تحلیل خبر

آیا ویروس کرونا فقط بهانه نبود ؟

ویروس کرونا

آیا ویروس کرونا فقط بهانه نبود ؟Reviewed by مدیر سایت تاتیرو on Apr 20Rating: 5.0آیا ویروس کرونا فقط بهانه نبود ؟ کرونا بهانه ای بود که تمام قواعد پوسیده روی زمین به هم بریزه ! ثروتها پرید ! رفتارها پرید ! آرامش ها پرید ! نفت و گاز پرید ! ارزشهای مالی پرید ! سهام بانکها پرید ! عین جنگ جهانی ! دقیقا مثل تاثیرات جنگ جهانی

آیا ویروس کرونا فقط بهانه نبود ؟

یک پست تعادلی

 

معرفی یک مهمون نا خونده !

آقا کرونا اینقدر گردن کلفته ؟ تا به حال ویروس مهمون زمین نبوده ؟ در این سه هزاره ، بشر با ویروس غریبه بوده ؟! میگن این یهچیز دیگه است ! میگن این رو کسی نمیشناستش؟ مگه بقیه ویروسها با شناسنامه میومدند که این ویروس عجیب و غریب بی شناسنامه مهمون زمینی ها شده ؟! مگه بقیه ویروسها با خودشون ، واکسنشون رو هم میووردند که این یکی دکترها رو انگشت به دهان کرده وآزمایشگاه ها رو گیج ؟!

 

قدرت کرونا اینقدر قدرته ؟!

یعنی کرونا چنین دشمن وحشتناکیه که ارتش دنیا هم نتواند جوابش دهد ؟! همه فانتوم های آنچنانی زدند جا ! همه تانکهای آنچنانی زدند جا ؟ جلوی دماغ نیروهای رزمنده ارتشهای دنیا رو ماسک زدند و همه رفتند جا ! میگن باید دوست و دشمن کنار هم باشند تااین گلوله رو گوله کنند ! فعلا که با گلوله نمیشه ، پس با چی میشه ؟

 

تاثیر این نازنین نام !

میگن از این به بعد نظم دنیا تغییر میکنه ! میگن کرونا همه چی رو تو دنیا به هم ریخته ! اقتصاد دنیا روترکونده !  در عرصهسیاست هم ، روی دیپلماسی رو تو روی دیپلماسی باز کرده !  تو فرهنگ و ورزش و حوزه های دیگه هم ، به خاطر وجود مبارک ایشون ، همه چی ریزش کرده !

 

برخورد خواص و عوام با این مهاجم

روابط آدمها با هم یه چیز دیگه شده ! چیزی مثل گفتار نیک ، کردار نیک ، پندار نیک شده یه جوک ! دیگه موی سفید باعث وحشتمو مشکی ها شده ! میگن کرونا با موسفیدها یه روابط پنهون داره ! میگن کرونا تمام سیستم های دنیا رو به هم ریخته و قوانین دنیاکلا ، کرونالیزه شده ! اما واقعا کرونا اینقدر قدرت داشت که توانست دنیای امروزی رو با همه آدمهای پر ادعاش و با سیاستمداران کارکشته اش ، این چنین چماله کنه ؟! واقعا نمیشه یه جور دیگه به اصل اتفاق نیگاه کرد ؟

تحلیل کج و معوج برای این عزیز تازه از راه رسیده !

نمیشه برای فاجعه کرونا یه تحلیل دیگه ای کرد ؟ آیا نمیشه فکر کرد که کرونا فقط یک بهانه ای بود برای به هم ریختگی دنیا ؟آیا تعادل و نوع همزیستی در دنیای امروزی بو دار نشده بود ؟! آیا ثروت روی زمین برای همه یکسان و عادلانه تقسیم شده بود ؟اگر دقیق بنگریم از خیلی وقت پیش جامعه بشری مستعد این جریانات بود . از وقتی که چپاول شروع شد . ازوقتی که نوع دنیاداریبر اساس دروغ و یه طرفه نگری و مال اندوزی و حرص و طمع و در یک کلام اختلاف طبقاتی بسیار وحشتناک شروع شد !

 

 کرونا به جای جنگ ، دنیای آبستن را فارغ کرد !

یه طرف انبوهی از امکانات بهشتی برای یه عده معدود ، در طرف دیگه قلیل امکاناتی جهنمی برای عده کثیری از مردم گیج وگرسنه که بلا تکلیف زندگی بودند ! زنگ خطر از خیلی وقت پیش به صدا در اومده بود . از زمانی که گرسنگان روی زمین برایسهم خواهی و تقاضا برای یک حداقل زندگی راهی اینور و اونور شدند . ماجرا در ظاهر عادی بود اما در واقع دنیا آبستن اتفاقاتیشگرف بود . دنیا آبستن این تغییرات بود . دنیا آبستن بحران بود . دنیا آبستن بود و کرونا به جای جنگ جهانی سوم آمد و نقش مامایزایمان را بازی کرد !! کودک نامشروع دنیا شده این دغدغه های امروزکه از برکت قدم نامبارکش ،مردم باید در کف صابون بلولند !

 

از کی دنیا حامله حوادث این چنینی شد ؟

از زمانی که تعریف یه مشت آدم تغییر کرد و چشمهاشون رو به تعادل زندگی بستند . کور شدن این مثلا آدمها ، آدمهای بسیاری رودر هزاره سوم گرسنه کرد ! این نگاه باعث شد که در طبقات و فرهنگ و سیاست تغییرات وحشتناک به وجود بیاید . از این زمانثروت دنیا در یک جا تلنبار شد .

 

دستان دنبال چرخ گردون !

هیچ گونه اراده ای برای کنترل زیاده خواهی نبود . حرص و آز برای به دست آوردن ثروتهای باد آورده ! برای دستیابی منابع طبیعیو زمینهای مستعد کشت و زرع !  به آبهای جاری ، به ماهیت جنگلها ، به منابع زیر زمینی و به منابع کانی زیاد و بی رویه شد!نظم زمین و آدمها به هم ریخت !

دیگه نمیشد تعریفی منطقی پیدا کرد برای سوالات در گلو فرو خورده که چرا فلان کس این چنین وآن فلان کسان آن چنین ! مردم دنیا پیش خود میگفتند وآرزو میکردند و میخواندند که : اگر دستم رسد برچرخ گردون ، از او پرسم که چرا باید این چین باشه و آن چون ! سازمان ملل میتوانست نقش چرخ گردون رو بازی کنه ؟ آیا یونیسف میتوانست ؟!

آغاز جریان پرسشگری !

پس راه افتادند که جویا شوند که چرا این چین و اون چون ! اما باز خیلی ها خودشون رو زدند به اون راه ! همون راهی که در آنکوچه علی چپ قرار داره ! البته بودند کسانیکه به دستاوردهای ارزشمندی برای بشررسیده بودند و بابت این دستاوردها ، باید به رفاهیاتی هم میرسیدند اما چون هیچ قوانینی نبود بی محابا ثروت به سمت قلک شخصی آنها سرازیر میشد !

دنیا چقدر ثروت داره ؟!

 مردم مات بودند و پرسنده که چرا فرضا ثروت افرادی چون ( بیل گیتس ) تمام نمیشه ؟! بالاخره هر کی یه دستمزدی داره !چرا دستمزد این افراد با تمام شایستگی هاشون ،  تمامی نداره ؟ نمیشه که نصف ثروت دنیا بره تو یه خونه ! باز یکی دیگه کاریارزنده میکنه و باز نصف دیگه ثروت دنیا مال او میشه !

یکی میاد تو فوتبال خوب گل میزنه و زیبا هم میزنه اما باز از سقف منطقی خارج میشه و نصف دیگه ثروت دنیا میره تو کارت بانکی گلزن ! حالا اگه گلزن دیگه ای بیاد که دو تا بیشتر بزنه دو تا دیگه نصف ثروت دنیا میره به حساب این نازنینان ! مگه دنیا چقدر ثروت داره و چقدر میتونه دست و دلباز برای یه عده خاص باشه ؟!

و همچنان مردم دنیا هم برای اینان دست میزنند و از فرط گرسنگی میزنند تو سرشون که چرا ما گشنه ایم ! طرف نون نداره بخورهاما عکس فلان کسک روی تی شرت پاره اش نقش بسته ، عجبا !! اصلا با سازمانهای ذی ربط مثل حقوق بشر و امثالهم کاری نیستچون حقوقی در نظر گرفته نشده البته به شکل واقعی ! خیلی وقته بشر حقوقش گم شده !!

 

فرقی بین خورنده ها نیست !!

تازه این نازنینان کاری کرده اند اما چپاول گران  دیگه که اثری برای بشریت ندارند را کجای دل باید گذاشت ؟!  یه عده هم اینجا واونجا بی دلیل دست به یغما میزدند و نصف ثروت دنیا رو میچاپند و باز مردم میگفتند آخه واسه چی ؟ تازه فقط خودشون نبود که ،از داداش و ننه شون بگیر برو تا شوهر عمه ناتنی پسر خاله همسایه دست چپی کودکیشون هم سر سفره ملت می نشینند  و نصفثروت دنیا رو بی دلیل واسه خودشون برمی دارند !

یهو مردم مطلع میشدند که یه پیرزنی صد ساله اون طرف دنیا جوونمرگ شده وچنان ثروتی به گربه خودش میده که با اون چند غاز ارث ! میشه قاره سیا هان رو سبز کرد ! که اگر چنین میشد ،  راه نمی افتادند بیان که آقا سهم ما ازثروت دنیا کجاست ؟ شما که تمام منابع ما رو چپاول کردین بیاین جواب بدین نون ما کو ؟ آب ما کو ؟کشاورزی ما کو ؟ جنگلهای ما کو ؟ دریای ما کو ؟ معادن ما کو ؟ نفت ما کو ؟ ثروت ما کو ؟ خلاصه این کو کو کو ها ، حوادثی رو نوید میدادند  و خیلی ها ماست مالی میکردند . راستی سازمان فائو کو ؟

 

این دنیا چقدر پرسشگر داره والله !!

اینقدر این کو کو کو ها ! وحشتناک شده بود که چون پاسخ نداشت ، بوی جنگ جهانی میومد . چند بار هم دنیا پای جنگ جهانی رفتاما به دلایلی تامل شد بدون اینکه برای این اختلافات وحشتناک طبقاتی و فرق وحشتناک آدمهای گرسنه ، فکری شده باشه !

 

بالاخره با کرونا دنیا ترکید !

 کرونا بهانه ای بود که تمام قواعد پوسیده روی زمین به هم بریزه ! ثروتها پرید ! رفتارها پرید ! آرامش ها پرید ! نفت و گاز پرید ! ارزشهای مالی پرید ! سهام بانکها پرید ! عین جنگ جهانی ! دقیقا مثل تاثیرات جنگ جهانی ! آخه در زمان جنگ مگه از این اتفاقات نمیوفته ؟! پس کرونا قدرت به هم ریختن دنیا رو نداشت فقط بهانه ای بود برای آشفتگی های امروزی ! وگرنه تا به حال مگه ویروس نیومده بود ؟ طاعون بیست میلیون آدم رو کشت حالا کرونا چند نفر رو کشته  که تمام پایه های زندگی دنیا رو ترک داده ؟ آیا کرونا بهانه نیست ؟ بهانه برای یک سری تسویه حسابها ؟! یک جنگ جهانی بی شلیک ؟!!

 

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

دکمه بازگشت به بالا