دسته‌بندی نشده

آخ فریاد منفور یک راننده بی مبالات

راننده

آخ فریاد منفور یک راننده بی مبالاتReviewed by مدیر تاتی رو on Jul 29Rating: 4.5آخ فریاد منفور یک راننده بی مبالات( آخ ) فریاد منفور راننده ای بود که خود ، مسبب آخرین فریاد ( آخ ) در زندگیش شد  . فریاد یک (آخ )ساکنین یکی از کوچه های شهر رشت را ، به خود آورد . اهالی کوچه دیدند که همسایه چهل ساله در حالور رفتن به پشت وانت پیکانش است ، اما تصور نمیکردند لحظاتی بعد ، این همسایه را برای همیشه دیگرنخواهند دید.

آخ فریاد منفور یک راننده بی مبالات

یک پست کودک دیروز

حادثه چگونه اتفاق افتاد

( آخ ) فریاد منفور راننده ای بود که خود ، مسبب آخرین فریاد ( آخ ) در زندگیش شد  .

فریاد یک (آخ )ساکنین یکی از کوچه های شهر رشت را ، به خود آورد.

اهالی کوچه دیدند که همسایه راننده چهل ساله در حال ور رفتن به پشت وانت پیکانش است . اما تصور نمیکردند لحظاتی بعد ، این راننده را برای همیشه دیگرنخواهند دید.

راننده بینوا ، غافل از غفلت خود ، به پشت وانتش میرود تا خودرویش را ، برای کسب رزق روزانه آماده کند.

اما ، غافل از اینکه پسرهشت ساله اش را ، در کابین وانت ، پشت فرمان خودرو ، تنها گذاشته و بازغافل از اینکه سوئیچ لاکردار را برنداشته.

و شوربختانه ، با این دو غفلت ، باعث شد تا پسر بی گناهش، درابتدای زندگی شیرینش ناخواسته ، مرتکب قتل غیرعمد ، راننده که پدرش بود ، شود .

پسر بچه بیگناه بود .

پسر بچه که عشق رانندگی داشت و همیشه در حسرت این بود که پشت فرمان ، جای پدر راننده اش ، بنشیند ، یک استارت به خودرو میزند . وانت که در دنده عقب ، خاموش بود با استارت به حرکت در آمده و پدر را ازدیدن خودش محروم میکند .

پسر گیج شده است . چرا همهمه شده ؟ چرا همه واویلا میگن ؟ چرا آمبولانس آمد ؟ چرا همه لا اله الا الله میگن ؟ چرا پدر را بردند؟ مگه این خودرو راننده نمی خواد ؟

 

آموزه ها و خاطراتی از پدر

مگه پدر نمیگفت : پسرجان ، این سوئیچه ، بچرخونی روشن میشه ! بچرخون پسرم

مگه پدر نمیگفت : پسرجان ، این دنده است ، بالا پائین کنی ماشین حرکت میکنه ! بزن تو دنده عزیزم

مگه پدر نمیگفت : پسر جان ، این پدال گازه ، فشار بدی خودرو  راه میره ! فشار بده بابا جون

آخه منم همین کارا رو کردم ، پس چرا شهر خاکستری شد !

 

چرا رانندگی را جدی نمیگیریم ؟

آیا بهتر نیست بی دلیل برای کودکانمان ایجاد تهیج نکنیم .

با یکی دو بار روشن کردن خودرو یا در بغل شما فرمان را گرفتن ، احساس نمیکنید ، حس خطر ناکی را در آن زبان بسته ها به وجود آورده اید .

با این محبتهای پوشالی ، آنها نه تنها راننده نمیشوند ، بلکه چون این عزیزتازه یتیم شده ، شاید عمری ازماشین داشتن و ماشین راندن ، کلا راننده شدن ، متنفر شوند .

برای هر آموزشی به فصل آموزش و سن آموزش ،  توجه کنیم تا دیگر صدای منفور آخ در هیچ کوچه ای شنیده نشود .مراقب کودکانمان باشیم آنهم چهار چشمی !!

 

سکوت به خاطر بچه بیگناه

روزگاری شده که خودرو خوره شده و تمام دنیا نسبت به خودرو حساسیت پیدا کرده اند ، بهتر نیست که مسائل دیگری را برای آموزش و لذت بردن کودک به کار بگیریم ؟ در این مورد سایت تاتی رو بیش از یک دقیقه به احترام دل شکسته کودک سکوت میکند .

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن