پلاس در پلاس

( هیپاتیا،زنی که در تاریخ گم نمیشود )

هیپاتیا

( هیپاتیا،زنی که در تاریخ گم نمیشود )Reviewed by مدیر تاتی رو on Jun 23Rating: 5.0سایت-تاتیرو-پیام-سلامتی-توصیه-خاله-خانمیک ندای غیبی از جائی هر روز به ما میرسد . این بار ندای غیبی از ( هیپاتیا )  نابغه ریاضی در عصر جاهلیت  به ما میرسد.  خوشا به حال کسانیکه این ندا را دریافت میکنند ، ندائی در جهت آسایش ، رفاه و خودسازی انسانها .انسانهای بزرگ در هر مقطع تاریخ ، معتقدند که ، زندگی ، چه ما باشیم چه نباشیم ، در گذر است . زندگی با ما و بی ما میگذرد . پس تا هستیم ، زندگی را زندگی کنیم . آدمی هر آنچه میدهد در هرجائی و در هر زمانی پس میگیرد ، چه او باشد چه نباشد .

هیپاتیا،زنی که در تاریخ گم نمیشود

یک پست تاریخی

 

یک ندای غیبی از جائی هر روز به ما میرسد . این بار ندای غیبی از ( هیپاتیا )  نابغه ریاضی در عصر جاهلیت  به ما میرسد.  خوشا به حال کسانیکه این ندا را دریافت میکنند ، ندائی در جهت آسایش ، رفاه و خودسازی انسانها .

انسانهای بزرگ در هر مقطع تاریخ ، معتقدند که ، زندگی ، چه ما باشیم چه نباشیم ، در گذر است . زندگی با ما و بی ما میگذرد . پس تا هستیم ، زندگی را زندگی کنیم . آدمی هر آنچه میدهد در هرجائی و در هر زمانی پس میگیرد ، چه او باشد چه نباشد .تاثیر گذاری ارزشی روی تاریخ و آیین نامه بشری ، تنها یادگاریه که هر کس میتواند به آن بنازد .

پندار ، گفتار و کردار، دیر یا زود با دقتی شگفت آور به خود انسان ، باز میگردد .پس ثبت در تاریخ میشود هر آنچه او برای رشد بشر ، دیده بود .

حقش نبود که به آتش بکشانندش ! حقش نبود به او تهمت شیطان پرستی بزنند . کوتاه فکران مسیحی ، مسیحیان اسکندریه جز حسادت ، چه بهانه ای داشتند تا نابغه ای را با آتش ، خاکستر کنند .

باز هم به رخ نماندن زنها و بازهم تحمل ناپذیری درد ناک مردان ، این قصه ناپاک کتاب بشر بوده از ازل. ( هیپاتیا ) دختر     ( تئون ) بزرگ مرد ریاضی یونانی بود . ( تئون ) در اسکندریه مدرسه ای بزرگ در جهت رشد علم ساخت .

( هیپاتیا ) در مدرسه پدر ، ستاره شناسی و فلسفه درس میداد . ( هیپاتیا ) را میتوان اولین زن ریاضیدان در تاریخ نام داد . میگویند از ( هیپاتیا ) اثری به جا نمانده است ، اما باز میگویند ، در تمام پژوهشهای علمی پدر ، نقش اساسی داشت . از  ( هپاتیا ) اگر بهتر میخواهید بدانید ، باید از همایون ارشادی پرسید که در فیلمی به نام ( آگورا ) بازی کرد .

آگورا فیلمی در رابطه با ( هیپاتیا ) بود . حتی ( هیپاتیا ) سرپرستی بزرگترین کتابخانه اسکندریه را به عهده داشت .          (هیپاتیا) در زمانی که نه تنها زنان ، بلکه مردان بیشماری ، انگشتان دستشان را هم نمیتوانستند بشمارند ، او اعداد و ارقام را زیر سلطه خود داشت.

( هیپاتیا ) از هیچ مانعی نترسید حتی در عصری که غول جاهلیت ، برای انسانیت تصمیم میگرفت اما او با رشادتی ماندنی  ماندنی تاریخ شد و مسیری برای هویت بخشی  زنان ، باز کرد . افسوس که به جرم همنشینی با اهریمن ، سوزانیده شد.

همواره یک نیروی ضدیت و اهریمنی ، غرایض نومیدی ، غرور ، رخوت و تنگ نظری ما را درگیر و تقویت میسازد . نیروئی که مانع از دریافت نیروی غیبی برای موفقیت میشود . برای مقابله با این نیروی اهریمنی و مبارزه با ذات و ماهیت این غده چرکین ساز ، هر لحظه باید بجنگی . فقط باید جنگید تا مصون بمانی از چرکین شدن افکار و همت بلندتان . فردا از آن توست .

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن