پیام سلامتی

صد سال زندگی در سلامتی کامل

صد سال زندگی

صد سال زندگی در سلامتی کاملReviewed by مدیر تاتی رو on Jul 9Rating: 4.5صد سال زندگی در سلامتی کاملواقعا یکی از آرزوهای بشر طول عمره اما سلامت ، این آرزو در قالب یک دعای قشنگ اینجوری میشه ( انشالله طول عمر با عزت داشته باشی ) عزت یعنی آبرو و سلامتی !

( صد سال زندگی در سلامتی کامل )

 

یک پست صد ساله

واقعا یکی از آرزوهای بشر طول عمره اما سلامت ، این آرزو در قالب یک دعای قشنگ اینجوری میشه ( انشالله طول عمر با عزت داشته باشی ) عزت یعنی آبرو و سلامتی !

هر دوی این آیتم های زندگی ساز ، دست خود انسانهاست ،هم عزت هم سلامتی ،

 عزت یعنی به گونه ای با اطرافیان رفتار کنیم تا شان و مقام اجتماعی حفظ شود تا پشت سر فقط بگویند : طرف آدم با آبروئیه ! این یعنی سرمایه اجتماعی . خب عزت همینه دیگه .

سلامتی هم یعنی ،به گونه ای برای خورد و خوراک برنامه داشته باشیم که سیستم بدن هیچوقت دچار اشکال نشود . این یعنی سرمایه فردی .

به گزارش خبرگزاری ( بی بی سی ) یک خانم سالخورده در صد سالگی همچنان در سلامت کامل میباشد. خوشا به حال و خوشا به سعادتش ! همه میدانیم سلامتی مخصوصا این روزها چه نعمتیه !

خانم ( مری امرسون ) معتقده که دلیل سلامتیش ، استفاده از غذاهای سالم ، دوری از خوردن غذاهای هوسانه ( همون هل هوله خوری ! ) دوری از غم و غصه و سحر خیزی و ورزش ، میباشد .

این خانم مسن و سالم میگه : من حتی سوسیس را خودم به صورت ارگانیک درست میکنم ، با اینکه به خاطر کهولت سن تا حدودی چشمانم ضعیف شده ، اما هنوز آنچه دوست دارم خودم انجام میدهم از این رو کالباس یا حتی غذاهای رولی را خودم در کمال آرامش با مواد سالم و ارگانیک ، درست میکنم .

عمرش دراز باد ، اما بالواقع ایشون با این روش زندگی ، نا خوداگاه و بدون اینکه بدانند ، مهر تائیدی به بررسی و پژوهش های ، دانشگاه ( بریستول ) زده است .

به گزارش خبرگزاری ( دیلی میل ) این پژوهش ثابت کرده افرادی که سحر خیزند ، ترشح مناسب ملاتونین در بدنشان صورت میگیرد .

در این بررسی ها ثابت شده ترشح ملاتونین باعث تقویت سیستم ایمنی و دفاعی بدن شده و حتی از ابتلا به سرطان نیز جلوگیری میکند .

ملاتونین در شبها در بدن تولید شده و سحرگاهان در بدن ترشح میکند و مانع از سرطان ، مخصوصا سرطان سینه میشود . به نوعی میشه گفت : ( سحر خیز باش تا سرطان نگیری )

محققان دانشگاه کپنهاگ معتقدند ، که زمان ورزش در عملکرد آن بسیار موثر است .

به گزارش خبرگزاری ( دیلی میل ) سحر خیزی و فعالیتهای صبحگاهی ، منجر به افزایش پاسخ متابولیکی در ماهیچه های اسکلتی میشود .

به دنبال این گزارش ، ورزش صبح باعث میشود برنامه های ژنی در سلول های ماهیچه ای تحت تاثیر قرار گیرد و در نتیجه این سلول های ماهیچه ای قادر خواهند بود تا قند و چربی بیشتری بسوزانند .

البته مزیت بسیار است مخصوصا برای افرادی که مبتلا به دیابت نوع دو و کسانیکه اضافه وزن دارند .

حالا تا لنگ ظهر بخوابید ! تا بیچاره خروس همسایه آواز صبحگاهی سر میده به هر چی پرنده و خواننده و دارنده ، ناسزای ناشتا گونه نثار کنیم ! وقتی خروسه نازنین میگه  ( قو قو لی قوقو ) ترجمه اش میشه ، ( بلند شو با سرطان بجنگ ! )

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن