصد دارد تا لباسها را روی بند پهن کند . بچه ها از مادر قول میگیرند ، بعد از اتمام کارش دسته جمعی بازی کنند . مادر قول داد و لباسها را روی بند پهن کرد . در یک لحظه دختر سه ساله خانواده پشت لباس پهن شده رفته و از دید پدر کنار میرود . پدر همچنان مشغول بازی با پسر خانواده است که صدای شکستن شیشه ، گوش پدر و مادر را کر میکند .

خیلی ساده ، یک اتفاق ساده ، دختر بچه از شیشه نورگیر پاسیو به پائین پرتاب میشود . ویروس منحوس کرونا به طور غیر مستقیمدختر بچه را از خانواده جدا کرده و باعث مرگش میشود . پدر گیج و گنگ با خود در حال کلنجار است که بابا جون مگه دو ماه زمان زجر آور قرنطینه رو تحمل نکردیم ، پس چرا ؟؟

خدایا فقط یک عجز .

خدایا اگه این آدمای غافل ، قول بدن که زین بعد با طبیعت ، آدم باشند . با دیگر آدمها آدم باشند ، با محیط زیست آدم باشند ، با زمین و همه زیبائی های فراموش شده اش ، آدم باشند . به کرامتت و به عنوان یک عجز، قولشون رو مورد تفقد قرار میدهی ؟

 آیا قول ما آدمها رو به عنوان قول یک قولمند میپذیری و با اشاره ای ویروس منفور کرونا رو نابود کنی تا دیگر به طور غیر مستقیمو مستقیم ، چشم پدری بارونی نشه ؟!

بالاخره خدا عنایتی خواهد کرد و ویروس کرونا چون همزاد های دیگرش نابود خواهند شد ،  اما بعد از رفتن کرونا ، آیا آدم ها باز آدمند ؟! آیا سلامشان سلامه ؟!

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن