پلاس در پلاس

زنی که در پوست مردانه زن بود

زنی که در پوست مردانه زن بود

زنی که در پوست مردانه زن بودReviewed by مدیر تاتی رو on Jul 6Rating: 4.5زنی که در پوست مردانه زن بود( ماری سوفی ژرمن ) در فضای آکنده از سیاهی و خفقان ، خواست بزرگی کند . چون اعتقاد داشت  همواره افرادی هستند که بخواهند ، به طرف تو سنگ پرتاب کنند .

( زنی که در پوست مردانه زن بود )

یک پست دو پوسته

کلام ابتدائی

یک ندای غیبی از جائی هر روز به ما میرسد . این بار ندای غیبی از( سوفی ژرمن ) به ما میرسد . خوشا به حال کسانیکه این ندا را دریافت میکنند ، ندائی در جهت آرامش ، رفاه و خودسازی انسانها .

کلام میانی

( ماری سوفی ژرمن ) در فضای آکنده از سیاهی و خفقان ، خواست بزرگی کند . چون اعتقاد داشت  همواره افرادی هستند که بخواهند ، به طرف تو سنگ پرتاب کنند .

اما ما در مقابل با این سنگها چکنیم ؟ آیا با آنها پل بسازیم یا دیوار ؟ پس خود را درگیر طوفانهائی که دیگران برایتان    میسازند ، نکنید .

بدانید که شما آنقدر وقت ندارید تا به هر کی که به طرفتان سنگ پرتاب میکند ، واکنش نشان دهید .

( ماری سوفی ژرمن ) با مطالعه آثار ارشمیدس ، به علوم ریاضی و هندسه علافه مند شد . او دوست داشت تا برداشتهای خود را در این علوم به رخ دنیا بکشد ، اما درفرانسه و قرن هجدهم به هیچ عنوان زنها اجازه حضور در آکادمی ریاضیات و دانشگاهای مربوطه را نداشتند !

پس در این دیکتاتوری مرد سالاری چه باید کرد ؟ جامعه ای که طاقت حضور یک زن را نداشت ، آنهم زنی که درجه علم و دانشش از مردان بالاتر بود . سوفی زن بودن خود را مخفی کرد و با هیبت مردانه ، در کنار مردان مدعی ، در عرصه علوم ریاضیات و هندسه ، به دستاوردهائی رسید که پایه این مبحث برای رشد انسانها به تکامل رسید .

در زمان حیاتش کسی به تئوری او اهمیت نمیداد اما وقتی همان دلایل و تئوری ها را ، در لباس مردانه به دانشگاه ارائه میکرد ، تبدیل به اصول اصلی و منبع قابل اعتنا میشد !

در هر صورت ( سوفی ژرمن ) تا آخر عمر از زبان مردان ، دانشش را پخش کرد و زمانی که فوت کرد او را زنی بدون علم و حرفه در جامعه بیمار فرانسه ، ثبت کردند .

سوفی اعتقاد داشت تمام کارها چالش خود را دارد و هیچ چالش و مشکلی نیست که نتوان بر آن غلبه کرد.

کلام آخر

همواره یک نیروی ضدیت و اهریمنی ، غرایض نومیدی ، غرور ، رخوت و تنگ نظری ما را درگیر و تقویت میسازد . نیروئی که مانع از دریافت ندای غیبی برای موفقیت میشود. برای مقابله با این نیروی اهریمنی و مبارزه با ذات و ماهیت این غده چرکین ساز ، هر لحظه باید بجنگی ، فقط باید جنگید تا مصون بمانی از چرکین شدن افکار و همت بلندتان ، فردا از آن توست .

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن