باورهای بی باور

کدام صندلی مدیران را به مقام میچسباند ؟

مقام

کدام صندلی مدیران را به مقام میچسباند ؟Reviewed by مدیر سایت تاتیرو on Dec 12Rating: 5.0کدام صندلی مدیران را به مقام میچسباند ؟سایت تاتی رو قربون مقامی میره که متعهد به وظیفه اش باشه که پذیرفته .  واقعا ، اگه کاری از دستش برمیاد ، پستی رو قبول کنه ، جای آدمهای راست راستکی رو تنگ نکنه ! کسانی که حقشون به ناحق خورده میشه با سماجت شما نا به حقان !

کدام صندلی مدیران را به مقام میچسباند ؟

یک پست کودک مدیریتی

 

جنس بعضی ازصندلی مقامات از چیه ؟

چند سال باید بگذره تا یک مقام ، سرقفلی یه مقام پرست بشه ؟ اصلا مقام مهم نیست . حفظ صندلی مهمه ، اول صندلی باشه ، نوع مقام خودش پیدا میشه !

حالا چند سال باید روی یک صندلی نشست ، مسئله ست !؟ ده سال  ، بیست سال ، هزار سال ؟

واقعا یک مدیر مقام پرست ، چه نوع چسبی ، برای چسبیدن روی صندلی استفاده میکنه ؟

چسبی که وقتی بعضی از مدیران نازنازی و ژن طلائی ، روش میشینند ، دیگه هیچ قدرتی نمیتونه اونا رو از صندلی ، جدا

کنه !

معرفی اختراع یک چسب جدید

به گزارش خبرگزاری ( آدیتی سنترال ) یک شرکت آلمانی ، در حضور بازرسان سختگیر کتاب رکوردهای ( گینس ) یک چسب جدید را به نمایش گذاشتند .

قدرت این چسب نه تنها باعث به شهرت رسیدن سازندگانش شده بلکه در کتاب گینس نیز، جای گرفته است .

این چسب توانست یک کامیون هفده تنی را به گیره یک جرثقیل بچسباند و جرثقیل با اتکا به همان چسب ، کامیون هفده تنی را بالا کشید !

البته تصور نکنید با یه بشکه چسب این اتفاق افتاد . خیر، این عمل فقط با سه گرم از چسب مذکور رخ داد !

آیا واقعا این چسب ، از همه چسبها قویتره؟

وقتی قدرت این چسب را با چسبی که بعضی از مقامات روی صندلی خود استفاده کرده اند قیاس کنیم ، متوجه میشویم که چسب این افراد بسیار قویتره فقط نخواسته اند در گینس معرفیش کنند .

البته از خضوع و متانت ذاتی این مدیران ، میتونه باشه !

زخم بستر که نه ، زخم نشیمن شاید !

خب وقتی صد سال ، هزار سال ، یک مقام خواه ، روی نشسستن یک صندلی مقاومت میکنه خب باید از زخم بستر که نه ، اززخم صندلی باید بترسه .

حالا باید از اون شرکتی که چسب خاص رو اختراع کرده خواست که یه پمادی ، چیزی بسازند تا بتونه زخم نشیمن رو درمون کنه ! البته این پماد، در دنیا طرفداران بسیار خواهد داشت . عاشقان صندلی ریاست کم نیستند .

 

آیا این مقامات ، نوابغ مادر زادی هستند ؟

واقعا باید گفت بله ؛ این مدیران در دایره المعارف جهانی در حوزه میزو صندلی های اختصاصی معروفند به                         ( ژن های طلائی ) .

این مقامات واقعا نابغه هستند که در طی این هزارسال ، فقط دریک حوزه ، ریاست نمیکنند بلکه هزار پست و حرفه را راهبری میکنند . بدون اینکه تجربه ای داشته باشند . همین دلیل منحصر به فردی این مدیران است !

زمانی که به دنیا می آیند ، پست خودشان را هم می آورند ! یعنی یه آدم متخصص و پست شناس ، میاد سر قنداق این مدیر نو رسیده ، با نگاهی به کودک و تیره و تبارش ، تشخیص میده که باید چه جایگاهی داشته باشه  !

مثلا یه کم کودک رو قلقلک میده تا بخندد ، با شنیدن صدای خنده او تشخیص میده این نوزاد جون میده برای مدیریت سازمان یونیسف ! با این نسخه سمت نوزاد به نامش ثبت میشه .

استقامت برای حفظ پست

این آدمها در هر پستی ، حالا حالاها هستند ! مثلا صد سال ، رییس بخش اداره هویج رنگ کردن ، میشوند .

بعد صد سال هم رییس اتحادیه دمپائی با پاشنه و حتی بی پاشنه هم میشوند ! چند صد سالی هم ریاست شمارش تعداد پلک زدن مردم میشوند! چندین سال هم مدیریت آبیاری گیاهان زیر دریا را به عهده میگیرند .

بالاخره بعد از ششصد هفتصد سال ، پست ریاست ( مدیریت بافت گوشتهای گوسفندان دشتهای بی علف با آب وهوای گرم شرجی و سرد سیبری ، در نزدیکی کوه های صخره ای در رشته کوه های غرب به شرق و شرق به غرب ) را به دست میگیرد  .

البته اینقدر پستهای ظریف و تاثیر گذار زیاد میشود که نامهای دراز، غیرقابل اجتناب است.

این نامها دراز و طویل ، بسیار عادیه .

 

حلاجی ماهیت پستی !

حالا این پستها چه ربطی با هم دارند رو ، ولش کن !

در طول مدت پست داریشون چه تاثیری واسه مردم داشتند رو، ولش کن !

پرسش در کجا دوره این همه تخصص رو دیدین  رو ، ولش کن !

اگه سئوال بشه که مدیر جووون ، مدیر بعد ازخودت رو، چه جوری انتخاب میکنین را هم باز جواب نمیدهند. اون رو هم ولش کن !

اگه بپرسند ، بودجه این پستها رو چیکار کردین ؟ جوابی نمیدهند که هیچ ، خیلی محترمانه هم ، پشتشون رو به ما  نشان میدهند .  اونم ولش کن !

تاثیرات این درد صندلی پرستی در جامعه

وقتی فرضا تو ایستگاه مترو ، منتظر قطاری ، همه مودب ایستادند تا قطار برسد .

اما به محض رسیدن و باز شدن در چنان پیر و جوان ، مچاله وار به صندلیها حمله میکنند که مشخص شود ، اینها عاشقان صندلی از ما بهترینند ! چون دستشان به آن صندلیها نمیرسد ، به صندلی مترو بسنده میکنند و با دلی خوش ، تا نشسته ، خوابشون میبره !

درمون صندلی پرستی چیه ؟

برای درمون سایت تاتی رو پیشنهادی داره . پیشنهاد اینه که مسابقه صندلی بازی برای همیشه از مهد کودکها حذف بشه.  چون بچه ها از کودکی اینقدر دور صندلی میچرخند تا به محض قطع موسیقی به یک صندلی دست پیدا کنند .

طبیعیه که هر کودکی روی یک صندلی نشست ، به اولین نشست مقام داری میرسد . وقتی فاجعه رخ میدهد که در دور بعدی موسیقی ، صندلی که با هزار خون دل خوردن به دست آورده ، خیلی راحت به بچه دیگری بدهد ! این تاثیر مخرب در آینده بچه بی گناه اثرگذتر خواهد بود . کسی چه میداند که در طی پخش موسیقی که بچه ها دور چند صندلی میچرخند ، در ضمیر ناخود آگاه خود چه میگویند ؟

اگه صندلی به من برسه ، پوست ……..میکنم !

اگه بتونم به صندلی برسم حساب ……..میرسم .

و آرزوهائی که به صندلیهای آنچنانی در بزرگسالی ، ختم خواهد شد .

از حالا مراقب زخم نشیمن بچه ها باشیم .

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن