پلاس در پلاس

پسورد یا کلمه عبور ، دغدغه ای که حل شد

پسورد یا کلمه عبور

پسورد یا کلمه عبور ، دغدغه ای که حل شدReviewed by مدیر تاتی رو on Jul 20Rating: 4.5پسورد یا کلمه عبور ، دغدغه ای که حل شدفرناندو معتقد بود که تلاش از نتیجه مهم تر است . فرناندو اعتقاد داشت که در هر اشتباه درسی نهفته است. فرناندو کوربانو را به درستی پدر پسورد مینامند . این استاد بلامنازعه علم کامپیوتردر سن 93 سالگی درگذشت و علوم کامپیوتر یکی از موثرترین پایه های خود را از دست داد .

( پسورد یا کلمه عبور ، دغدغه ای که حل شد )

یک پست پسوردی

 

کلام ابتدائی

یک ندای غیبی از جائی هر روز به ما میرسد . این بار ندای غیبی از پدر پسورد به ما میرسد . خوشا به حال کسانیکه این ندا را دریافت میکنند . ندائی در جهت آسایش ، رفاه و خودسازی انسانها .

کلام میانی

فرناندو معتقد بود که تلاش از نتیجه مهم تر است . فرناندو اعتقاد داشت که در هر اشتباه درسی نهفته است. فرناندو کوربانو را به درستی پدر پسورد مینامند .

این استاد بلامنازعه علم کامپیوتردر سن 93 سالگی درگذشت و علوم کامپیوتر یکی از موثرترین پایه های خود را از دست داد .

به گزارش ( نیویورک تایمز ) اگر همت این استاد دانشگاه ( ام آی تی ) نبود و کلمه عبور را ابداع نمیکرد امروزه این آرامش در کامپیوترها دیده نمیشد و حریمی در دنیای دیجیتال نبود .

فرناندو در سال 1960 با دیگر دوستان و همکارانش یک کامپیوتر بزرگ داشتند که هر کس برای خودش فایلهائی را در کامپیوتر ذخیره میکردند و طبیعی بود که هر کدام از دوستان ، میتوانستند به اطلاعات هم سرکشی کنند که این موضوع باعث ناراحتی و بعضا دلخوری میشد .

فرناندو چاره ای نداشت تا چاره کند ، پس نخستین سیستم ورود با نام کاربری و کلمه عبور یا همان پسورد را راه اندازی  کرد .

با ابداع فرناندو ، این امکان فراهم شد که به طور همزمان چند نفر از یک کامپیوتر استفاده کنند .

فرناندو توانست زمان پاسخ دهی کامپیوترها را از چند ساعت به چند دقیقه کاهش دهد .

اما اخلاق خاص فرناندو کوربانو بسیار جالب بود . او کلمه عبور خود را که بالغ بر 150 عدد بود را روی سه ورق کاغذ تایپ کرده بود و نزد خود نگهداری میکرد ، این در حالی بود که دیگران چندین پسورد را در کامپیوتر ذخیره میکردند و همچنان از این روش بر خلاف فرناندو ، استفاده میکنند . آیا فرناندو به دنیای کامپیوترها بی اعتقاد بود ؟

فرناندو اعتقاد داشت که به نکات منفی زندگی یا تمرکز به جنبه های منفی ، فقط مخل آسایش اوست و کمکی به حل هیچ مسئله ای نمیکند ، شاید فقط آسایش او را بگیرد . او فقط خواهان موفقیت بود و برای رسیدن به آن ، با برنامه ریزی  اندیشه اش را عملی کرد .

کلام پایانی

همواره یک نیروی ضدیت و اهریمنی ، غرایض نومیدی ، غرور ، رخوت و تنگ نظری ما را درگیر و تقویت میسازد .

نیروئی که مانع از دریافت ندای غیبی برای موفقیت میشود . برای مقابله با این نیروی اهریمنی و مبارزه با ذات و ماهیت این غده چرکین ساز ، هر لحظه باید بجنگی ، فقط باید جنگید تا مصون بمانی از چرکین شدن افکار و همت بلندتان ، فردا از آن توست .

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن