پلاس در پلاس

در ظاهر ساده اما با پیچیدگی ساده شد

در ظاهر ساده اما

در ظاهر ساده اما با پیچیدگی ساده شدReviewed by مدیر تاتیرو on Sep 11Rating: 4.5در ظاهر ساده اما با پیچیدگی ساده شددر ظاهر ساده اما با پیچیدگی ساده شد دکتر ( هانتر شلدن ) هر روز که میرفت به بیمارستان ، از دم در ناله مردم را میشنید که با درد میگفتند ( آخ سرمون ، آخ سرمون ) !

 ( در ظاهر ساده اما با پیچیدگی ساده شد )

 

یک پست سرشکن

دکتر ( هانتر شلدن ) هر روز که میرفت به بیمارستان ، از دم در ناله مردم را میشنید که با درد میگفتند ( آخ سرمون ، آخ سرمون ) !

وقتی وارد اورژانس میشد ، بالواقع قبول میکرد که ( آخ سرشون ، آخ سرشون ) !

هر روز دکتر ( شلدن ) افرادی را میدید که بر اثر برخورد سرشان با شیشه اتومبیل شکسته وبا حضور ممتدشان ، سرقفلی  دکتر و بیمارستان شده بودند !

دکتر ( شلدن ) دید حریف رانندگی بد این جماعت که نمیشه پس باید فکری کرد. او به دنبال تحقیقاتش به مهندس ( جورج کی لی ) انگلیسی رسید که در اواسط قرن نوزدهم یک کمربند برای هواپیمای گلایدرش ساخته بود .

دکتر ( شلدن ) با طراحی جدیدی که در کمربند ایمنی خود کرد ، گام بزرگی در اختراع کمربند ایمنی برداشت . در ابتدا همه چیز خوب به نظر میآمد اما مثل خیلی از اخراعات دیگر، نقیصه هایش خودنمائی کرد .

کمربند دکتر شلدن بالاتنه نداشت تا سر وسینه را محافظت کند و بعد از مدتی باز سروکله سرنشینان بیچاره به شیشه اتومبیل ، برخورد میکرد و روزازنو و روزگار از نو !

چندی بعد شرکت ولووبا الهام از اختراع دکتر شلدن ، پا در میدان گذاشت و اصلاحاتی روی کمربند قبلی انجام داد . ولوو از دو طرف بالا، به سمت پائین صندلی ، کمربند را از روی قفسه سینه به صورت اریب ، عبور داده و به گوشه پائین صندلی قفل میکرد . اما این اصلاحیه هم افاقه نکرد چون بر اثر ترمز شدید ، نه تنها قفسه سینه آسیب جدی میدید بلکه ؛ امکان آسیب دیدگی اعضای داخلی بدن نیز ، بود .

اما ولوو ، شرکتی نبود که پا عقب بگذارد اگر چنین بود حالا ولوو نمیشد !پس در ادامه تحقیقات به ایده مهندسی برخورد که مدعی بود کمربندهای قبلی دو نقطه ای بوده و همین مورد ، باعث ایراد میشد

طبق نظر مهندس ( نیلس ایوار بوهلین ) کمربندها باید به شیوه سه نقطه ای طراحی و ساخته بشوند . شرکت ولوو که میخواست این پروژه به نامش انجام شود ، دست مهندس مدعی را باز گذاشت و مهندس هم شبانه روزی به طراحی کمربند ابداعی خود ، مشغول شد  بالاخره در سال 1358 اولین کمربند ایمنی سه نقطه ای او ، که به شکل ( وی ) روی سینه راننده قرار میگرفت ، تکمیل وبه ثبت رسید .

خب ، حالا که با فرازو فرودهای ساخت کمربند ایمنی آشنا شدیم ، یه ایول به یه سری راننده باید بفرستیم . آخه چقدر جالبه که این دسته از عزیزان ، از یک طرف قفل کمربند را رها کرده  ودر ظاهر برای فریب پلیس، اما در باطن برای فریب خودشان ، کمربند را ، روی بدن مبارک ، رها میکنند ! مثلا بستیم .

بیچاره تن ( مهندس جورج کی لی ) ( دکتر هانتر شلدن ) ( مهندس نیلسن ایوار بوهلین ) تو قبرمیلرزه وقتی روحشون میبینه که ، آخرعاقبت استفاده ازاختراعشون تو خودروی بعضی از، دست فرمون قشنگها ، به چه روزی در اومده !

یه پیشنهاد برای صرفه جوئی این دسته از رانندگان محترم اینه که روی پیراهن یا بلوز خودشون ، به جای طراحی گل و بلبل یا چاپ حروف ( عشق من اول یکی بود ، بعد یکی یکی  شد صد تا ! ) تصویر یک کمربند را چاپ کنند که علاوه بر صرفه جوئی در تولید کمربند ایمنی ، پلیس هم گول بخوره ! البته آرزو میکنیم که عزرائیل هم گول بخوره !

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن