بیرون خبر- درون خبر

زیر پوست شب انگار دنیا خوابیده !

زیر پوست شب انگار دنیا خوابیده !

زیر پوست شب انگار دنیا خوابیده !Reviewed by مدیر تاتی رو on Jul 29Rating: 4.5زیر پوست شب انگار دنیا خوابیده !واقعا در دنیای چی میگذره ؟ برای اینکه به عمق فاجعه پی ببریم باید عمیق فکر کنیم . فکر کنیم در هزارهسوم ، چرا بوی تعفن در همه سوراخ سنبه های زندگی بشر در حال بالا رفتنه ! هم از نظر روابط آدمهابا هم ، هم از نظر دیپلماسی دولتها با هم ، وجالبه ،  ته تمام این رفت و آمدها ، به زباله میرسه !

 ( زیر پوست شب انگار دنیا خوابیده ! )

 

یک پست شبانه

بیرون خبر

زیر پوست شب برای خیلی ها ، جون میده برای کارای یواشکی . تصور بر اینه که زیر چادر سیاه شبمجازیم که بگیم : آقا کارتو بکن ! شبه همه خوابند ! هوا که تاریک شد بریم این کار رو بکنیم ، اون کاررو بکنیم ! زیر پوست شب دنیا خوابیده اما  خدا هم خوابیده ؟

در ادامه فعالیتهای اجتماعی ، یه سری کاراست که باید در شب انجام بشه ، از جمله جمع آوری زباله ها.

خب دلیل این یکی اینه که هم شبها خلوته وهم برای سلامتی جامعه بهتره که ، تو شب باشه ، اما بحثاینجاست که درلابه لای این فعالیتهای قانونی ، یه سری فعالیتهای غیر قانونی هم انجام میشه که وقتی افشابشه ، فقط میشه یا حیرت کرد یا حسرت خورد یا ترسید یا گریه کرد یا حرص خورد یا لب گزه کرد ویا یاهای دیگر .

ببخشید یه خورده ( یا ) زیاد شد البته با اجازه کاهانی و فیلم خانم ( یایا ) .

اما این کارای غیر قانونی درلای  کارای  قانونی چیه ؟ در شبهای کشور خودمون و گاها روزها ، جویندگانزباله یه کم بیشتر از زیادند متاسفانه ! اینقدر که چندش و ناراحتی مردم روبه دنبال داشته ! به خاطرهمینخود کفائی زباله گردان ! چنانچه دریکی از مخازن زباله ، مورد غیر قانونی به چشم بخوره بلافاصله افشا میشه مثل پیدا شدن جسدهای کوچک و بزرگ ، سالم و دست نخورده یا مثله شده و پخش شده در مخازنمختلف در سطح شهر !

این معضل در سراسرکره خاکی دیده میشه ، خیلیها شبها به جای خواب ، پشت این دیوارهای بسته شده ،در حال طرح نقشه هائی هستند که باید در سیاهی شب راست و ریس بشه ! نقشه هائی با همکاری صادقانه زباله ها!

چند وقت پیش یک کشتی از زباله های ارسالی از کانادا به فیلیپین توسط رئیس جمهور فیلیپین برگرداندهشد ! این جا به جائی های بو دار! واقعا به چه منظوره ؟

آیا این محموله ها را هدیه میکنند ؟ آیا میفروشند ؟ نیت بازیافت دارند ؟ آیا این کشورهای جهان سومی را به چشم سطل زباله میبینند ؟ این حرکت در نقاط دیگر هم اتفاق می افتد .

به گزارش خبرگزاری ( میرور ) صدها کانتینر زباله که از بریتانیا به سریلانکا ارسال شده بود ، به مشکلبرخورد . وقتی کارگران سریلانکائی برای تفکیک سر وقت زباله ها رفتند ، با اجسادی که لای پتو پیچاندهشده بود ، روبرو شدند !

درون خبر

واقعا در دنیای چی میگذره ؟ برای اینکه به عمق فاجعه پی ببریم باید عمیق فکر کنیم . فکر کنیم در هزارهسوم ، چرا بوی تعفن در همه سوراخ سنبه های زندگی بشر در حال بالا رفتنه ! هم از نظر روابط آدمهابا هم ، هم از نظر دیپلماسی دولتها با هم ، وجالبه ،  ته تمام این رفت و آمدها ، به زباله میرسه !

کسی دیگر پیدا نمیشه که به سئوالات بشر جواب بده ، بشر در برابر چراهایش به بن بست رسیده !چرا اینقدر تولید زباله ؟ فاجعه در جنگلهای شمال خودمان هم در حال رخ دادنه ! چندی دیگر جنگلها زیرزباله و شیرابه های آن دفن خواهد شد ! تعارف نداریم این اتفاق خواهد افتاد.

حالا چرا اجساد در بین زباله ها ؟ آیا مقام شامخ آدمیت که در طول دوران ، خوراک ذهن فلاسفه وعرفا و اندیشمندان بوده ، در هزاره سوم رسیده به کشک ؟

حال بشر خوب نیست ، در هیچ زمینه ای خوب نیست ، آی آدمها خونه تکونی لازم داریم ! بحث زباله هانیست ، بحث عقلهای زباله سازه که از برکت آنها کره زمین در حال بو گرفتنه !

وقتی در حال تولید زباله هستیم به آنها با دقت بیشتری نگاه کنیم . بعد از ساعت 9 شب چه میگذره ؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 15 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن