دسته‌بندی نشده

تخم مرغ نعمته حتی پوستش !

تخم مرغ نعمته

تخم مرغ نعمته حتی پوستش !Reviewed by مدیر سایت تاتی رو on Jul 23Rating: 5.0تخم مرغ نعمته حتی پوستش !به گزارش خبرگزاری ( ساینس دیلی ) یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه ماساچوست ( لوول ) به تازگی به یک دستاورد رسیده اند . محققان این دانشگاه کشف کرده اند که میتوان برای رشد و مقاوم سازی استخوانها از پوست تخم مرغ استفاده کرد .

تخم مرغ نعمته حتی پوستش !

یک پست برای کودکان دیروز و امروز

 

تخم مرغ محصولی استراتژیک

اول پوست تخم مرغ اومده یا …. باید جایگزین اول مرغ اومد یا تخم مرغ ، شود .  چرا ؟ چون هر روز یک خبرتازه از ویژگیهای تخم مرغ منتشر میشه !حالا از پوستش بشنویم و بخوانیم .

اینقدر که درباره تخم مرغ مطلب در میاد ، درباره خود مرغ چیزی گفته نمیشه . جالبه که بدونیم حتی تنوع غذائی با تخم مرغ بیشتر از خود مرغه .

بسیار درباره زرده و سفیده تخم مرغ شنیدیم . حتی پوست تخم مرغ . اما آخرین مطلبی که در باره این بیضوی شگفت انگیز دراومده ، در رابطه با پوست آن میباشد .

 

نظریه تازه محققان

به گزارش خبرگزاری ( ساینس دیلی ) یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه ماساچوست به تازگی به یک دستاورد رسیده اند . محققان این دانشگاه کشف کرده اند که میتوان برای رشد و مقاوم سازی استخوانها از پوست تخم مرغ استفاده کرد .

این محققان از بدن یک بیمار ، سلول های استخوانش را گرفته اند و با موادی از پایه پوست تخم مرغ ترکیب کرده اند تا به مواد جدیدی برسند .

این ترکیب تازه را ، مجددا به بیمار تزریق میکنند  . با این عمل محققان امیدوارند تا از کهولت ، زخم استخوان و مشکلات استخوانی جلوگیری کنند . حتی توقع بر آن است در زمان تصادفات ، سرطانها ، موثر بوده ودر جهت بهبودی کمک ساز باشند .

محققان این آزمایش معتقدند ، چون این فرایند از سلول خود بیمار استفاده شده است ، خطر پس زدن کاهش پیدا میکند .

 پوست تخم مرغ خرد شده ، پس از اضافه شدن به قالبی از جنس هیروژل ، این توانائی را پیدا میکند تا سلولهای استخوان را قوی و مستحکم سازد .

حتما میدانیم که پوست تخم مرغ ، از جنس کلسیم کربنات است که به طور طبیعی و غریضی برای رشد استخوانها بسیار کارساز و مفید میباشد .

 

تاثیر پوست تخم مرغ در باور اقوام

این هم یک مورد دیگر از توانائی پوست تخم مرغ . در باور اقوام آمده که اگر دچار سنگ کلیه شویم ، یک عدد تخم مرغ خام را در یک لیوان آبلیمو انداخته و دو روز در یخچال نگهداری شود .

بعد از دو روز پوسته در آبلیمو حل شده و میتوان آن را نوشید . معروف است که کلسیم حل شده در آبلیمو باعث خروج سنگ کلیه میشود . البته محتویات درونی تخم مرغ را باید دور انداخت . یعنی زرده و سفیده را که در طی این دو روز کمی متورم شده است .

گویا ویژگیهای تمامی ندارد . دیگر مهم نیست که اول مرغ بوده یا تخم مرغ ؟ مهم اینه که تخم مرغ ، هست .

 

حضور مستمر تخم مرغ در هر سفره ای

بد نیست بدانیم تنها غذای لذیذ دوران مجردی نیمرو میباشد که حتی در تحریریه تاتی رو هر روز صرف میشود جالب اینجاست که همگی متاهل میباشند . در پایان خالی از لطف نیست که بدانیم فقط املت از تخم مرغ بیش از سی و دو مدل میباشد . ایوالله مرغ ، ایوالله زرده و سفیده تخم مرغ ایوالله پوست تخم مرغ مخصوصا پوست رنگ شده نوروز .

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هجده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن