تحلیل خبر

از ماسکهای کشتی کج تا ماسکهای کرونائی ! قسمت دوم

ماسک های کرونائی

از ماسکهای کشتی کج تا ماسکهای کرونائی ! قسمت دومReviewed by مدیر سایت تاتیرو on Jul 23Rating: 5.0از ماسکهای کشتی کج تا ماسکهای کرونائی اما چیزی که جدی و مهمه ، اینه که باید ماسک را زد . باید ماسک را اصولی زد .  باید فاصله اجتماعی را رعایت کرد . باید دستها را شست و حتی چشمها را هم ، باید شست ! شاید فردای بهتری در راه باشد شاید.

از ماسکهای کشتی کج تا ماسکهای کرونائی ! قسمت دوم

یک پست از پشت ماسک

وقتی ماسک در نزد زیبا پرستان عزیز شد .

ماسکها در یک جهش بلند پروازانه در نزد آرایشگاه های بانوان عزیز شده و عضو طناز مجموعه شان شد. این ماسکها با ترکیبات مختلف مثل ماسک خیار ، هلو ، مخلوط ماست و خیار ( ذهن تون سمت اون ماست و خیار برای مصرف نامربوط نرود ! ) ماسک هویج و شیر ، ماسک شیر و موز ( این ماسکها به صورت مایع برای آقایان صرف میشود !) ماسک عصاره سبزیجات و غیره در خدمت بانوان قرار گرفت!

البته چون ماسکهای زیبائی با ترکیبات اجق وجق ، بسیار مورد توجه بانوان قرار گرفتند ، حس حسادت آقایان هم جدیدا تحریک شده و پا در کفش جنس مخالف کرده و جملگی میگن : پس ما چی؟

 

رسید آن زمان که کرونا آمد چه آمدنی !

ویروس وحشی و ناشناخته کرونا که تشریف آوردند ، برای همه تکلیف کردند که جنبندگان کره خاکی بی رو دربایسی از هم ، بینی هایشان را ببرند زیر ماسک !

در ابتدا تصور میشد این ویروس ، فقیر و غنی نمیشناسه و از سوراخ دهان و دماغ تمام نفس کشان کره خاکی عبور میکنه .

پس به طور طبیعی ، ماسکها برای عموم ، مثل لباس احرام ، بدون هیچ تکلفی استفاده خواهد شد .  ولی زهی خیال باطل ! نمونه اش آقای ( شانکار کاراد ) که اهل هندوستانه و قبلا هم به علاقه مفرطش به استفاده از طلا گزارش داده بودیم .

این آقای هندی که در هر محفلی حضور پیدا میکرد ، کمتر از دو سه کیلو طلا ، به خودش آویزان نمیکرد  برگ دیگری برای رفع عقده اش رو کرد !

به گزارش خبرگزاری ( آدیتی سنترال ) این آقا برای خود ماسکی از طلا سفارش داده که در انظار فقر زده هندی خودی نشان بدهد ! هرچند که این ماسک هیچ قابلیت ضد ویروسی نداره اما خب عقده است دیگه !

البته در چند کشور اروپائی هم ماسکهائی به بازار آمده که مزین به  جواهرات کمیاب و گرانبها میباشد . بالاخره آدمیزاد یه جوری دوست داره خودش رو به رخ همه بکشونه اگه هنر و شعور نداره ، پول که داره ! تصور کنید طرف دچار کرونا شده و تو تب و لرز داره دست و پا میزنه اما چهار چنگولی مواظبه که ماسکش رو کسی ندزدد ! دنیای عجیبیه ! معلوم نیست عزائیل هم با پول تطمیع میشه یا نه ؟!

در نیو یورک هم خانمی دست از فجایع بشریش بر نداشته و با پوست کروکودیل برای خودش یک ماسک پوستی سفارش داده است ! شاید ایشون فکر کرده که کرونا از کروکودیل بترسه و سمت خانم نره !

 

ماسک لاکچری برای فقرا هم به بازار آمد !

در اردن یک آشپز خلاق مبادرت به ساخت ماسکی کرده با پوست بادمجان ! به گزارش خبرگزاری دیلی میل این آشپز مبتکر با پوست بادمجان توانست ماسکی تولید کند که مانع از نفوذ هر ویروسی باشد . حالا فقرا امیدوارند که بعد از رفتن کرونا ، آنها با ماسکشون ، یه کشک بادمجون ، در سفره هایشان بگذارند !

 

بوی خوب نده تا ماسک بزنیم !

به گزارش یورونیوز یک دستورالعملی در برلین صادر شده که به عجایب این روزها اضافه شده است ! یک شرکت حمل و نقل از مسافرینش خواسته ، یعنی خواهش کرده تا اطلاع ثانوی ، از زدن عطر و ادکلن خودداری کنند !

استدلال این شرکت این است که اگر در اتوبوس بوی عطر و ادئوکلن مسافری در فضا پخش شود ، مسافرین برای دریافت بوی مجانی ، ماسکهایشان را کنار میزنند تا نفس عمیقی بکشند !

همین استنشاق خوش رایگان کافی است تا همراه با بوی عطر، ویروس هم همراه شده و تشریف ببرند در ریه مسافرین آلمانی ! از این رو تقاضای این شرکت این است که سعی کنید بوی عرق و تعفن بدهید لطفا !!

 

با یک پکیچ ماسکی چطورید ؟

با توجه به طبقاتی شدن قیمت و جایگاه ماسک ، یک پیشنهاد جذاب ، برای افرادی که عرضه ندارند تا ماسک جواهر نشان ، تهیه کنند ، ارائه شده است ! آنهم استفاده از بیژاما است  !

این پیشنهاد را باید جدی گرفت چون به راحتی میشود ( ماسک پست مدرنیسم ) به دست آورد و در جامعه هنری ، صاحب سبک شد !

 حالا که مجبورید هر روز ماسک بزنید و عرضه ندارید که جنس ماسکتون ، از طلا و جواهر باشه ، زیاد غصه نخورید! چون اگه طلا ندارید بیژامه که دارین ؟! امیدواریم یه وقت نگین بیژامه هم نداریم !

به هر حال یک پیشنهاد اقتصادی و مهیج و همینطور خیلی هم راحت ، برای همه بیژامه پوشان محترم روانه بازار شده است ! ( پکیچ بهداشتی ماسک و دستکش و تنکه ) !

 

طرز آماده سازی پکیچ بیژاما !

ابتدا یک وجب از بیژامه تون رو کوتاه کنید . حالا بیژامه شما تبدیل به تنکه ( شلوار مخصوص ورزشکاران زورخانه ) شده که این روزها بسیار مده در ضمن پاچه بیژامه تون هم دیگه کثیف نمیشه !

حالا با یک وجبی که از پاچه بیژامه سابق و تنکه امروزی ، بریده اید برای خودتان ماسک درست کنید ، یعنی دو طرف پارچه را کش دوخته و پشت گوشتان بیاندازید !

اگر حوصله هم داشته باشید با قطعه دیگر پارچه بریده شده برای خودتان دستکش درست کرده و دستتان کنید ! حالا تشریف ببرید جلوی آیینه و خودتان را برانداز کنید ! شما دارای تیپ پست مدرن شده اید و ست جذاب ( تنکه ، دستکش و ماسک ) را به صورت رایگان به دست آورده اید ! مبارکتان باشد .

از این به بعد این ست جذاب را با افتخار استفاده نمائید چون پیشنهاد دهنده اش صاحب منصبی است که در حوزه بهداشت تبحر هم دارد و خودشان هم از این روش استفاده کرده !

اما یک مورد مجهوله و جای سئوال داره ! آنهم اینست که آیا بیژامه ایشان هم از جنس چیته یا از جنس پارچه ( N95) آنهم مجهز با سوپاپهای بهداشتی! اما مطمئنیم جنس بیژامه مردم از چیته و بالطبع ماسک چیتی فقط جلوی گرد و خاک را میگیرد و قدرت مقابله با ویروس کرونا را ندارد .

کرونا زیاد هم بد نیست !

تا قبل از کرونا دغدغه جامعه استفاده ناصحیح مردم از پلاستیک و نایلکس بود که با آمدن کرونا ، دنیا پر شده از ماسک و دستکش پلاستیکی ! ( گل بود به سبزه هم آراسته شد )

در آخرین برآورد آمده که هر دو روز ، حجم دورریز های محصولات کرونائی !! دو برابر برج میلاد تهرانه ! خدا به داد بشر برسه در پسا کرونا !

حالا این کرونا که اینقدر هم مخوف معرفی شده ، زیاد هم بد نیست ! با جمع آوری ماسکها توسط نوجوانان مستعد جامعه ! بازگرداندن آنها به چرخه مصرف ، جمعی شاغل شده اند ! گویا نوجوانان گرامی ، ماسکها را بعد از جمع کردن شسته و به اتو شوئی میدهند تا اطو شود !!

بازم جای شکر داره که فعلا اتو شوئی پیدا شده و پلمب شده است خدا عاقبت بشر را به خیر کند !

 

اما حرف آخر !

اما چیزی که جدی و مهمه ، اینه که باید ماسک را زد . باید ماسک را اصولی زد .  باید فاصله اجتماعی را رعایت کرد . باید دستها را شست و حتی چشمها را هم ، باید شست ! شاید فردای بهتری در راه باشد شاید.

و مهم اینه که شما در دنیا اولین کسی هستید که با بیژامه خودتان ، پست مدرن شده اید ! شما توانسته اید به یک ست جذاب و پکیچ رایگان ، برسید ! یعنی یک پکیچ زیبا و رویائی!

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 12 =

دکمه بازگشت به بالا