دسته‌بندی نشده

از انسان هوشمند تا تلویزیون هوشمند

تلویزیون

از انسان هوشمند تا تلویزیون هوشمندReviewed by مدیر سایت تاتیرو on Jan 26Rating: 5.0از انسان هوشمند تا تلویزیون هوشمندامروزه که بزرگ و کوچک میخکوب تصاویر تلویزیونهای هوشمند هستند وبیست و چهار ساعته خود را در اختیار این جعبه جادوئی سابق و تلویزیون هوشمند میگذارند ،

از انسان هوشمند تا تلویزیون هوشمند

یک پست تصویری

 

توئی که نمیشناختمت

 

امروزه که بزرگ و کوچک میخکوب تصاویر تلویزیونهای هوشمند هستند وبیست و چهار ساعته خود را در اختیار این جعبه جادوئی سابق و تلویزیون هوشمند میگذارند ، بیشترشان نمیدانند که این اختراع به واقع از آب گذشته است . از آب گذشته به معنی اختراع آن در بحبوحه جنگ اول و دوم و انقلاب روسیه و حوادث این چنینی حادث شد .

 

او کی بود و چه کرد ؟

 

زوریکین ، از پیشگامان اختراع تلویزیون بود . بعد ازابداع تلویزیون ابتدائی نیپکو، زریکین به فکر اختراع تلویزیون کامل افتاد . ولادیمیر کازمیچ زوریکین در سال 1889در روسیه به دنیا آمد . به خاطر توانائی و وسع مالی خانوادگی ، زوریکین برای تحصیلات در رتبه های بالا هیچ مشکلی نداشت . ولادیمیر بعد از گذراندن تحصیلات در مدرسه ، در موسسه سن پترزبورگ به ادامه تحصیل پرداخت . این موسسه زیر نظر روزینگ اداره میشد . ولادیمیر با کمک روزینگ روی پروژه اختراع تلویزیون با استفاده از لامپ پرتو کاتدی ، کار کرد .

 

گام بعدی گام مسیر ساز ولادیمیر.

 

ولادیمیر در سال 1912 از موسسه روزینگ فارغ التحصیل شد ، عازم فرانسه شد . در فرانسه فیزیکدان برجسته به نام ( پل لانژون ) سر راه وی قرار گرفت . ولادیمیر با همکاری لانژون روی پروژه فن آوری اشعه ایکس پرداخت . ولادیمیر در هنگام جنگ جهانی اول به روسیه برگشت و در آنجا روی فن آوری رادیوئی برای سیستمهای مخابراتی ارتش مشغول شد . فعالیتهای او زیر نظر شرکت مارکنی شعبه روسی بود . البته هدف اختراع تلویزیون هیچگاه از ذهن ولادیمیر پاک نشد .

 

سرنگونی تزار روس ، تغییر مسیر ولادیمیر

 

پایان جنگ جهانی اول مصادف با سرنگونی نیکلای و پیروزی انقلاب سرخ بود و جنگ داخلی روسیه بود . ولادیمیر در این زمان با اکیپی محقق به سرپرستی ( تالماچف ) با کشتی کوچکی  راهی اقیانوس منجمد شمالی شدند . آنها طی چند ماه به آمریکا رسیده ، سپس از مسیر ولادیوستوک به امسک روسیه برگشتند . بعد از پیروزی کمونیستها و شکل گیری اتحاد شوروی ، ولادیمیر زوریکین به بهانه ماموریتی به آمریکا برگشت . او همواره به تلویزیون فکر میکرد . وقتی پایش را روی خاک آمریکا گذاشت در شرکت وستینگهاوس در پیتسبرگ مشغول شد . این فرصتی طلائی برای ولادیمیر بود تا به اختراع تلویزیون نزدیک شود .

 

ولادیمیر زوریکین ملقب به پدر تلویزیون

 

زوریکین در سال 1923 برای ثبت اختراعش اقدام کرد . او در دو آیتم اختراعش را به ثبت رسانید . اول به نام ( سیستم های تلویزیونی ) که در 29 دسامبر 1923 به ثبت رسید . این سیستم مربوط به تلویزیونهای سفید و سیاه بود . ولادیمیر دو سال بعد یعنی 1925 اختراع دومش که مربوط به تلویزیونهای رنگی میشد را به ثبت رسانید . در حقیقت تلاش ولادیمیربه ثمر نشاندن لامپهای تصویری بود . ولادیمیر صفحه نیپکو را به یک عنصر الکترونیکی تبدیل کرد .

 

ولادیمیر در مسیر اختراع

 

ولادیمیر دست از تلاش برنداشت . در سال 1926 به درجه دکترای دانشگاه پیتسبرگ رسید . او به عنوان ریاست آزمایشگاهی شرکت وستینگهاوس رسید . ولادیمیر در مرکز وستینگهاوس موفق شد تا سه اختراع دیگر را به نام خود ثبت کند . دستگاهی برای تبدیل اشعه ماورای بنفش اشعه قابل دیدن . صفحه نمایش رایانه . میکروسکوپ الکترونیکی .

زمانی که کیک تولد نود و چهارسالگی را برایش آوردن ، ولادیمیر کازمیچ زوریکین چشم از دنیا بست.

اما به قول سایت تاتی رو چه چشمهائی که به اختراع او براق میشوند. یادش نه تنها سبز بلکه رنگی باد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن