پلاس در پلاس

رد پائی بر بستر علم که هرگز پاک نمیشود

رد پائی بر بستر علم

رد پائی بر بستر علم که هرگز پاک نمیشودReviewed by مدیر تاتی رو on Jul 1Rating: 4.5رد پائی بر بستر علم که هرگز پاک نمیشودیک ندای غیبی از جائی هر روز به ما میرسد . این بار ندای غیبی از رد پائی میگوید که بر بستر علم به یادگار مانده است . خوشا به حال کسانیکه این ندای غیبی را دریافت میکنند ، ندائی در جهت آسایش ، رفاه و خود سازی انسانها .

( رد پائی بر بستر علم ، که هرگز پاک نمیشود )

 

یک پست یادواره ای 

یک ندای غیبی از جائی هر روز به ما میرسد . این بار ندای غیبی از رد پائی میگوید که بر بستر علم به یادگار مانده است . خوشا به حال کسانیکه این ندای غیبی را دریافت میکنند ، ندائی در جهت آسایش ، رفاه و خود سازی انسانها .

این معلم راستین اعتقاد داشت که باید به جایگاه خود در زندگی افتخار کرد ، اما اکتفا نکرد . او اعتقاد داشت با تلاش و پشتکار میشود غیرممکن ها را ، ممکن ساخت . دانش آموزان او را قبله اخلاق میدانستند .

صحبت از دکتر داریوش مجتهدی گیلانی  است . مردی از تبار قلم . مردی که رد پایش در عالم علم جاودانه خواهد ماند .

دکتر مجتهدی ، موسس و بنیانگذار دانشگاه صنعتی شریف بود . یک دانشگاه معتبر و آبرومند . این را تمام دانش آموختگان قدیمی و جدید دانشگاه ، میدانند ، به آن ایمان دارند و به آن میبالند .

دکتر مجتهدی در رابطه با دانشگاه صنعتی شریف یک آرزو داشت و در زمان حیاتش ، به انجام آن تاکید می ورزید . دکتر معتقد بود که همواره برای رو پا بودن دانشگاه ، باید از دستان جوانان با غیرت ، با وجدان ، با ایمان و تحصیلکرده ایرانی ، استفاده کرد . دکتر همواره اعتقاد داشت نباید از افراد خارجی برای تدریس بهره برد . دکتر از حضورخارجی ها هیچوقت راضی نبود.

دکتر در دبیرستان البرز تحصیل کرده بود و روزی هم به استادی و ریاست دبیرستان البرز رسید . علاوه بر این دکتر ، استاد چند دانشگاه دیگر از جمله دانشگاه فنی دانشگاه تهران نیز بود .

دکتر فقید همواره برسرمایه گذاری روی دانش جویان با استعداد ، تاکید داشت ، به اعتقاد او سرمایه های یک کشور نفت و طلا نیست بلکه علم و دانش است ، به این خاطر برای اینکه دانش جوی بی بضاعتی از تحصیل باز نماند ، در کنار محلهای تحصیل خوابگاه هائی برای آنها میسازد .

آرزوی دکتر مجتهدی ، گسترش مراکز علمی و آموزشی در سراسر کشور بود ، حتی زمانی که برای ادامه تحصیل و آشنا شدن به آخرین دستاوردهای علمی ، راهی فرانسه شده بود ، یک لحظه از این آرزو دور نشد .

دکتر در سال 1376 چشم از دنیا فرو بست و رد پای طلائیش را برای آحاد ملت بر جا گذاشت .

دکتر اعتقاد داشت ، هیچ وقت دیر نیست ، برای شروعی دوباره به طبیعت نگاه کنید . با این نگاه درمی یابید که در طبیعت هیچ چیز ثابت نیست . پس چرا ما و شما ثابت بمانیم ؟ پس در کنار هم ، خردمندانه از  تغییرات در طبیعت ، استفاده  نمائیم . یادش به نیکی یاد باد .

کلام آخر

همواره یک نیروی ضدیت و اهریمنی ، غرایض نومیدی ، رخوت و تنگ نظری ما را درگیر و تقویت میسازد . نیروئی که مانع از دریافت ندای غیبی برای موفقیت میشود . برای مقابله با این نیروی اهریمنی و مبارزه با ذات و ماهیت این غده چرکین ساز ، هر لحظه باید بجنگی ، فقط باید جنگید تا مصون بمانی از چرکین شدن افکار و همت بلندتان ، فردا از آن توست .

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن