بیرون خبر- درون خبر

سهم هر کدوممون از درختها چند تاست ؟

سهم هر کدوممون از درختها چند تاست ؟

سهم هر کدوممون از درختها چند تاست ؟Reviewed by مدیر تاتی رو on Jul 28Rating: 5.0سهم هر کدوممون از درختها چند تاست ؟سهممون از درختان روی کره زمین چند تاست ؟ ده اصله ؟ بیست اصله ؟ صد اصله ؟ بد نیست بدانیم حدود سیصد و هفتاد اصله درخت ، سهم هر انسان روی زمینه !

( سهم هر کدوممون از درختها چند تاست ؟ )

 

یک پست درخت سالار

سهممون از درختان روی کره زمین چند تاست ؟ ده اصله ؟ بیست اصله ؟ صد اصله ؟ بد نیست بدانیم حدود سیصد و هفتاد اصله درخت ، سهم هر انسان روی زمینه !

حالا برای بعضی ها این تصور پیش نیاد که مثلا جمع سهم من و اعضای خونواده میشه هزار تا ، پس من درختام رو بزنم به زخم زندگیم !

نخیر  این تصور باطله ، بودن این درختان واسه اینه که شما و اعضای محترم خانواده بتونید ، نفس بکشیدبخورید و بیاشامید ، در حقیقت زندگی کنید .

آدمها نه تنها باید از سهم خودشون مراقبت کنند ، بلکه به خاطر محیط زیست و نجات کره زمین ، باید ازسهم دیگران هم پاسداری کنند . آیندگان هم از همین درختان سهم دارند ، از سهم آیندگان هم مراقبت کنیم.

فصول سال و تغییرات آب و هوائی ، که ساختارزندگی جانوران بر حسب آن ، پایه گذاری شده به وجودتمام عناصر طبیعت ، اعم از جنگل و اقیانوس و کوه و دشت و بیابان ،  نیازمند است .

حالا اگر یک جای کار بلنگه که لنگیده ، ساختار زندگی بشرهم خواهد لنیگد . فعلا اعلام خطر دراسترالیا.

بیرون خبر

به گزارش خبرگزاری ( میرور ) یک فصل از چهار فصل در استرالیا از بین میرود . یعنی فصل زمستان جای خود را به تابستان میدهد .

( هینچلیف ) پژوهشگر این پروژه ، ادعا کرده که با تغییرات اقلیمی و نوع زندگی غلط بشر، باعث این دگرگونی شده و حتی دیگر نقاط دنیا نیز، در امان نخواهند بود !

وقتی مکانیزم زندگی بر اصول حفظ هارمونی ( ابر و باد و مه و خورشید و فلک ) چیده شد ، یعنی یکجائی ، یک لقمه نان برای بشردیده شد که در طول زندگیش ، با لذت نوش جان کند . ولی متاسفانه انسان غافل ، یا خودآگاه یا نا خود آگاه ، این هارمونی موجود درطبیعت را دستکاری کرد ، در نتیجه  باید توقع داشته باشه که در آینده زجز جای لذت را بگیرد !

پس برای مراقبت از سیصد و هفتاد درخت سهم خودمان ، چه باید بکنیم ؟ حالا این شمارش درختان چگونه صورت گرفته است ؟

در یک کمپینگ دانشجوئی ، در سراسر جهان ، هزاران داوطلب دوستدار طبیعت ، قرار گذاشتند تا تعداد درختان روی زمین را محاسبه کنند . در این اقدام هماهنگ ، به وجود  /000/000/000/000/ 3 اصله درخت رضایت دادند ، با توجه به حدود8/000/000/000 میلیارد جمعیت روی کره زمین ، حدود 380 اصله درخت ، سهم هر نفر میشود .

بد نیست بدانیم ، در کهکشان حدودا فقط 4/000/000/000 میلیون ستاره وجود دارد ،  یعنی درختان روی زمین هفت برابر ستاره های کهکشان است !

این در حالیست که در این دهه ، یا دو دهه اخیر ، بر اثر بی مبالاتی انسانها ، رقم چشم گیری از آماردرختان به علل و بهانه های گونا گون ، نابود شدند . از بین رفتن درختان بر اثر اتفات طبیعی و جوی یک طرف ، نحوه زندگی انسان هم یک طرف ، یعنی سالی پانزده میلیارد درخت فقط قطع میشود !

به گزارش خبرگزاری ( میرور ) شرکت آقای سرخیو راموس ، فوتبالیست معروف اسپانیائی ، متهم شده که هشتاد اصله درخت را قطع کرده است .

متاسفانه این درختان صد ساله ، از نوع بلوطهای اروپائی بوده است . به این خاطر دادگاه ضمن جریمه بسیار سنگین برای این فوتبالیست مشهور ، وی را ملزم کرده که به همان تعداد در همان مکان ، درخت بکارد .

پس ای بشر ، اگر سیصد و هفتاد اصله سهمیه خودت را به هزار اصله درخت رساندی ، در حفظ اصول هارمونی ( ابر و باد و مه و خورشید و فلک ) قدمی برداشته ای و خالق جنگل و درخت را از خودت راضی و خوشنود کرده ای….

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن