تحلیل خبردسته‌بندی نشده

کدام مقام ژن طلائی به صندلی مدیریتی میچسبند ؟

مقام

کدام مقام ژن طلائی به صندلی مدیریتی میچسبند ؟Reviewed by مدیر سایت تاتیرو on Dec 12Rating: 5.0کدام صندلی مدیران را به مقام میچسباند ؟سایت تاتی رو قربون مقامی میره که متعهد به وظیفه اش باشه که پذیرفته .  واقعا ، اگه کاری از دستش برمیاد ، پستی رو قبول کنه ، جای آدمهای راست راستکی رو تنگ نکنه ! کسانی که حقشون به ناحق خورده میشه با سماجت شما نا به حقان !

کدام مقام ژن طلائی ، به صندلی مدیریتی  میچسبند ؟

یک پست کودک مدیریتی

 

جنس صندلی با جنس یک مقام مدیریتی ، باید بخونه !

چند سال باید بگذره تا یک مقام و پستی ، بشه سرقفلی یه مدیر مقام پرست ؟ اصلا مقام مهم نیست . حفظ صندلی مهمه ، اول صندلی باشه ، نوع مقام خودش پیدا میشه ! ماشالله ثابت شده که اکثر مدیران در همه فنون ، همه فن حریفند!

به راستی چند سال باید روی یک صندلی نشست ، مسئله این است !؟ ده سال  ، بیست سال ، هزار سال ؟واقعا یک مدیر از نوع مقام پرست ، چه نوع چسبی ، برای چسبیدن روی صندلی استفاده میکنه ؟

 

چسب معجزه گر برای صندلی مقام صندلی پرست !

واقعا چسب مربوطه چه جنسی داره ؟ چه قدرتی داره ؟ کی این چسب رو ساخته ؟ این چسب رو کجا میفروشند که فقط این مدیران میتوانند بخرند ؟! چسبی که مدیران نازنازی و ژن طلائی و بی خاصیت ، روش مینشینند ، دیگه هیچ قدرتی نمیتونه اونا رو از صندلی مدیریتی ، جدا کنه !

 

معرفی اختراع یک چسب جدید

به گزارش خبرگزاری ( آدیتی سنترال ) یک شرکت آلمانی ، در حضور بازرسان سختگیر کتاب رکوردهای ( گینس ) یک چسب جدید را به نمایش گذاشتند .

قدرت این چسب نه تنها باعث به شهرت رسیدن سازندگانش شده بلکه در کتاب گینس نیز، جای گرفته است .

این چسب توانست یک کامیون هفده تنی را به گیره یک جرثقیل بچسباند و جرثقیل با اتکا به همان چسب ، کامیون هفده تنی را بالا کشید !

البته تصور نکنید با یه بشکه چسب این اتفاق افتاد . خیر، این عمل فقط با سه گرم از چسب مذکور رخ داد !

آیا واقعا این چسب ، قویترین چسب دنیاست ؟

وقتی قدرت این چسب آلمانی را با چسبی که بعضی از مقامات برای صندلی مدیریتی خود استفاده میکنند قیاس کنیم ، تازه متوجه میشویم که چسب صندلی این مدیران سمج و همه فن حریف  بسیار قویتر از چسب ادعائی آلمانیه !

فقط به خاطر خضوعی که مدیران مقام پرست دارند !! نخواستند ریا بشه ! وگرنه زودتر از مخترعین آلمانی ، چسب صندلی شون رو به رخ   گینس میکشاندند .

البته از خضوع و متانت ذاتی این مدیران ، باید تشکر کرد  !

زخم بستر که نه ، زخم نشیمن شاید !

خب وقتی ده سال ، صد سال ، هزار سال ، یک مدیر مقام خواه و مقام پرست بی خاصیت  ، روی نشستن صندلی مدیریتی ، مقاومت میکنه خب از زخم بستر که نه ، اززخم صندلی ، باید بترسه ! زخم صندلی مدیریتی نه تنها کمتر از زخم بستر نیست ، بلکه بسیار بیشتره . اوف اوف ، حیف که دیده نمیشه !

امان از زخم نشیمن مقام محترم !

حالا باید از اون شرکت آلمانی که آن چسب خاص رو اختراع کرده ، خواست تا یه پمادی ، کرمی ، محلولی ، چیزی بسازند تا بتونه زخم نشیمن صندلی مقام رو ، درمون کنه ! البته این پماد، در دنیا طرفداران بسیار خواهد داشت . عاشقان صندلی ریاست کم نیستند .

 

آیا این مقامات ، نوابغ مادر زادی هستند ؟

واقعا باید گفت بله ؛ این مدیران در دایره المعارف جهانی در حوزه صندلی های پست و مقام که بسیار اختصاصی هستند معروفند به  ( ژن های طلائی ) .

این مقامات واقعا نابغه هستند که در طی این هزارسال ، فقط دریک حوزه ، ریاست نمیکنند بلکه هزار پست و حرفه را راهبری میکنند . بدون اینکه تجربه ای داشته باشند . همین دلیل منحصر به فرد ، شناسنامه این مدیران است !

زمانی که به دنیا می آیند ، پست خودشان را هم می آورند ! یعنی هنوز ونگ ونگ این کودک نوظهور بلند نشده که یه آدم متخصص و پست شناس ، برای عرض تبریک و احیانا بوسیدن دست این ژن طلائی ! میاد سر قنداق این مدیر نو رسیده و از پیش تعیین شده ! بعد با نگاهی به کودک و تامل به تیره و تبارش ، تشخیص میده که این نورسیده ، در آینده در چه حوزه ای قابلیت داشته و برای این منظور ، از قبل برای نشیمنگاه ایشون ، صندلی به همراه چسب معجزه گرش رو سفارش میدهند!

روش تشخیص مقام !

این فرد دست بوس ، وقتی سر قنداق نورسیده محترم حضور پیدا میکند ، ابتدا قدری قربون صدقه اندام ژن طلائی میرود اینطوری ، فربون قدت ماشالله هنوز رشد نکرده مثل سرو سهی میمونه ! سپس چشم و ابروی این کودک نیامده خوشبخت رو با با نوابغ عالم تشبیه میکنه ، اینطوری ! ماشالله چه دستی داره مثل بالهای عقابه ! ماشالله چه گردی سری داره که نشون دهنده مغز انیشتنیه !

ماشالله چه انگشتی داره جون میده برای امضاء های اوراق بهادار و اسناد تکان دهنده اقتصادی ! بعد برای اعطای پست ، کمی کودک رو قلقلک میده تا بخندد ، با شنیدن صدای خنده او ، تشخیص میده که این نوزاد تافته جدا بافته ، مثلا جون میده برای مدیریت سازمان یونیسف ! اما برای شروع یه چند سالی فلان کارخانه و فلان شرکت و فلان وزارت خونه رو داشته باشند بد نیست ! و به این ترتیب ، نسخه پست و مقام  نوزاد به نامش ثبت میشه .

استقامت برای حفظ پست

این آدمها در هر پستی چون تبحر دارند ( الله اکبر )  حالا حالاها هستند ! مثلا صد سال ، رییس بخش اداره هویج رنگ کردنصد سال  رییس اتحادیه دمپائی با پاشنه و حتی با حفظ سمت ، رییس اتحادیه دمپائی های بی پاشنه  !

چند صد سالی هم ریاست شمارش تعداد پلک زدن مردم میشوند! چندین سال هم مدیریت آبیاری گیاهان زیر دریا را به عهده میگیرند .

بالاخره بعد از ششصد هفتصد سال ، پست ریاست ( مدیریت بافت گوشتهای گوسفندان دشتهای بی علف با آب وهوای گرم شرجی و سرد سیبری ، در نزدیکی کوه های صخره ای در رشته کوه های غرب به شرق و شرق به غرب ) را به دست میگیرد  . ببخشید از این تیتر ! بالاخره تیتر پست بعضی از این آقایونه !

البته اینقدر پستهای ظریف و تاثیر گذار زیاد میشود که نامهای دراز، غیرقابل اجتناب است.

این نامها دراز و طویل ، بسیار عادیه .فقط برای نوشتن عریضه در ابتدای نامه کمی سخته که فدای سر مدیر مربوطه !

اما باید توجه داشت که درسته چند صد سال این پستها زیر دست یک نفر از ما بهترونه اما صندلی مدیریت با چسب خاصش هرگز تغییر نمیکنه !

 

حلاجی ماهیت پستی !

حالا این پستها و تعریف کاریشون چه ربطی با هم دارند رو ، ولش کن !

در طول مدت به اصطلاح خدمت رسانی و حفظ مقام داریشون چه تاثیری واسه مردم خواهند داشت رو، ولش کن !

از ایشون پرسیدن که ای مقام دار ابدی ! در کجا دوره این همه تخصص رو دیدین و جواب ندادن ایشون رو هم ، ولش کن !

پرسیدن اینکه ، مقام دار محترم این همه بودجه رو کجا ریختی ؟و طفره رفتن جواب از طرف ایشون هم ولش کن !

اما بالاخره باید بگی که بعد از هزار سال دیگه که خود به خود چسب معجزه گر صندلی مقامت ، کنده شد ، نفر بعدی رو چگونه انتخاب میکنی ؟ چی ؟ جانم ؟ اونم ولش کن ؟ اونم نمیخوای جواب بدی ؟ چشم پس اونم ولش کن !!

 

تاثیرات این درد صندلی پرستی در جامعه

وقتی در طول این هزار سال مردم که از نوع ( ژن های مفرغی ) هستند ! با دیدن سرقفلی دائمی این صندلی ها ، توسط مدیران ژن طلائی مقام پرست ، تازه میفهمند که ای بابا چقدر صندلی خوبه ! اما چون دستشان از نخیل کوتاه است چون نخیل بسیار درازه! پس به هر صندلی  ولو اندک هم گیر میدند نمونه اش صندلی های بی مقام قطار های مترو !

حتما دیده شده که وقتی قطاری میایستد برای جلوس روی صندلی مترو ، چه سرها که به طاق کوبیده میشود !

این عاشقان صندلی فقط عقده گشائی میکنند که چون دستشان به صندلی های چسب دار مدیران ، نمی رسد ! پس این صندلی های بی چسب رو عشق است .

جالب اینجاست که به محض نشستن ، بلافاصله هم به خواب میروند . شاید در خواب بینند چگونه روی صندلی مقامات باید نشست  ! اما باید گفت ای رفقا ، در خواب کوتاه مدت خود ، فقط به خوردن پنبه دانه مشغول باشید و بس ،  و آنرا هم  گهی لوف لوف میل کنید و گهی دانه دانه !

 

درمان صندلی پرستی قبل از مقام پرستی !

برای درمان صندلی پرستی ، سایت تاتی رو یه پیشنهاد داره . پیشنهادش اینه که ، مسابقه صندلی بازی کودکان ، برای همیشه از مهد کودکها ، منازل و هر مکان دیگر که این بازی آینده خراب کن رو ، انجام میدهند ، حذف بشه ! چون نحوه بازی به گونه ایه که بچه ها برای رسیدن به صندلی ، اینقدر دور چند صندلی میچرخند که حس طمع آنها به هر نوع صندلی به شدت تحریک و بالا میرود !

چنانچه هر کودکی با قطع موسیقی به صندلی خالی رسیده و روی آن بنشیند ، به اولین مقامش میرسد یعنی مقام یک برنده ! . وقتی فاجعه برای کودک رخ میدهد که در دور بعدی موسیقی ، صندلی که با هزار خون دل خوردن به دست آورده ، شاید به راحتی کودک دیگری مالک شده و روی آن بنشیند !

 

تاثیر صندلی بازی در آینده

خب فکر نمیکنید این حادثه مهلک که همانا از دست دادن صندلی میباشد ، در کودک چه عقده ای را سبب میشود . میدانید تاثیر مخرب از دست دادن صندلی ، در آینده کودک بی گناه ، چه اثر تلخی خواهد گذاشت !

آیا زمانی که او بزرگ شود ، به خاطر حسرت دائمی از دست دادن صندلی دوران کودکیش در صندلی بازی ، چگونه صندلی داران ابدی را نگاه میکند ؟ البته از پشت دریچه چشم آنها وگرنه ما که بخیل نیستیم و در کودکی صندلی بازی هم نکردیم !

از منظر روان درمانی ، کودک درمانی و خود درمانی ، میدانید کودکان در حین چرخیدن به دور صندلی ها و پخش موسیقی تا قطع آن که فرصت به دست آوردن صندلی است ، پیش خود چه میگویند ؟!

اگه صندلی به من برسه ، پوست ……..میکنم !

اگه بتونم به صندلی برسم حساب ……..میرسم !

اگه فلانی بشینه ، پفکم رو بهش نمیدم و صندلی رو از زیر کو …….. میکشم !

و آرزوهائی که به صندلیهای مقام دار در بزرگسالی ، ختم خواهد شد .

از حالا مراقب زخم نشیمن بچه ها یمان در آینده باشیم !

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن