تجربه مادرانه

درد دل مادرانه در جمع مادرانه

درد دل مادرانه در جمع مادرانه

درد دل مادرانه در جمع مادرانهReviewed by مدیر تاتی رو on Jul 22Rating: 4.5درد دل مادرانه در جمع مادرانه( درد دل مادرانه در جمع مادرانه ) این تیتر دعوت از یک عده مادر بود تا در یک همایش شرکت کنند. من هم به وسیله دوستی با خبر شدم و خودم رو رسوندم به سالن هتلی که همایش در آن برگزار میشد .

( درد دل مادرانه در جمع مادرانه )

یک پست جمعی

 

( درد دل مادرانه در جمع مادرانه ) این تیتر دعوت از یک عده مادر بود تا در یک همایش شرکت کنند. من هم به وسیله دوستی با خبر شدم و خودم رو رسوندم به سالن هتلی که همایش در آن برگزار میشد .

حضور یکی از دکترهای معروف روانشناختی و روانکاوی ، به اعتبار همایش افزوده بود . دکتر مربوطه قرار بود تا به سئوالات و مشکلات مادران جواب بدهد .

خب این یعنی بهترین فرصت تا من برای سایت تاتی رو کلی سوژه جمع کنم وبه مرور در سایت به اشتراک بگذارم ، همایش با مراسمی شروع شد و مجری از اولین مادر دعوت کرد تا سئوالش را بپرسد :

مادر _ خدمت دکتر محترم و حضار گرامی سلام عرض میکنم . من صاحب یک پسر ده ساله هستم . پسرم از یکی دو سالگی اخلاق جور واجور داشت ، این در حالی بود که من و همسرم در منزل به هیچ وجه تشنجی نداشتیم و در کل محیط خونه ، محیطی آرام بود ، ممنون میشم علت این رفتار بیمار گونه را توضیح دهید .

دکتر _ اولا خواهش میکنم سریع نگوئید بیمارگونه ، یعنی روی بچه ها انگ بیماری و ناراحتی روحی نذارید . خب بفرمائید همیشه این رفتار غیر معمول را داشت ؟

مادر _ نه ، گاهی پرخاشگر بود گاهی آرام ، گاهی نجوش میشد و برعکس

دکتر _ خب بفرمائید بنشینید ، بیشتر بچه ها تا سن یازده سالگی این رفتارهای متغیر را دارند . یعنی این دسته از بچه ها در سنین دو ، سه ، چهار ، پنج ، شش ، هشت و ده سالگی ، دورانی توام با آرامش را دارند .

اما هر شش ماه یکبار روحیات بچه ها به هم میریزد ، چنانچه والدین را دچار مشکل میکنند . این تغییر رفتار تقریبا هر دو سال اتفاق می افتد . این رفتارهای نا سازگار بین همان سنهای توام با آرامش که خدمتتون عرض کردم ، اتفاق می افتد .

مثلا یک سال و نیمه ، دوسال و نیمه ، سه سال و نیمه ، چهارسال و نیمه ، پنج سال و نیمه ، هفت و نه و یازده سالگی اتفاق می افتد ، در سن یازده سالگی همه چیز عادی شده و شما و مادران دیگر که چنین مشکلی را داشته اند ، از این به بعد ، با بچه ای متعادل روبرو خواهند بود ، فقط در این دوران آرامش خودتون رو باید حفظ کنید . سئوال بعدی لطفا !

یکی دیگر از مادران _ با سلام خدمت جناب دکتر ، سئوال من زیاد از سئوال مادر محترم قبلی دور نیست ، جناب دکتر من یک پسر بچه شش ساله دارم که بسیار لج باز و کج خلقه ، لطفا راهنمائی بفرمائید که چکار کنم ؟

دکتر _ کار خاصی قرار نیست بکنید ، اولا آرامش خودتون روحفظ کنید ، مادران عزیز باید بدانند که این رفتار طبیعیه و شما اصلا مقصر نیستید ، در مقابل این رفتارها هم واکنش خشن نداشته باشید که اوضاع را بد تر میکنید .

اما نباید قوائدی که برایش گذاشته اید را زیر پا بگذارید یعنی به نوعی جلوش کم بیارین و وا بدهید ، شما باید با حفظ آرامش ، استرسها را کم کنید محیط را تغییر دهید ، مثلا در جمعی که کودکتان یکباره ، چنین رفتاری را شروع کرد با ملایمت او را از جمع جدا کرده و در خلوتی با او از مسائل مختلفی که مورد علاقه اش است ، صحبت کنید یعنی حواسش را پرت کنید .

اغلب بچه ها میخواهند سلطه خود را به رخ بکشند ، شما هم باید اقتدار خود را داشته باشید اما این مرز بندی نباید محیط منزل را به میدان جنگ تبدیل کند ، مدیریت شما و آرامش والدین با حفظ اقتدار ، عبور از این معضل را به دنبال خواهد داشت.

جلسه پرسش و پاسخ ادامه داشت اما من در قسمتهای دیگر بهترین آنها را برای تجربه مادران روی سایت خواهم   گذاشت ، فعلا شما رو به خدا میسپارم . با بچه هاتون خوش باشید .

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن