تحلیل خبردسته‌بندی نشده

سندرم دستان بی قرار، تولید ویروسها و کرونا

سندرم دستان بی قرار

سندرم دستان بی قرار، تولید ویروسها و کروناReviewed by مدیر سایت تاتیرو on Mar 31Rating: 5.0سندروم دستان بی قرار، تولید ویروسها و کروناآیا نگاهی به عملکرد دستهای این روزهای خودمان کرده ایم ؟ آنهم دقیق و باز بی رودرواسی ؟! دستان بی قرار ما در به وجود آوردن چند ویروس نقش دارند

سندرم دستان بی قرار، تولید ویروسها و کرونا

یک پست سندرومی

 

دستان بی قرار فراوانند !

اندامی رو تصور کنیم بدون دست ! دراین شرایط زندگی چگونه بود ؟ خوب بود یا بد ؟ زندگی ضایع بود یا راحت تر میگذشت ؟ درطول تاریخ ، بشر مصیبتها از دست دستانی دیده و در مقابل هم ، دستانی بوده اند که شرایط ایده آلی برای بشر فراهم کرده اند .

چند وقتیست که صحبته یک سندرمه !

( سندرم دستهای بی قرار) تصور بر اینست که کسانی که دچار سندرم شده اختیاری بردستان خود ندارند . در صورتی که هیچ دستی وجود نداره که به طور مستقل عمل کند . یعنی باید فرمانی از جائی گرفته باشد .

دست بشر فرمان از مغز میگیرد و اگر مجریه دستور مغز دیگری باشد باید بعد از عبور از مغز خودش ، عملی را انجام دهد .

یعنی فردی ، طی فرمان فرد دیگری ، مواردی را انجام میدهد . فرضا معلمی که به دانش آموزی دستور میدهد که پای تخته

مطلبی را بنویسد . مغز دانش آموز در اطاعت از معلم به دستانش فرمان انجام میدهد .

موارد بسیاری برای آوردن نمونه است . بپوش ، بخور ، بزن ، بشور و……. در تمام این موارد دستان از تابع دستورات مغز مالک دست میباشند .

 

سندرم ها چیستند ؟

 

سندرم چه میکند ؟ سندرم مجموعه یک بیماریست که در مغز خلل ایجاد میکند . این خلل باعث میشود که در مواقعی مغز فرمان غیر عقلانی صادر کند .

 

چند نمونه سندرمی !

 

سندرم ها به اشکال مختلفی وجود دارند و هر کدام تاثیر متفاوتی روی عملکرد بشر میگذارد . مثل سندرم بویائی که فرد مبتلا هیچ بوئی را استنشاق نمیکند !

یا سندرم شنوائی که زنی در اسکاتلند به آن مبتلا شده است . به گزارش دیلی میل این زن هیچ سکوتی را به خاطر نمی آورد ! به گفته این زن ، حتی او میتواند صدای حرکت خون خود را در رگهایش هم بشنود !

سندرم دیگری به نام آپگیونهتس ( uppgivenhets ) که به سندرم تسلیم هم معروف است ، هوشیاری را از فرد مبتلا گرفته و او را به کما میبرد . این سندرم به سندرم دست از حیات کشیدن هم نامیده میشود !

سندرم داون یکی دیگر از سندرمهای رایجه که فرد مبتلا گوشه گیرو افسرده میشوند . این افراد نیاز به محبت بیش از اندازه دارند.

 

و سندرم شایع این روزها !

 

سندرم شایع این روزها ، که دامن بشر امروزی را گرفته ( سندر

م بی ثباتی عاطفی ) است .

به گزارش خبرگزاری منتال هلث ( mentalhealth ) این سندرم باعث میشود که فرد مبتلا دارای شخصیتی احساسی ، مضطرب خود ویرانگرباشند .

روانشناسان میگویند که فرد مبتلا به سندرم بی ثباتی عاطفی یا ( ای آی پی اس ) میشوند دچار هراس شدید از کتنها ماندن ، آزردگی شدید یا افسردگی شدید میشوند که امکان دارد از چند ساعت تا چند روز فرد مبتلا را درگیر کند .

خب حالا بعد از این حروف بافی ها ، برگردیم سر بحث اصلی ! با این توصیفات ، و بعد ازعمقی دیدن اتفاقات ریز و درشت ، آیا نمیتوان نتیجه گرفت که بشر امروزی در سطح وسیعی دچار ( سندرم دستهای بی قرار) شده است !

 

نقش سندرم دستهای بی قرار در نوابغ !

البته شدت و ضعف آنرا نباید نادیده گرفت ، مهم حاصل آن است . وقتی آهنگسازی چون ( موتزارت ) در نوجوانی با از خود بیخود شدن ، با به حرکت در آوردن کلیدهای پیانو یا حرکت مستانه آرشه روی ویولن ، یک اثر جاویدان ارائه میدهد ، آیا در زمان اجرای آن اثر،  دستانش بی قرار نبود ؟

و در مقابل ، آیا فردی چون هیتلر در زمانی که با دستانش فرمان جنگ جهانی را امضاء میکرد ، آیا دستانش برای به راه انداختن ماشین آدم کشی ، بی قرار نبود ؟ اگر نه پس چه بود ؟

آیا مغز های استثنائی که فرمان استثنائی میدهند باید نامش را نبوغ گذاشت ؟ از این دست آدمها در طول تاریخ کم نیستند .

یا کسی که فاقد یک دست استاندارده و روی بدنش یک زائده به نام دست قرار داره ، یک اثر نقاشی خلق میکند که نگارنده ، با چهار جفت دست اضافی هم ، قدرت کشیدن حتی یک نرمه رنگی روی بوم را هم ندارم ! پس این فرد اگردارای مغزی استثنائی نباشد و همان دست نیم بندش هم ، بیقرار نباشه پس چیه ؟ بگوئیم نابغه است ؟

پس در این حالت باید بگوئیم نبوغ هم نوعی سندرمه !!

 

سندرم در زندگی عادی مردم !

 

حالا در سطح پائین تر و با عملکرد عموم مردم در زندگی روزمره ، بی رو در واسی ، متوجه میشویم که خیلیها دچار این سندرم بوده و دارای دستان بی قرار هستند ! دستانی که فرمان از مغزهای مثبت و منفی میگیرند . دستانی که با عملکردشان ، نشانی از شر و خیر به جا میگذارند . دستانی که شاید دیده نشوند و یا حداقل نام سندرمی بر خود نداشته باشند .

از خود بپرسیم آیا به وجود آوردن ویروس های متعدد در طول تاریخ بالاخص ویروس منحوس این روزها که بانام منفور (کرونا )

شناخته شده است ، حاصل مغزهای ما آدمها نیستند ! ؟ بدون شک دست بشر دخیل است همان دستان بی قرار ! چون هیچ ویروسی آسمانی نیست و تمام ویروسها زائیده زندگی سراسر غلط و مهلک بشر میباشد !

 

ویروس تاریخی طاعون !

 

ویروس طاعون که منجر به کشته شدن بیست میلیون نفر شد ، آیا حاصل دستان بی قرار نبودند که خارج از کمک گرفتن از عقل سلیم ، با مغزی آلوده ، به دستانشان فرمان آلوده شدن موشها را صادرکردند . همان دستان بی قرار ! آیا تولید ویروس طاعون ، عملی ارادی بود یا ناشی از ( سندرم دستهای بی قرار) ؟

چنانچه این بی تفاوتی در ذهن برخی صورت بگیرد که از این مورد چند قرن گذشته ! بد نیست نگاهی به سطلهای زباله امروزی ، مخصوصا زیر سطلها و حوالی آن بیاندازیم .

موشها روی انفاق دستهای بی قرار، چنان به جشن و پایکوبی مشغولند که باید قبول کرد تا قرنها ، حضور آنها را غیر قابل اجتنابه !

چقدر انسانها در آتش طاعون قرن چهاردهم سوزانده شدند تا به اصطلاح طاعون کشی راه بیاندازند ؟! شانس بشر بود که مردی باکشف واکسن طاعون ، نجات بخش شد . که اگر چنین نمیشد شاید هنوز در حال سوزاندن هم بودیم !

بعد از چند از قرن چهاردهم ،  اگر مغزی به دستانش فرمان نمیداد که هر طور شده باید واکسن ضد طاعون را بسازد و دستانش در نقش دستان بی قرار،  انجام وظیفه نمیکردند ، آیا بشر از طاعون نجات پیدا میکرد ؟ اگر به دانشمندی چون

( لوئی پاستور ) نگوئیم که در آن مقطع دچار سندرم دستهای بی قرار شده ، پس چه بگوئیم ؟! زمانی که در انستیتو پاستور دریافتند که آنتی بیوتیک داروی طاعون است .انستیتوی پاستور به نام لوئی پاستورنامگذاری و در سال 1894 تاسیس شد یعنی یک سال قبل از مرگ این دانشمند .

خب این دانشمند که کاشف واکسنهای دیگر نیز بود ، آیا کاری عادی کرد یا در حالت خاص با مغز و دست خود درگیر شد تا بتواند شاه بیت طبابت و کشف را ، به بشر ارائه بدهد . که اگر عادی بود که میرفت خیابان ناصر خسرو داد میزد که داروی طاعون بدون نسخه موجود است !! مثل آدمهای عادی امروزی !! مثل نسخه پیچان آبکی و پولکی امروز !!

 

ما کجائیم ؟!

 

آیا نگاهی به عملکرد دستهای این روزهای خودمان کرده ایم ؟ آنهم دقیق و باز بی رودرواسی ؟! دستان بی قرار ما در به وجود آوردن چند ویروس نقش دارند .

نگاهی در نوع خورد و خوراکمون ! نگاهی در تولید وسایل زندگیمون ! نگاهی درعشق و حالمون؟! و… انداخته ایم ؟!

آیا حاصل این نوع زندگیمون را از نزدیک دیده ایم ؟! آیا نگاهی به کوه زباله که تمامی حاصل دستان بی قراره ، انداخته ایم ؟

آیا میتوانیم ساعتی را در کنار زباله های تولیدی خودمان با لذت قدم بزنیم و نفسی عمیق بکشیم ؟!

آیا فکر کرده ایم که تولید تلنبار شدن کوهی از زباله ، میتواند ، انواع و اقسام ویروسهای شناخته شده یا ناشناخته باشد ؟ که اگر ناشناخته شده باشد که دیگر دستان  بی قرار جز کوفتن بر فرق سرمغزهای معیوب ، کاری دیگر ندارد که بکند ؟!

و مغزهای فاقد اعتبار سندروم سازمرتب زیر لب بگوید که (خاک بر سرم با این درد و مرض چه کنیم ؟! ) آیا این روزها نمیگوئیم !!؟؟

کلام لطیف شاعر:

و شاعری که برای دستان خوب سرود : گونه های خیسمو دستای تو پاک میکرد : حالا اون دستا کجاست ، اون دو تا دستای خوب !

مطمئنا دستهای مورد نظر شاعر محترم سندرم دستهای بی قرار نبوده است !

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن