آخ

آخ فریاد منفور یک راننده بی مبالات

آخ فریاد منفور یک راننده بی مبالات

آخ فریاد منفور یک راننده بی مبالاتReviewed by مدیر تاتی رو on Jul 29Rating: 4.5آخ فریاد منفور یک راننده بی مبالات( آخ ) فریاد منفور راننده ای بود که خود ، مسبب آخرین فریاد ( آخ ) در زندگیش شد  . فریاد یک (آخ )ساکنین یکی از کوچه های شهر رشت را ، به خود آورد . اهالی کوچه دیدند که همسایه چهل ساله در حالور رفتن به پشت وانت پیکانش است ، اما تصور نمیکردند لحظاتی بعد ، این همسایه را برای همیشه دیگرنخواهند دید.

( آخ فریاد منفور یک راننده بی مبالات )

 

یک پست سوئیچی

( آخ ) فریاد منفور راننده ای بود که خود ، مسبب آخرین فریاد ( آخ ) در زندگیش شد  . فریاد یک (آخ )ساکنین یکی از کوچه های شهر رشت را ، به خود آورد . اهالی کوچه دیدند که همسایه چهل ساله در حالور رفتن به پشت وانت پیکانش است ، اما تصور نمیکردند لحظاتی بعد ، این همسایه را برای همیشه دیگرنخواهند دید.

مرد بینوا ، غافل از غفلت خود ، به پشت وانتش میرود تا خودرویش را ، برای کسب رزق روزانه آمادهکند اما ، غافل از اینکه پسرهشت ساله اش را ، در کابین وانت ، پشت فرمان خودرو ، تنها گذاشته و بازغافل از اینکه سوئیچ لاکردار را برنداشته و شوربختانه ، با این دو غفلت ، باعث شد تا پسر بی گناهش، درابتدای زندگی شیرینش ناخواسته ، مرتکب قتل غیرعمد ، شود .

پسر بچه که عشق رانندگی داشت و همیشه در حسرت این بود که پشت فرمان ، جای پدرش بنشیند ، یکاستارت به خودرو میزند . وانت که در دنده عقب ، خاموش بود با استارت به حرکت در آمده و پدر را ازدیدن خودش محروم میکند .

پسر گیج شده است . چرا همهمه شده ؟ چرا همه واویلا میگن ؟ چرا آمبولانس آمد ؟ چرا همه لا اله الا اللهمیگن ؟ چرا پدر را بردند؟

مگه پدر نمیگفت : پسرجان ، این سوئیچه ، بچرخونی روشن میشه ! بچرخون پسرم

مگه پدر نمیگفت : پسرجان ، این دنده است ، بالا پائین کنی ماشین حرکت میکنه ! بزن تو دنده عزیزم

مگه پدر نمیگفت : پسر جان ، این پدال گازه ، فشار بدی ماشین راه میره ! فشار بده بابا جون

آخه منم همین کارا رو کردم ، پس چرا شهر خاکستری شد !

آیا بهتر نیست بی دلیل برای کودکانمان ایجاد تهیج نکنیم ، با یکی دو بار روشن کردن ماشین یا در بغلشما فرمان را گرفتن ، احساس نمیکنید ، حس خطر ناکی را در آن زبان بسته ها به وجود آورده اید .

با این محبتهای پوشالی ، آنها نه تنها راننده نمیشوند ، بلکه چون این عزیزتازه یتیم شده ، شاید عمری ازماشین داشتن و ماشین راندن ، متنفر شوند .

برای هر آموزشی به فصل آموزش توجه کنیم تا دیگر صدای منفور آخ در هیچ کوچه ای شنیده نشود .مراقب کودکانمان باشیم آنهم چهار چشمی !!

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن