پیام سلامتی

اول پوست تخم مرغ اومد یا زرده و سفیده !

اول پوست تخم مرغ اومد یا زرده و سفیده !

اول پوست تخم مرغ اومد یا زرده و سفیده !Reviewed by مدیر تاتی رو on Jul 23Rating: 5.0اول پوست تخم مرغ اومد یا زرده و سفیده !به گزارش خبرگزاری ( ساینس دیلی ) یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه ماساچوست ( لوول ) به تازگی به یک دستاورد رسیده اند . محققان این دانشگاه کشف کرده اند که میتوان برای رشد و مقاوم سازی استخوانها از پوست تخم مرغ استفاده کرد .

( اول پوست تخم مرغ اومد یا زرده و سفیده ! )

 

یک پست پوستی

اول پوست تخم مرغ اومده یا …. باید جایگزین اول مرغ اومد یا تخم مرغ ، شود ! چرا ؟ چون هر روز یک خبرتازه از ویژگیهای تخم مرغ منتشر میشه !

اینقدر که درباره تخم مرغ مطلب در میاد ، درباره خود مرغ چیزی گفته نمیشه . جالبه که بدونیم حتی تنوع غذائی با تخم مرغ بیشتر از خود مرغه !

بسیار درباره زرده و سفیده تخم مرغ شنیدیم حتی پوست تخم مرغ . اما آخرین مطلبی که در باره این بیضوی شگفت انگیز دراومده ، در رابطه با پوست آن میباشد .

به گزارش خبرگزاری ( ساینس دیلی ) یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه ماساچوست ( لوول ) به تازگی به یک دستاورد رسیده اند . محققان این دانشگاه کشف کرده اند که میتوان برای رشد و مقاوم سازی استخوانها از پوست تخم مرغ استفاده کرد .

این محققان از بدن یک بیمار ، سلول های استخوانیش را گرفته اند و با موادی از پایه پوست تخم مرغ ترکیب کرده اند تا به مواد جدیدی برسند .

این ترکیب تازه را مجددا به بیمار تزریق کرده و امیدوارند تا از کهولت ، زخم استخوان ، تصادفات و سرطانها و دیگر مشکلات استخوانی جلوگیری و در جهت بهبودی کمک ساز باشند .

محققان این آزمایش معتقدند ، چون این فرایند از سلول خود بیمار استفاده شده است ، خطر پس زدن کاهش پیدا میکند .

در ادامه این تحقیقات آمده است که ، پوست تخم مرغ خرد شده ، پس از اضافه شدن به قالبی از جنس هیروژل ، این توانائی را پیدا میکند تا سلولهای استخوان را قوی و مستحکم سازد .

حتما میدانیم که پوست تخم مرغ ، از جنس کلسیم کربنات است که به طور طبیعی و غریضی برای رشد استخوانها بسیار کارساز و مفید میباشد .

این هم یک مورد دیگر از توانائی پوست تخم مرغ ، در باور اقوام آمده که اگر دچار سنگ کلیه شویم ، یک عدد تخم مرغ خام را در یک لیوان آبلیمو انداخته و دو روز در یخچال نگهداری شود .

بعد از دو روز پوست تخم مرغ در آبلیمو حل شده و میتوان آن را نوشید . معروف است که کلسیم حل شده در آبلیمو باعث خروج سنگ کلیه میشود . البته محتویات درونی تخم مرغ را باید دور انداخت . یعنی زرده و سفیده که در طی این دو روز کمی متورم شده است .

گویا ویژگیهای تخم مرغ تمامی ندارد . دیگر مهم نیست که اول مرغ بوده یا تخم مرغ ؟ مهم اینه که تخم مرغ ، هست .

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن