تحلیل خبر

پیشگیری از کرونا ،مته به خشخاش هم خوبه !

پیشگیری از کرونا

پیشگیری از کرونا ،مته به خشخاش هم خوبه !Reviewed by مدیر سایت تاتیرو on Mar 25Rating: 5.0پیشگیری از کرونا ، مته به خشخاش هم خوبه ! اما این دوران فرصت خوبیه که به خودمان بیائیم . چرا اینقدر انواع و اقسام ویروس زیاد شده ؟ مخصوصا در این چند سال اخیر ! آیا نمیشود حدس زد که به نحوه زندگی ما برمیگرده ؟ چرا درسته ، نحوه زندگی این روزای آدمای روی کره خاکی ، ویرس پرور شده ! بی رو در واسی تمام ویروسها از سارس و هانتا و ابولا و ایدز و بقیه ویروسها زایده زندگی غلط این روزای آدماست !

پیشگیری از کرونا ، مته به خشخاش هم خوبه !

یک پست مته ای

 

خبری آمد :

در ابتدا با صابون آمد !

 

یک ویروس ناشناخته از خانواده کرونا به سرعت در حال شیوع است . تا پزشکان و پژوهشگران به واکسن ضد این ویروس

خطرناک دست پیدا کنند ، از مردم خواسته شده برای پیشگیری از کرونا فعلا تا میتوانند دستهای خود را با صابون چند مرتبه در روز و هر بار به مدت بیست ثانیه بشورند .

 

تحلیل خبری

برداشتهای آزاد جامعه !

گیر دادن یه کار اعصاب خورد کنیه ! به اصطلاح میگن ، طرف مو رو از ماست میکشه بیرون ، یعنی مته به خشخاش میذاره !

اما این روزا به خاطر شرایط خاصی که کرونا پیش اورده ، مردم چاره ای ندارند که واسه پیشگیری از کرونا ، مخصوصا اینکه این ویروس منحوس که فعلا برایش هیچ تجویزی موجود نیست ، برای خودشان قوانینی که شاید کمی هم از شایعه چاشنی گرفته باشد را در زندگی روزمره خود اعمال کنند .

به دلیل ناشناخته بودن ویروس مربوطه ، کارشناسان و پژوهشکران تا کشف واکسن کرونا ، فعلا بسنده کردند به چند توصیه اولیه پیشگیری از کرونا از جمله اینکه در مراکز شلوغ کمتر بروید یا سعی کنید بیشتر آب بنوشید یا از ماسک و دستکش استفاده کنید تاببینیم برای کنترل یا نابودی کرونا چیکار کنیم ؟!

خب طبیعیه که بعضی ها خودشون رو این کاره نشون بدهند و هر روز یک ابداعی رو ساخته و اون رو بذاره تو اینستا ! گاهی اینابداعات به قدری موشکافانه است که گویا مته به خشخاش گذاشته اند !

البته تا زمانی که این دستاوردها آسیبی به کسی وارد نکنه ، نمیشه گفت ایراد داره ! حالا به چند نمونه استخراجی از اینستا گرام ها نگاهی بکنیم بد نیست !

 

در نانوائی ها چگونه عمل کنیم !؟

نگذارید که شاطر ، نان را چون همیشه روی میز توری پرتاب کنه ! از او بخواهید نان را مستقیم کف دست شما بگذارد ! البته شایدهر بار که نانی را تحویل میگیرید ، به خاطر داغی نان بگید اوف !

یعنی اگر قصد خرید بیست عدد نان تافتون داشته باشید ،  باید آمادگی بیست بار اوف گفتن را داشته باشید ، اما به خاطر دور کردن کرونا باید تحمل کرد در این روش شما نباید تنها برای خرید نان در نانوائی حاضر شوید.

حتما یکی دو همراه کنار خود داشته باشید ! وقتی نان را از شاطر تحویل گرفتید ، آنرا به نفر دوم داده و او هم نان را دردستان نفر سوم که پارچه تترون سفیدی روی دستش پهن کرده میگذارد .

با این روش نان بدون اینکه ویروسی شود ، در بقچه جا خوش میکند . خب مته به خشخاش گذاشتن یعنی همین دیگه ! اما در موقعیت امروز ایرادی نداره و تا میتونید مته به مرکزخشخاش بذارید !

 

نقش این روزای الکل !

بالاخره ویروس اومده و به همراهش آلودگی ، خب بهترین سلاح علیه کرونا فعلا ، الکله که اصلش ایرونیه ! میگن جون میده واسه ضد عفونی . واسه همینه که این روزا توی خونه ایرونیها بوی الکل از خونه زکریا رازی هم بیشتر میاد ! بعضی ها بیش از اسم و رسم الکل ازش توقع دارند . شنیده شده حتی هر روز میخهای توی دیوار رو هم در میآورند و با الکل میشورند و باز به دیوار میکوبند !

البته برای مقابله با کرونا هیچ ایرادی هم نداره و میشه مته به خشخاش گذاشت . اما اگه فقط اطراف خودمون رو اسپری

کنیم خوبه ، ولی دیگه برای مقابله با کرونا نباید صنعتی و سنتی رو با هم فرستاد تو بدن ! خب خوراکیش یه روشی داره که خوب وبدش یه بحث دیگه است . اما هر الکلی رو نفرستید تو بدن مخصوصا بدن کودکان ! با عملی که باعث مرگ دو نوجوان بشید !

بابا جون تو خودت کرونائی ! این یکی مته به خشخاشش غلطه ، به هر الکلی نباید نگاهی چپ داشت ! آیا در این شرایط وقتمناسبی است برای شعار دو تن  فدای پدر ؟ شرایطی که جواب نوش جان نداره ! و کسی نمیتونه بگه بره جائی که درد و بلا نباشه !

چون پدر با خوراندن الکل به فرزندانش نوش را تبدیل به نیش کرد و فرزندان را فرستاد به دیار درد و بلا ! کاش پدر مته به

خشخاش نمیگذاشت !

 

پوشش مخصوص دوران کرونائی !

خب گاهی اوقات ، آدم مجبوره از خونه بزنه بیرون ولو اینکه تاکید شده تو خونه بمونه ! اما چون این قضیه غیر قابل اجتنابه  پس با مراعات کامل ، ایرادی نداره ! مثلا دیده شده که طرف دستکش یکبار مصرف دستش کرده اونم دوتائی ، البته هیچ ایرادی هم نداره!

بعد میبینی یه ماسک کت و کلفتی هم ، که نیمی از چهره اش را پوشانده ، زده که آنهم ایرادی نداره ! میری جلوتر متوجه میشی کهیک نایلکس رو سرو ته کشیده رو سرش که تا گردنش اومده پائین ، البته این هم هیچ ایرادی نداره !

از نزدیکتر که نگاه میکنی میبینی یک عینک شیشه  پهن روی چشماش گذاشته ، آنهم اصلا ایرادی نداره ! وقتی تنه به تنه اش میشی متوجه میشی یک کاور که مخصوص لباسه که اتوشوئی ها میکشند روی لباسها ، کشیده روی کل اندامش ! البته این هم نه تنها ایرادی نداره بلکه برای این مته به خشخاش گذاشتنش ، تشویق هم باید بشه !

واقعا هر کس ایده تازه ای داره که میتونه پوشش کامل تری از ایشون داشته باشه ،لطفا ارائه کنه که لازمه! در این موارد مته به خشخاش گذاشتن هیچ ایرادی نداره !

 

تسویه حساب با راننده تاکسی !

اولا که تا میتوانید در خانه بمانید . ولی خب چاره چیه شاید نیاز به انجام کاری داشته باشید و بخواهید از تاکسی استفاده بکنید .

پس در زمان ورود با اسپری همراهتان ، مقداری الکل  روی دستگیره در تاکسی پاشیده و سپس باز کنید . درسته که دستکش یکبار مصرف در دست دارید اما فراموش نکنید که امکان آلوده شدن دستکش شما به ویروس کرونا وجود دارد . به هر حال در تاکسی که باز شد ، زیر انداز پارچه ای خود را روی صندلی پهن کرده و به آرامی روی آن بنشینید به طوری که پارچه زیرتان چمع نشود.

وقتی درست و درمون جاگیر شدید ،  با دستتان به راننده اشاره کنید که برود ! به هیچ وجه نگذارید که راننده برگردد و به شما بگوید کجا میری داداش !

یا بگوید : کجا تشریف میبرین سرکار خانم ! پس زودتر آدرس را که قبلا روی یک کاغذ بزرگ نوشته اید به راننده نشان بدهید و در طول مسیر از پشت ماسکتان به آرامی نفس کشیده و چشمانتان را ببندید تا به مقصد برسید . چشمان بسته ، شما را از اتفاقات کرونائی در خیابانها دور میکند . آخه صحنه های این روزها مگه تحفه است که ببینید !

به هر حال وقتی به مقصد رسیدین در کمال آرامش اسکناس را با یک انبردست به راننده تحویل دهید ! اگر پول شما بقیه داشت و راننده بقیه پول شما را با انبر قفلی داد ، ناراحت نشوید و این عمل لازمه برخورد این روزهاست و جنبه توهین ندارد. همون عوض داشتن و گله داشتن سابقه !

پس در این مورد هم تا میتوانید مته به خشخاش بگذارید بد نیست !

 

نوشیدن مایعات !

حتما میدانید که در این روزها باید آب نوشید . هر چه بیشتر بهتر ! البته چون جائی گفته نشده که چه مقدار باید نوشید ، شما ابائی نداشته باشید و مرتب یک لیوان آب را از مجاری مری گلویتان عبور دهید ، شاید در طول روز به یک سطل هم برسد که ایرادی ندارد !

حتما میدانید علت تاکید بر نوشیدن آب چیست اما ما خودمان را به کوچه علی آقا ( علی چپ سابق ) زده و علت را میگوئیم.

جامعه محترم ویروس شناسان بعد از بررسی اندام زیبا و خوش فرم جناب کرونا ( اگه به حساب چاپلوسی و دلبری نذارید ، احترام به ایشان از اهم واجباته چون یه تنه دنیائی رو مچل کرده ! ) بله بعد از اینکه تیپ ایشون رو برانداز کردن ، دریافتند که اطراف هیکل ایشون را بادامکهائی مثل خرطوم ، احاطه کرده که چون باد کش عمل کرده و به هر نقطه ای چسبیده و تا زاد و ولد نکنند دست بردار نیستند البته باید گفت خرطوم بردارنیستند !

 

زنگ تفریح میانی !

این روزها تیکه کلام جوونها اینه : آخه ایشون جنتلمنه جنتلمنه    هر جا بچسبه میگه مال منه مال منه !!!

منظور کروناست ذهنتون جای دیگه نره لطفا !

برای همینه که میگن هی دستان خود را مرتب بشوئید که کنده بشوند . این ویروسها وقتی با تنفس وارد حلق میشوند ، به دیوارهچسبیده و باعث خلل در تنفس میشوند برای همین میگن آب بنوشید تا دیواره مرطوب شده و آنها نتوانند بچسبند ، خب اگر این استدلالدرست باشد ، پس میشود در میان مایعات یکی دو بار هم روغن زیتون یا روغن قرچک نوشید تا همچین که جناب کرونا چسبید لیز بخوره و تا به انتها سقوط کرده و شاید از سوراخی خارج شود .

بررسی پایانی !

موارد بسیاری از جمله استفاده از صابونهائی با ترکیبات خاص میتوان اشاره کرد که تمامی آن مته به خشخاش گذاشتنه که این باربسیار نیکوست و تا زمانی که این جنتلمن ، تشریفشون رو نبردند ، همچنان مته را در میان خشخاش بگذارید . بیخیال این شوید که احیانا پشت سرتان بگویند که طرف از ترس جونش مته به خشخاش گذاشته ! بذارین بنالند همه ، چون در حالت اغما در بیمارستانها نیوفتادن که شانس زنده بودنشان شرطی باشه ! پس شما همچنان نوک مته را در مرکز خشخاش نگه دارید .

البته اول عرایض اشاره شد که تا جائی مته به خشخاش گذاشتن ایراد نداره که آسیبی به کسی وارد نکنه یعنی باعث قوز بالا قوز نشه!

مثل تجویزی که در هند رایج شده و این نوشیدن ادرار گاوه !! یا یک هفته خوابیدن در فضولات گاوه که مطمئنا نه تنها باعث نابودی کرونا نمیشه بلکه یک ویروس دیگر در روزی دیگر در جائی دیگر به دنیای دیوانه این روزها پا میذاره !

آخه کسی نیست به این دوستان شاش خور بگه فرق شما با اون که خفاش خورد و یه دنیائی رو مچل کرد چیه ؟!

 

حرف آخر !

اما این دوران فرصت خوبیه که به خودمان بیائیم . چرا اینقدر انواع و اقسام ویروس زیاد شده ؟ مخصوصا در این چند سال اخیر !

آیا نمیشود حدس زد که به نحوه زندگی ما برمیگرده ؟ چرا درسته ، نحوه زندگی این روزای آدمای روی کره خاکی ، ویرس پرور شده ! بی رو در واسی تمام ویروسها از سارس و هانتا و ابولا و ایدز و بقیه ویروسها زایده زندگی غلط این روزای آدماست !

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن