هشدار کودک

نسل دیروز نسل امروز رو میشناسه ؟

نسل دیروز

نسل دیروز نسل امروز رو میشناسه ؟Reviewed by مدیر سایت تاتیرو on Mar 13Rating: 5.0نسل دیروز نسل امروز رو میشناسه ؟ هر نسلی که سرش رو به اصطلاح از تخم در میاره ، با ادبیات نسل خودش حال میکنه . چه بسا پدر مورد بحث در زمان بلوغ خودش ، رفتاری داشت که باعث رنجش پدر خودش میشد

نسل دیروز نسل امروز رو میشناسه ؟

یک پست پدرانه

 

پدر و هزاران راه نرفته !

آخ فریاد زنی بود که اهالی خیابان آذربایجان تهران را متوحش کرد.فریاد صبحگاهی زن ، خواب را از چشم خیلی ها پروند.همسایه ها شتابان خود را به خانه مستاجر تازه وارد محله شان رساندند . خیلی ها آن روز صبحانه نخوردند ،چون چشمشان به پیکر بی جان دو دختر نوزده و بیست و دو ساله افتاد . دو خواهری که با هم عازم سفری ابدی شده بودند .

مادر ضجه میزد که گاز قاتل فرزندانش شده است ! ادعای والدین نتوانست تیم بررسی را مجاب سازد و بعد از گذشت چند روز ثابت شد ، پدر قاتل است . ثابت شد که پدر، تربیت را بهانه کرد .

 

قرص شکاکی رو ، کجا می فروشند ؟

گویا پدر از دخترانش راضی نبود فقط به خاطر اینکه به رفتارهای آنها مشکوک شده بود . پدر مدعی بود که ادبیات دخترانش ، در شان آنها نبوده  . از این بهانه های واهی ! بهانه هائی که سبب شد تا دو دختر جوان ،دوکودک دیروز و دو زن فردا ، فردای زندگیشان را نبینند . تحت هیچ شرایطی ، پدر حقی نداشت برای دو دختر جوان ، حکم قتل صادر کند .

برای شناخت دختران و ارتباط با نسل امروز ، پدر دارای چه مهارتی بود جز کشتن ؟! چه راههائی را پدر رفته بود تا دخترانشامروز زندگیشان را باز میدیدند ؟ پدر هزاران راه دیگر را نمیشناخت ! در کنار دو کودک روزگاری گذرونده بود که امروز هیچ شد.

آیا تربیت کودک باید با شرایط محیطش باشه ؟

 

نسل امروز از کجا تغذیه میکند ؟

هر نسلی که سرش رو به اصطلاح از تخم در میاره ، با ادبیات نسل خودش حال میکنه . چه بسا پدر مورد بحث در زمان بلوغ خودش ، رفتاری داشت که باعث رنجش پدر خودش میشد . همینطور پدر خودش در زمان بلوغش رفتاری داشت که باعث رنجش پدر بزرگ خودش میشد . همینطور بگیر و برو به عقب تا برسیم به رفتارهای هابیل و قابیل . شاید آدم و حوا هم سر از کار این دو پسر در نیاوردند ! دو کودک آدم و حوا متاثر از چه محیطی شدند که ناخلف از کار در آمدند .

شاید نسل گذشته رفتاری از نسل امروز ببینند که تن لرزه بگیرند . اما برای آنها عادی باشه . مطمئنا ادبیات کلامی جوانهای امروزی زیاد جالب نیست اما باید از خودمان بپرسیم که آیا آنها مقصرند ؟

ادبیاتی که فرضا امروزه در فیلمها توسط سلبریتی های معروف به راحتی بلغور میشود ، شاید در دوره قبل اجازه نمایش هم نمیگرفتند . آیا برای نشان دادن عصیان نسل جوان ، این ادبیات به جامعه رسوخ کرده یا برای فروش بیشتر ؟ ادبیاتی که در گذشته نه چندان دور ، اگر کسی به کسی میگفت درگیری میشد و شاید تا مرز چاقو و چاقو کشی میرفت .

برای نمونه چند دیالوگی که به بارها به راحتی شنیده شده را به سختی بخوانیم !

 

با پوزش بسیار از نگارش ، که فقط برای زدودن تقصیر از نسل امروز، به آن اشاره میشود .

 

بیا تو خیابون تا دهنت رو سرویس کنم !

بابا ولمون کن دهنمون رو آسفالت کردی !

این چه کاری بود کردی مادر من ، ریدم تو اون مغازه ات !

کجا کجا ، پیش آقا شجاع

مورد آخر رو کمی روتوش و سانسور کردیم ! چون شنیدن کاملش دردناکه ! کلا اون قدیما جملاتی که درآن از( کجا و شجاع )استفاده میکردند ، حتما منجر به درگیری و خون و خونریز میشد .

خب این نسل از کجا باید تغذیه کنه ؟

خواننده محبوب این نسل میاد روی سن و به هزاران طرفدارش که بلیط میلیونیش رو خریدن میگه (شما ها چقدر کسخلید!)

و متاسفانه طرفدارانش از این بی پروائی و گستاخی وی ، کیفور میشوند .

خب این نسل از کجا باید تغذیه کنه ؟! نسلی که میبیند سلبریتی هایش انواع و اقسام جک و جونورها رو روی تمام قسمتهای بدنش نقش داده است ! اگر تک و توکی در گذشته مطلب کوتاهی در وصف مادرش روی بازوانش حک میکرد ، در انظار عمومی سعی میکرد که جمله ( بیاد مادر ) را پنهان سازد . مطلبی که با عشق نوشته شده بود .

نسل امروز به راحتی با نوع رفتاری هم سن و سالانش در سراسر دنیا میباشد . دنیای دیجیتال به راحتی دستها را در دست همه گذاشته .

خب طرز پوشش هم نسلانشان را میبند که هیچ ابائی از نمایش اندام ندارند . خب نسل امروز از کجا تغذیه میکند . شلوار سفارش میده بدون فاق ! وقتی میشینه تا نیمه باسنش را به رخ همه میکشد . وقتی هم مورد فردی از نسل گذشته روبرو شود میگه:

(پیری چشمت رو درویش کن ! )

شاید مدافعان این ادبیات و همراهان نسل امروزی بگن : بابا نسل تغییر کرده ، چیه این دگم بازیها و تعصبات کورکورانه ! نسل امروز باید حال کنه .

البته باید هم باید حال کنه اما مرز کلام کجاست ؟ اینجور پیش بره دو نسل دیگه چه ادبیاتی خواهند داشت ؟ ادبیاتی که یک نمونه اش را الساعه بخواهیم بیاوریم ، باید صد تا بوق لابلاش بگذاریم ! همین نسل امروز که با این ادبیات حال میکنه با ادبیات دو نسل بعدی برخوردی میکنه که آن پدر کرد! خب پس کجای کار می لنگه ؟ نسلها از کجا و چگونه باید تغذیه رفتاری و ادبیاتی کنند ؟

یه قصه تکراری و کلیشه  ای اما اساسی !

میگن روزی روزگاری در ایام دور در محفلی افرادی با سنین مختلف دور هم جمع بودند و از روزگار برای خود میگفتند و میشنیدند. در این محفل هم کودکانی بودند . در حین صحبتها ، ناگهان صدای باد معده صدا داری همه را متوجه میکند . همه به سمت کودکی خیره میشوند .

یعنی که صدا از طرف او بود.حالا به واقع صدا از طرف کودک بود یا میخواستند برای حفظ آبروی بزرگتری  ، تقصیر را متوجه کودک کنند و از سر خودشان باز کنند. کودک از خجالت سرخ شد .

پدرش هم باد در سینه میاندازد که ( اگر پسرم باشه سرش رو میذاره زمین و میمیره ) ودریغا که پسر سرش را زمین میگذارد و میمیرد !

تفاوت از زمین تا ماه گردونه !

خب نسلها از ماجرای کودک باحیای آن روزگارگذشته و نسل امروز وارد شده ! حالا همین نسل برای خنده با به صدا در آوردن این صدا ها ، ریتم میسازند و قهقهه سر میدهند . پس اون نوع غلط تربیت هم کارساز نبوده و نسل امروز رفتاری دیگر پیش گرفته است.

پس چه باید کرد که دیگر دو دختر آرزومند در خواب راهی سفری بی بازگشت نشوند . دخترانی که معلوم نشد به کدامین گناه شناسنامه هایشان باطل شد ؟  شاید خواهران جوان ، برای مزاح جوراب رنگارنگی را نشان پدر دادند با خنده گفتند :

پدر جان برای روز پدر این جوراب الاپلنگی رو واست بخریم ؟ و پدر تاب نیاورد . نسل امروز از کجا باید تغذیه کند .

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن