تحلیل خبر

بستنی آی بستنی نوبر بهاره امسال بستنی کرونائی !

بستنی کرونائی

بستنی آی بستنی نوبر بهاره امسال بستنی کرونائی !Reviewed by مدیر سایت تاتیرو on Jun 20Rating: 5.0بستنی آی بستنی نوبر بهاره امسال بستنی کرونائی !آخ چه روزی میشه که بریم مغازه و بگیم : آقا یه بستنی کرونائی بده ! البته با این دنیای و مردم عجیب و غریب زیاد دور نیست که بستنی کرونائی رو بلیسیم ، بلیسند ، بلیسید ! واقعا اکبر مشدی باید سرش رو از قبر بیاره بیرون ببینه سرنوشت بستنی داره به کجا میره .

بستنی آی بستنی نوبر بهاره امسال بستنی کرونائی !

یک پست خوشمزه

 

کجائی بستنی اکبر مشتی ؟

روزگاری بهار که پیداش میشد ، بو و عطر بستنی با آن خامه های تکه ای و یخ زده ، که در لابلای بستنی جا خوش کرده بودند ، نوید میداد که : آی آدمای خوشبخت ، من دارم میام برای خوشبو کردن دهانتان !

اونوقت آدمهای خوشبخت ، بستنی های سفید و خوشمزه را ، که در میان نانهای بستنی دایره ای قنداق شده بودند را به بزم لبهایشان دعوت میکردند !اگر نوبر بود ، آن بستنی نوبر بود !

چه روزگار خوب و بدون بازگشتی بود که در گذر زمانه نامرد ، آتش گرفت و رفت ! در آن روزگار بدون بازگشت ، همواره صدای فروشنده های خوش فروش ، در کوچه پس کوچه های شهر میپیچید که (بستنی آی بستنی نوبر بهاره بستنی ) بله بستنی ، این خوراکی مفرح که تولیدش ریاضت بود و عرق عبادت بر جبین تولید گرش می نشاند .

در این ریاضت ، تعدادی مرد گردن کلفت ، ساعتها بشکه های فلزی را در یخ و نمک صیقل میدادند تا بستنی های خوشمزه ، از درون بشکه ها ، خود را به دیواره یخ زده فلزی بشکه ، بچسبانند . آخه قرار بود از گلوی مشتریان خوش سلیقه عبور کنند و مسیر تشنه و داغ گلو را ، چسبناک و شیرین سازند.

یادت شیرین و به خیر باد اکبر مشدی ! مطرح ترین و سالمترین و شیرین ترین و دلچسب ترین و معروفترین بستنی تهران بی شک بستنی ( اکبر مشتی ) بود .

 

آغاز تغییرات ذائقه ای !

به مرور بستنی هائی با طعم و رنگ گوناگون ، با ترکیبات و اسانسهای میوه ای وارد بازار شد که طرفداران خودش را پیدا کرد اما مگه تولید کننده ها دست برمیداشتند ؟! ترکیبات عجیب و غریب ، وارد بازار شدند و سلیقه مشتریان را به هر جائی که دوست داشتند ، بردند یعنی منحرف کردند !

هر کس چیزی را در بستنی ریخته و با نام جدید میداد دست مشتری ، الحق بعضی از این تنوع طلبی ها هم خوب از کار در میامد ، اما یواش یواش تولید بستنی شد ابزار دست کسانی که به راستی صلاحیت تولید بستنی را نداشتند .

امروزه کار تولید بستنی های شوکه برانگیز، به جائی کشیده شده ، که فقط تن اکبر مشتی خدا بیامرز تو قبر به لرزه افتاده !

 

بفرمائید موش بلیسید !

بعد ازتولید چندین بستنی با ترکیبات حشره ای که در آسیای دور تولید شد ، خبر رسیده در اکوادور تولید بستنی با طعم و بوی موش خرما ، شروع شده تا مشتریان عزیز موش لیس بزنند ! به گزارش خبرگزاری ( آدیتی سنترال ) یک زن بستنی فروش از بو و مزه موش خرما یک بستنی تولید کرده که برحسب تصادف کارش هم بسیار گرفته !

هر اسکوپ این بستنی خاص یک دلار قیمت داره ! خیلی ها هم برای یک لیتر بستنی موشی این خانم ، دوازده دلار میپردازند!

 

بستنی با طعم اعتراض !

در جای دیگر کره زمین یعنی در هنگ کنگ ، یک بستنی تولید شد که طعمش گاز اشک آوره ! به گزارش خبر گزاری ( یورونیوز ) بعد از ماه ها تظاهرات که بوسیله گاز اشک آور سرکوب شد ، یک بستنی فروش خلاق ، از این فضای آشفته که گاز اشک آور همه جا را گرفته بود ، سود برد و این بستنی خاصرو تولید کرد !

واقعا بستنی برای گریه کردن ؟! آخه یه زمانی مردم بستنی اکبر مشدی رو میخوردند که پر از انرژی بشن و تفریح کنند و بخندند ، اما امروزه باید بستنی رو لیس بزنید و گریه کنید و دنیای عجیبی شده !

 

خدا به داد برسه بستنی کرونائی نیاد !

طبق پیش بینی مرکز ملی اطلاعات آب و هوایی آمریکا ، تابستان امسال بسیار داغه !  یعنی دمای آب دریاها به بالاترین حد خود که ( 55/1 ) درجه میباشد ، میرسد ! این گرما نوید تابستان داغی را داده و باید شاهد گرمای طاقت فرسائی باشیم .

 خب این یعنی چی ؟ اجازه هست یک جمع بندی بکنیم ؟! خب آیا با توجه به گرمای هوا و شیوع ویروس کرونا و تغییر ذائقه این آدمای بیچاره و سود جوئی آدمای ابن الوقت در مقام تولید گران بستنی،  نباید در انتظار بستنی با طعم و رنگ و مزه (ویروس کرونا ) باشیم ؟!

آخ چه روزی میشه که بریم مغازه و بگیم : آقا یه بستنی کرونائی بده ! البته با این دنیای و مردم عجیب و غریب زیاد دور نیست که بستنی کرونائی رو بلیسیم ، بلیسند ، بلیسید !

واقعا اکبر مشتی باید سرش رو از قبر بیاره بیرون ببینه سرنوشت بستنی داره به کجا میره .

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن