تحلیل خبردسته‌بندی نشده

عفو ، انتقام ، حیوان ، انسان ، و اینک ویروس کرونا

انتقام

عفو ، انتقام ، حیوان ، انسان ، و اینک ویروس کروناReviewed by مدیر تاتی رو on Jul 25Rating: 5.0عفو ، انتقام ، حیوان ، انسان ، و اینک ویروس کرونااز نگاه سایت تاتی رو ، هیچ حیوانی قادر به عفو کردن نیست ! در مورد بیماری ویروس کرونا ، آیا خفاش مقصر بود ؟ آیا باید هر چی خفاشه ، زد و کشت یا مقصران کسان دیگرند ؟! خفاش چرا باید در منوی غذا باشد

عفو ، انتقام ، حیوان ، انسان ، و اینک ویروس کرونا

یک پست عفو گونه

در قرنطینه با چند پرسش و پاسخ به خودمان گیر بدیم !

در عفو لذتی است که در انتقام نیست . بله این جمله که تبدیل به شعار شده ، قدمتی تاریخی داره !

 یه روایته که میگه اگه زدن تو گوشت ، اون یکی گوشت رو هم پیشکش کن .  آیا این سیاست ضد انتقامی و داشتن   منش صلح مندانه ، در همه جا صدق میکنه ؟  آیا هر عملی که مستحق تلافی باشه و بوی تجاوز و تعدی هم بدهد ، تحت هر شرایطی ، آن عمل را بدون انتقام ،  باید ( عفو  ) کرد ؟ واقعا ( عفو ) کلمه بزرگان دینی و پیامبران و اندیشمندان و بزرگ فکران است ؟

 

نگاه عفو گونه در زونکن فلاسفه !

آیا واژه عفو فقط برای پز دادن محافل عرفانی ، فلسفی و روشنفکریه ؟ اگر اینطوریه  ، پس این همه جنگ و جدل برای چیست ؟ پلیس و سرباز و توپ و تفنگ و نبرد و جنگ و جرح و مرگ و بقیه موارد انتقامی واسه اینه که ما عفو رو نمیشناسیم ؟

 

انتقام کجا ، عفو کجا ؟ گیر تاریخی بشر !

واقعا چه زمان باید انتقام گرفت ؟ و چه زمانی ( عفو ) معنا پیدا میکنه ؟ چه افرادی در چه شرایطی ، تشخیص می دهند که این مورد را عفو کنیم ،  این یکی را انتقام بگیریم . آیا رسوب کینه ، باعث و تحریک کننده حس انتقام است ؟ یعنی انجام عفو از حس کینه ورزی ، رسوب زدائی میکنه ؟

اگر کسی در شرایطی از حق انتقامش بگذرد و عفو را در سینی کرامت بگذارد به این معناست که فرد دیگر که این گذشت را نداشته ، ضد کرامت بوده و پیشنهاد بزرگان دین و اندیشه را رد کرده است ؟! یا بزرگان هم در مواقعی فرموده اند در این شرایط میتوانید انتقام بگیرید ، بدون عفو !؟ پس هر جائی عفو معنا ندارد و ربطی به کینه هم نمیتواند داشته باشد ! یعنی اقتضای زندگی اقتضای طبیعت است ؟! پس تفاوت انسان وعقرب در ذات است ؟

تکلیف عقرب مشخصه که نیش زدنش از اقتضای طبیعتش است و گرنه از کسی کینه نداشته و به دنبال انتقام نیست! انسانها تکلیف خودشان را معلوم کنند !!

 

قلمهای قانون نویس !

قوانین در کجای زندگی قرار میگیرند ؟ کتاب قانون با نگاه به این اندیشه نگارش و تدوین شده ؟! مردان قانون و کتاب قانون را اگر کنار بگذاریم ، مردمان عادی چگونه تفاوت عفو و انتقام را تمیز دهند . یعنی اتکا به غریزه ذاتی و اخلاق و باورهای زندگی است که ( عفو یا انتقام  ) دیده میشود ؟!

به هر حال نمیتوان در هر موردی انتقام را کتمان کرد ! ولو سایه سیاه انتقام ، مکررا هم دیده شود . آیا حس انتقام نزد حیوانات هم دیده میشود .  دچار حمله حیوانات شدن ، عفو معنا دارد ؟ حس انتقام گیری حیوانات ناشی از کینه است ؟

واقعا در زندگی چقدر میشه به خود گیر داد ؟! چالش مثل نقل و نبات تو زندگی بشر ، به وفور ریخته ! کی تموم بشه کس نداند که گر بداند دیگر پرده ای نیست ! خب بریم زنگ تفریح ، انسان ، حیوان و عفو ، انتقام !

 

با نیش جانسوز  چه کنیم ، عفو یا انتقام!؟

به گزارش خبرگزاری ( نیوز18 ) مرد شصت ساله ای در هند ، توسط ماری سمی ، گزیده شد ، ولی قبل از اینکه بمیرد به دنبال مار رفت و در حالیکه از نیش مار در حال مرگ بود ، موفق شد مار را گرفته و اورا بکشد . آنگاه با خیال راحت ، مرد !

این مرد که در لحظه آخر ، توانست از مار انتقام بگیرد ، آیا تصور نکرد که چه بسا اعضای خانواده و اطرافیانش ، از انتقام باقی مارها در امان نباشند و همیشه در هراس زندگی کنند ؟

آیا مرد نیش خورده ، نمیتوانست بی خیال شده و عمل گزیدگی را به حساب غریزه مار گذاشته خودش به تنهائی بمیرد؟!

آیا با مردن مار ،دیگر هیچ ماری هیچ بشری را نیش نخواهد زد .

هر چند ما به جای اون خدا بیامرز نیش خورده ، نبودیم که تصمیم بگیریم که در آن لحظه پر شکوه ! با مار چه باید بکنیم ؟ عفو یا انتقام ؟ میکشتیم یا در حالیکه به چشمان زیبای مار ، نگاه میکردیم ، میمردیم !!

انتقام تلخ در سیرک

به گزارش خبرگزاری ( بی بی سی ) یک از مربیان قهار ، توسط چهار ببر کشته میشود . این ببرها توسط همین مربی  بهاصطلاح  ، دست آموز شده بودند!

خب این مربی شصت ساله برای اینکه این حیوانات را آموزش دهد ، چه جنایتها که نکرد . او با کمک تازیانه ، چقدر وحشیانه بدن این حیوانات زیبا را با شلاق نوازش داد . کسی نبود که به مرحوم ( آقای وبر ) بگوید که مربی، نزن نزن که داری بد میزنی ! ناجوانمرد ، ناجوانمرد انه میزنی ! آخه مرد نامومن ! این حیوانات هم غرور دارند  .

این مربی با خرد کردن  غرور ببرها ، با شلاق آنها را وادار کرد تا تماشاگران را سرگرم کند . آخه چرا ببرها باید برای تماشاگران باباکرم برقصند ؟!

هی شلاق مربی ، هی ببر های بیچاره ، چون دلقک ، جلوی تماشاگران ، قر دادند و قر دادند و هی و هی و هی ..

تا غرور حیوانات طغیان کرد و حس انتقام  در بین چهار ببر جوشان شد . چرا ببرها باید عفو میدادند ؟

اطرافیان این مربی که شاهد کشته شدنش بودند ،  اذعان داشتند ، تا زمانیکه آقای وبر جان میداد ، توسط ببرها به بازی

گرفته شده بود . حالا انتقام درست بود یا عفو ؟!

آخه بابا جون اینم شد شغل .  همین آقای ( وبر )  در زمان زنده بودنش  اگه میفهمید که بچه اش در کلاس درس ، توسط معلمش تنبیه شده است ، در مدرسه را از لولا نمیکند ؟!

 

انتقام شاخدار

یک شکارچی شصت و شش ساله ، برای اینکه حال کنه ، میره شکار . چشمشبه گوزن زیبائی با شاخ بلند و باوقار میافتد. نشانه و شلیک ! خون گوزن به چند درخت پاشیده میشود . آقای توماس الکساندر با خرسندی به سمت گوزن زخمی دوان میشود . در حالیکه هن هن کنان میدوید در تخیلاتش میگفت با گوشتش چه کبابها بخورم ! چه جشنها بگیرم!

تمام کس و کارم دلی از عزا در میآورند ! به گزارش خبرگزاری ( مترو ) وقتی آقای الکساندر رفت به محل شکار ، از گوزن زخمی خبری نبود و شکارچی ، مغموم برگشت تا شب را سر گرسنه بر زمین بگذارد ! اما وقتی شکارچی به نزدیکی منزلش رسید، شکار زخمی رسیده و با شاخهای تیزش ، نگذاشت تا شکارچی سر بی شام به زمین بگذارد ! انتقام گوزن زخمی شکارچی را کشت . چرا باید گوزن ، مرحوم آقای توماس الکساندر را عفو میکرد !؟

خفاش را عفو کنید ! خفاش از ما انتقام گرفت !

از نگاه سایت تاتی رو ، هیچ حیوانی قادر به عفو کردن نیست ! در مورد بیماری ویروس کرونا ، آیا خفاش مقصر بود ؟ آیا باید هر چی خفاشه ، زد و کشت یا مقصران کسان دیگرند ؟! خفاش چرا باید در منوی غذا باشد ؟

زمزمه هائی شنیده میشود که بر اثر آلودگی بیماری کرونا باید از چین انتقام گرفت ! خب این همه صدمه همه را جری کرده ! از کشتار و بیکاری و داغون شدن اقتصاد و ووووو…. واقعا باید انتقام گرفت یا عفو کرد ؟ کی مقصره ؟ نگاه غلط ما به زندگی چرا نباید اصلاح بشه ؟

مار ، ببر ، گوزن و خفاش کجای بازی ما آدمها هستند ؟ کی و کجا باید انتقام بگیرند و یا عفو کنند !

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن