تحلیل خبردسته‌بندی نشده

خودشیرینی پلیس ، خود شیرینی برای پلیس

پلیس

خودشیرینی پلیس ، خود شیرینی برای پلیسReviewed by مدیر سایت تاتیرو on Jan 29Rating: 5.0خودشیرینی پلیس ، خود شیرینی برای پلیسسایت تاتی رو بعد از بررسی بسیار متوجه شد زمانی که خود شیرینی در جامعه بالا میرود ، قیمت یک نوع دستمال به شدت بالا میرود ، آیا نمیشود با تعریف رفتاری اصولی در جامعه و تشویق به اجرای فقط وظیفه برای هر فرد بدون چشمداشت نا معقولانه

خودشیرینی پلیس ، خود شیرینی برای پلیس

یک پست پلیسی

 

پیش گفتاری برای به رخ کشیدن سوادمان !

یک نکته بسیارنازک و ظریف ، بین انجام وظیفه و خودشیرینیه . انجام وظیفه که معلومه و دم هر کس که صادقانه انجامش میده گرم . اما خود شیرینی . خود شیرینی یعنی اینکه برای چاپلوسی و کسب رضایت خاطری ( احتمالا صاحب منصبی ) بی دلیل تائیدش کنیم ! عکسش هم صادقه .

یعنی یه بابائی که ( احتمالا منصبی هم داره ) بی دلیل از تائید بی دلیل طرف مقابلش که غالبا مجبورهم هست ، لذت ببره . جمیع روانشناسان معتقدند که هر دو طرف به شدت کمبود شخصیت داشته و فاقد اعتماد به نفس میباشند .

برای بیشتر شناختن موضوع به چند نمونه اتفاقات ذیربط اشاره میکنیم ، شاید خود ما هم ناغافل در دام خود شیرینی بیوفتیم . البته شاید به خاطرسختی روزگار مجبور باشیم چشمان خود را ببندیم و به تبعات منفی آن زیاد توجه نکنیم . ای امان از جبر روزگار !

 

اولین خبر. آقا راهت رو برو ، بیکاری

در کارولینای آمریکا ، راننده ای به نام ( دیوید آدامز ) درخیابان خلوتی ، برای دل خودش به آرامی اتومبیلش را هدایت میکرد . با شنیدن صدای آژیر پلیس از آینه متوجه شد که دو خودروی پلیس بال بال زنان در تعقیب یک خودروی دیگر میباشند . اتومبیلها به سرعت از کنار آدامز میگذرند . در یک لحظه آدامز متوجه میشود که اتومبیل فراری با زیرکی تغییر مسیر داده و وارد خیابان فرعی شده و دور میشود.

بعلت واکنش سریع اتومبیل فراری ، پلیس ها جا مانده و مجبور میشوند تا در مسیر دیگری به تعقیب ادامه بدهند . اینجا بود که آدامز جو گیر شده و به تعقیب خودروی فراری میپردازد . به گزارش خبرگزاری ( آدیتی سنترال ) آدامز که دارای مهارت بالائی در رانندگی بود . بعد از مدتی سد راه فراریان شده و آنها را مجبور به توقف میکند .

آدامز به سرعت پیاده شده و با اسلحه کمری، سرنشینان را پیاده و دست همه را میبندد تا پلیس سر برسد . پلیس بعد از دقایقی رسیده و سرنشینان خودروی فراری که مظنون به قتل بودند را سوار خودروی پلیس کرده و ضمن تشکر از دیوید آدامز، او را نیز به خاطر دخالت در امور قانون ، تقلید از پلیس و ویراژ در شهر بازداشت میکند .

 

تمیز دادن ( انجام وظیفه ) و ( خود شیرینی ) سخته ؟

خب حالا آدامز بیچاره برای خودشیرینی جان خود را به خطر انداخت یا وظیفه شهروندیش را انجام داده بود . آیا آدامز باید بی خیال میشد و مظنونین هم فرار میکردند یا اگر بی تفاوت بود باز توسط پلیس مجبور به توضیح نمیشد که مگه با مجرمین سر و سری داشتی که کاری نکردی ؟! حالا بیا و درستش کن .

شاید هم آدامز منتظر فرصتی بود تا خود را نشان بدهد برای نیتی ! به هر حال آدامز بیچاره شبه پلیس ، باید مدتی در زندان باشه و با پرداخت جریمه ای ، برای خود خاطره ای را ذخیره کند .

 

دومین خبر. به حساب قهرمانت نذار.

یک رستوران چینی مبادرت به نصب یک پوستر از ( بروس لی ) قهرمان فقید کونگ فو و هنرپیشه معروف میکند . دختر مرحوم بروس لی که شاید منتظر بود تا اتفاقی بیوفته و چندر غاز از روح پر فتوح پدرش بهش برسه ، متوجه شده و از رستورن ننه مرده شکایت میکنه .

به گزارش خبرگزاری  ( بی بی سی ) کار به پلیس و دستگاه قضائی میرسه و دختر آن مرحوم گردن کلفت ! وکیلش را فرا میخواند . در دادگاه هرچه رستوران دار بینوا توضیح میدهد که بابا ، فقط برای یادبوده ، افاقه نکرد . هی قسم خورد که به پیر به پیغمبر میخواستم که یاد بروس عزیز رو زنده نگه دارم ، افاقه نکرد .

هی گفت بابا آخه با دیدن عکس این گردن کلفت مرحوم که ، اشتهای کسی تحریک نمیشه ، افاقه نکرد . فعلا وکیل درخواست سی میلیون دلار بابت غرامت تقاضا کرده است .

خب این بیچاره میخواسته یاد قهرمان ملی چین یا هنگ کنگ ( زیاد فرق نداره ) رو گرامی داره یا شاید برای خود شیرینی و رسیدن به امیالی که ما بیخبریم ،بود.فقط میدونیم که دیگه نه وظیفه ای برای بروس داره نه دل و دماغ واسه خودشیرینی .

 

 اگه راست میگی بیا اینجا واسه غرامت .

خب شانون عزیز ( منظورمون دختر بروس لی عزیزه ) نصب یه عکس که کسی رو نکشته که اون بیچاره رو به خاطر یه خود شیرینی ساده ، این چنین نقره داغش کردی . همین کارا رو میکنین که ما میگیم گور پدر ( کپی رایت ) ! یه تک پا تشریف بیارین فقط تو بازار ما سری بزنین تا شوکه بشین .

ده برابر آلبوم خونه فک و فامیلاتون عکس اون خدا بیامرز رو تو فیگورای جور واجور همه جامون زدیم . البته نه برای خود شیرینی فقط برای بزرگداشت بروس عزیز ، باور بفرمائید . حالا بیا واسه غرامت .

 

خبر سوم. واسه پری دریائی هم دیگه تو دریا نمی پرند .

در آبهای نیلگون دریا در اسپانیا یک قایق گشتزنی پلیس دریائی ، یهو چپه میشه ، به همین راحتی ! سه مامور پلیس که گویا از شنا هم بهره نبرده بودند ، برای غرق نشدن در آبهای نیلگون دریا، شروع به دست و پا زدن میکنند .

به گزارش خبرگزاری ( آدیتی سنترال ) یک قایق با چهار سرنشین که آن حوالی بود به سرعت خود را به پلیسهای نگون بخت نیلگون دوست میرسانند . پلیسها نجات پیدا میکنند اما دستبندشان به دست ناجیانشان خورده میشود .

پلیس که متوجه میشود که ناجیانشان ، قاچاقچیان مواد مخدر هستند ، آنها را به پاسگاه میبرند .

حالاقانون لطف کرده و گفته : برای خود شیرینی یا انجام وظیفه انسانی ( معلوم نیست نیت چی بوده ) که ناجیان به خرج داده اند ، شاید در جرمشان تخفیفی در نظر بگیرند . خب پلیس های مهربان ، اومدیم و چند وقت دیگه این اتفاق تکرار شد . آیا باز اینا میپرند توآب؟ اونوقت که باید بیان با کاردک از کف دریا جمعتون کنند .

حالا میذاشتین چند تا اسپانیائی یه کم نئشه بشن چیزی از کسی کم نمیشد . بهتر از اینه که شما بازار خودشیرینی یا انجام وظیفه را کساد کنید . هان ؟

 

خبر چهارم . آخه آدم که هر جاشو تتو نمیکنه !

یک مرد آمریکائی در تورنتوی کانادا به جرم جعل اسناد دستگیر میشود . او قصد داشت با مدارک جعلی در کانادا تردد کند . به گزارش خبرگزاری ( سی تی وی نیوز ) وقتی پلیس مدارک وی را چک کرد متوجه تناقض در نامش شد . چون نامی که در اسنادش بود با نامی که روی گردنش تتو کرده بود ، فرق داشت . پلیس بعد از استعلام متوجه میشود که نام روی گردن وی درست است و او نام دیگری را درورقه عبورش جعل کرده است .

 

خود شیرینی برای عشق تاوان داره .

حالا شاید این بیچاره یه روزی برای خود شیرینی یا برای انجام وظیفه انسانی با دوست دخترش قرار میذاره تا روی گردنش نام هر دونفرشان را تتو کند . خب حالا با این برخورد پلیس ، آیا شکافی بین یک عشق جاودانی نمی افتد .

اگر پلیس به احترام عشق آندو از این جعل چشم پوشی میکرد ، آیا برای قدر دانی از محبت پلیس ، نام پلیس مربوطه را روی گردنش تتو نمیکرد ؟ البته گردنش که اشغاله در جای دیگر بدنش مثلا ، نه اونجا که زشته . حالا به ما چه به هر حال یه جائی برای قدر دانی تتو نمیکرد ؟ چرا میکرد . پلیس محترم حالا بهت گفتن که بگرد ، اما نه همه جا رو .

 

خبر پنجم . شورای شهر هم ، شورش رو دراورده .

به گزارش خبرگزاری ( دیلی میل ) در ایالت فلوریدا در آمریکا ، خواستند از یک پلیس قدر دانی کنند . روز موعود ، پلیس خوشبخت با کس و کارش میره به شورای شهر . زمانی که مجری برنامه پلیس را فرا میخواند و مورد تشویق قرارش میدن ، یهو یکی از اعضای شورا خودش رو میرسونه اون وسط و میکروفن رو از دست مجری میگیره که اصلا تو صلاحیت نداری !

به یکباره همه جا سکوت میشه . وقتی میپرسند قضیه چیه ؟ جواب میده که تازه من ایشون رو یادم اومد و شناختمش . ایشون ماموری بود که چهارسال پیش الکی من رو دستگیر کرد . بله ایشون اصلا لیاقت نداره . پلیس بیچاره که بد جوری ضایع شده بود نفهمید که اسیر خودشیرینی این عضوشورا شده یا به حق وظیفه مدنی خودش رو انجام داده .

شاید هم در چهار سال پیش که به عضو شورا گیر داده بود یا برای خود شیرینی بوده یا به حق وظیفه شغلی خود را انجام داده بود که حالا خفتش گرفته شده . به هر حال پلیس مربوطه به علت بی کفایتی سن را ترک میکند .

 

یه جمع بندی شتابزده

وقتی تمام افراد جامعه برای بهتر انجام دادن وظایفشون در صحنه باشند . ایده آله و باید بهش احترام گذاشت . اما وقتی با خود شیرینی مخلوط میشه و برای تشخیص و تفکیک شدنش چیکار باید کرد ؟

به هر حال خود شیرینی رفتار زشت و قبیحی است که باید از کودکی با آن برخورد کرد . مثلا در کلاس درس یه موضوع لوسی را معلم میگه و دانش آموزان برای به دست آوردن دل معلم الکی بخندند یا تائید کنند .

اینجا معلم وظیفه اش جلوگیری از چنین رفتارهاست . در غیر اینصورت معلم نیز هم کمبود اعتماد به نفس دارد . مشابه این موارد ، در همه جا به چشم میخورد و ربطی هم به سن وسال ندارد .

در هر جلسه و هر تریبونی امکان چنین رفتاری وجود داره . درست مانند آن کودکان درآن محیط آموزشی . البته در بعضی موارد ، شخص برگزار کننده وقتی متوجه میشود که مدعوین محترم بی دلیل با واکنششان وی را میخواهند تائید یا تطمیع کند ( به نوعی خود شیرینی کنند ) به شدت برخورد میکند . این اشخاص دارای اعتماد به نفس بوده و از نظر شخصیتی اشباع شده میباشند .

 

و در آخر

سایت تاتی رو بعد از بررسی بسیار متوجه شد زمانی که خود شیرینی در جامعه بالا میرود ، قیمت یک نوع دستمال به شدت بالا میرود ، آیا نمیشود با تعریف رفتاری اصولی در جامعه و تشویق به اجرای فقط وظیفه برای هر فرد بدون چشمداشت نا معقولانه ، از قیمت بالای دستمال ساخت یزد ، جلوگیری کرد .

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن