هشدار کودک

کرونا ویروس نمی تونه عرض اندام کنه !

کرونا ویروس

کرونا ویروس نمی تونه عرض اندام کنه !Reviewed by مدیر سایت تاتیرو on Feb 28Rating: 5.0کرونا ویروس ضعیف تر از اونیه که عرض اندام کنه !نگرونی تاتی رو رو ببین و نخون ! تاتیرو نگرونه سال هزاره چهارمه و بس ،  آیا با رفتارهای امروزی ما آدمها ، که استاد تولید انواع ویروس شدیم ! در هزاره چهارم دیگه آدمی هست تا بازم به کره زمین گند بزنه ؟ لطفا نگوئید ما که نیستیم ، به درک !

کرونا ویروس نمی تونه عرض اندام کنه !

یک پست هشداری

 

اخبار کرونائی و شایعات پیرامون کرونا!

تب کرونا تمام دنیا رو گرفته ، البته اخبارش ! همه جا بحث این ویروس ناشناخته ورد زبونها شده ! وقتی  ویروسی که قبلا تجربه شده شایع میشود ، بشر با آرامش با آن روبرو میشود . چرا؟ چون در مقابله با آن پیروز شده و واکسن آنرا در دست دارد . اما چون جناب کرونا به تازگی افتخار حضور به دامان بشر را داده ، هنوز برای خیرمقدمش ، بشر فرصت واکسن سازی نداشته . برای همین فعلا در حال تک تازی است ولی مطمئنا به زودی افسار شیکی برایش آماده میشود . اما متاسفانه امروزه استرس سطح جامعه را گرفته و بازار شایعه داغ شده است . هر کس به خود اجازه میدهد تا تجویزی خودسرانه صادر کند.

 

تجویزهای خاله خانومی !

این رو با اون مخلوط کنی بخوری درمونه کروناست! به ننه جونم دادم خورد خوب شد!

فلان چیز رو بافلان چیزمخلوط کنی به فلان جات بمالی کولاک میکنه ! به فلان جای دائی جونم مالیدم معجزه کرد وخوب شد .

اگه فلان مایع رو با فلان پودر قاطی کنی و تو خونه دود بدی ، کرونا رو خفه کردی !جون تو.

فلان ماسک رو توی فلان ماسک بذار وسطش هم فلان پماد رو بمال بذار روی صورتت ! جون تو هیچ

ویروسی از سوراخ دماغت نمیتونه بره تو !

 

نخیر، تمام این الکی گوئی ها فقط بار نگرانی را بیش میکنه و درد های جدیدی رو به دنبال داره !

 

یه جور دیگه نگاه کنیم .

اول اینکه فعلا ثابت شده این ویروس ازویروسهای مشابه ضعیفتره اما چون هنوز واکسن نداره ، عرض اندام میکنه ! به دلیل عدم آشنائی ، سرعت واگیری آن بسیار زیاد شده و این به خاطر ضعف اطلاع رسانی میباشد .

واقعیتش اینه که در تمام آزمایشگاه های دنیا با بودجه های نجومی در حال تست و آزمون برای به دست آوردن واکسن کرونا هستند و حتما هم موفق میشوند . اما تا آن زمان یه سری آموزه های اولیه را باید رعایت کرد

 

مواردی که باید رعایت کرد ، واقعیه !

فعلا دست ندهیم و روبوسی هم نکنیم مخصوصا که به عید روبوسیها نزدیک میشویم ! بذاریم سال بعد دوبله فک و فامیل رو ببوسیم ! البته اول بذاریم امسال رو به سلامت عبور کنیم .

ساده ترین روش شستن دست با صابون است آنهم اساسی ! این روش که بسیار لذت بخشه و صابون هم ارزانه و داخلیش هم فراوان ! البته باید دعا کنیم که اسیر ویروسی نشدیم و نشویم انشالله که مجبور باشیم برای ضدعفونی کردن آن ،  روزی سه بارسنگ پا را ، به دست و صورتمان بکشیم ! اون موقع چه شود !

هیچی واقعا پوست میندازیم البته بماند که صادرات سنگ پا به سراسر دنیا ! اقتصاد قزوین را تکانی پویا میدهد ! البته فعلا آرزو کنیم که دیگر هیچ ویروسی زائیده نشه وفعلا برای مقابله با کرونا تا میتونیم دست و صورتمان را صابون مالی کنیم . ویروس سنگ پائی نابود باد !

بی دلیل ماسک روی چهره نکشیم که بیش از این در جامعه استرس نیاندازیم . در تمام دنیا و تمام پزشکانی که سرشون به تنشون میارزه مرتب تاکید کردند که ماسک اثری نداره . ماسکها قادر نیستند از مبتلا شدن به ویروس کرونا جلوگیری کنند . ماسکها فقط برای پزشکان و کادر بیمارستانی لازمه همینطور برای فرد مبتلا شده که از دهانش ویروس را به بیرون هدایت نکند .

حدالمقدور در اماکن پر رفت و آمد ، رفت و آمد نکنیم که پر رفت و آمد تر بشود ! چاره ای نیست باید موقعیت خود را خودمون ، مدیریت کنیم تا شاید روزی دلسوزی برامون یافت شود !

دستها مون رو الکی هر جائی نکشیم . باور کنید هیچ حسنی ندارد ! هر سطحی میتونه محلی باشه که تعدادی از این نازنین ویروسها آرامیده باشند . اگر چنانچه در صورت اجباردستی مالیدین حتما به صابون سلامی دوباره برسانید .

اگه دستمال ضدعفونی شده ای داشته باشیم که عالیه ! سوار تاکسی میشیم بمالیم به دستگیره ! سوار مترو میشیم بمالیم به دستگیره و مشابه . آخه از کجا بدونیم قبل از ما بوسیله فردی مبتلا شده ، ویروسی نشده باشه ؟ پس یک دستمال ضدعفونی شده همراهمون باشه ، مهمه !دستکش هم بد نیستا!

مقاومت بدن را ببریم بالا ، با ویتامین 3 ، با میوه ، با سبزی ، اقلام مجازوغذاهای مقوی . از مصرف موارد رو باز که هیچ وقت ، به خصوص این وقت ! استفاده نکنیم . مثلا خشکبار که ماشالله این روزها هم که چقدر زیاد شده ! یکی پیدا نمیشه به این دوستان بگه عزیزم خطر تو همین خوشمزه هاست !

و اساسی ترین مورد درست زندگی کردنه ! واقعا باید بدانیم که تمام ویروسها زائیده زندگی اجق وجق همین بشر دو پا در تمام دنیا میباشند . بدبختانه در این دو سه سده ، بیش از دهها ویروس حاصل زندگی کجکی بشر بوده ! ایدز ، سارس ، مرس ، هانتا و موارد دیگرکه متاسفانه آخرین آن کرونا ست .

 

اندیشمندی که این روزها را خوب دید .

 

روز یک  ترانه سرای اینکاره ای ، شعری وزین سرود و خواننده ای اینکاره آنرا وزین خواند و نامش را گذاشتند سال دو هزار. این ترانه وصف حال امروز بشر بود و چه غافل بودیم ما که تصور میکردیم فقط یه شعر و آهنگه ! اما حیف که نفهمیدیم و گذشت و افتادیم در چاله هزاره سوم !

جائی میگفت ( سالی که خون در رگها نیست ) و چه درست میگفت .

جائی میگفت ( قبیله یعنی یه نفر همخونی معنا نداره ) و چه درست میگفت .

جائی میگفت ( قلب فلزی تو سینه ست ) و چه درست میگفت .

جائی میگفت ( همه به هم بی اعتنا حتی به مرگ همدیگه ) و چه درست میگفت .

اما این بزرگوار با تمام پیش بینی های درستش ، هزاره هجوم ویروسها ، هزاره تلخ سوم رو،  ندید که

اگه میدید حتما درمیان این شعر ماندگار و ترانه همیشگی ، لحاظ میکرد . چون استاد غافل شد بنده طبق

معمول فضولی کردم وبا حفظ همان ملودی ، اینگونه میشد !

سالی که ماسکها ، صورتند

کرونا تو سینه

ویروسها  حاکم شدند

آدما اسیر و برده

 

با عذر خواهی از اساتید مخصوصا استاد اردلان سر فراز

نگرونی تاتی رو رو ببین و نخون !

تاتیرو نگرونه سال هزاره چهارمه و بس ،  آیا با رفتارهای امروزی ما آدمها ، که استاد تولید انواع ویروس شدیم ! در هزاره چهارم دیگه آدمی هست تا بازم به کره زمین گند بزنه ؟ لطفا نگوئید ما که نیستیم ، به درک !

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن